Piyasa kan ağlıyor!

theformul

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Nedir bu piyasanın hali? İnsanlar çıldırmış.

RX 580 8Gb'a 3 3,5 bin lira havalarda uçuşuyor. Neymiş sıfırı 4 falanmış (birkaç saçma sapan satıcı ekran kartlarındaki stoksuzluk yüzünden böyle fiyat koymuş) bunlar da benim kartımın daha 1 sene garantisi var bak mis gibi fiyat yazıyorum diye birkaç ay önce 1.5 2'ye sıfır aldıkları kartı şu an 3 3.5'a ikinci elden satmaya çalışıyorlar.

Yahu bu ülke nereye gidecek? Kime kızmam gerektiğini bile şaşırdım.

Ekran kartı stok sorunu bitene kadar, 3 5 yıllık RX 580 1 1.5 seviyesine geri dönene kadar hiç kimse hiçbir şey almasın sakın!

Nedir bu piyasanın hali? İnsanlar çıldırmış.

RX 580 8Gb'a 3 3,5 bin lira havalarda uçuşuyor. Neymiş sıfırı 4 falanmış (birkaç saçma sapan satıcı ekran kartlarındaki stoksuzluk yüzünden böyle fiyat koymuş) bunlar da benim kartımın daha 1 sene garantisi var bak mis gibi fiyat yazıyorum diye birkaç ay önce 1.5 2'ye sıfır aldıkları kartı şu an 3 3.5'a ikinci elden satmaya çalışıyorlar.

Yahu bu ülke nereye gidecek? Kime kızmam gerektiğini bile şaşırdım.

Ekran kartı stok sorunu bitene kadar, 3 5 yıllık RX 580 1 1.5 seviyesine geri dönene kadar hiç kimse hiçbir şey almasın sakın!

Daha o ne ki hocam. 5-6 aydır laptop piyasasını araştırıyorum. 950M 850M ekran kartlı laptoplara 5000-6000 TL fiyat istiyorlar. Biraz ümidim vardı ama şimdi zar zor GTX 1050 ekran kartlı bir laptop alıp 10 yıl daha devam edeceğim. ( o da 6500 - 7000TL civarı 😔)

Eee ne sandınız? Millet toplu halde fiyatları boykot edip almıyoruz düşürün fiyatları mı diyecekti? O zaman burası Türkiye olmazdı. Kimse sizin ekran kartı alıp alamamanızı sallamıyor. Parası olan oyun için alıyor veya toplu halde Bitcoin işine girip toplu halde alıyorlar, velhasıl alıyorlar, satıcının belirlediği fiyattan alıcılar olduğu sürece asla fiyatlar düşmez. Adam ayda 3 tane 1000 liradan mal satacağıma ayda 1 malı 3000 liradan satarım diğer 2 mal kâr kalır diye düşünüyor.

Geri
Yukarı