Piyasa kan ağlıyor!

1050 Ti neresi çöp.

Çöp çünkü ederinin 2 katına satıldı bu kart yıllarca. 3 yıla yakın kullandım yüksek ayarlarda 60 FPS açabildiği bir tane AAA oyun yoktu 2011'de çıkan Skyrim ve 2013'de çıkan GTA V'i saymazsan. Kart kendisinden 1 sene sonra çıkan çıkan Red Dead Redemption 2 ve Shadow of The Tomb Raider'da en düşük ayarlarda bile 60 FPS veremiyordu. Ben sattım kurtuldum, darısı kalan tüm 1050 Ti sahiplerinin başına.

Yazık, cidden yazık yahu. Ülke bu kadar tefeci, kara borsacı, fırsatçıyla dolu olmasaydı keşke. Adam akıllı sabit fiyatlandırmalar olsa ve denetimi yapılsa çok daha iyi olurdu. Yemin ediyorum anasını ağlattılar ülkenin. Böylelerin kör edip ülkeden sürgün edilmesi lazım. Olan yine vatandaşa oluyor. Elektronik parçalara bütçesi ulaşmayan arkadaşlara da Allah yardımcı olsun, cidden üzücü. SteelSeries kulaklık olayında da aynısı olmuştu. Umalım da bu tefecilerin kökü kurusun. Boykot edin diyeceğim, lakin pek bir şey olmayacak sanırsam.

O kart 8 GB veriyi çok zor işler.

1050 Ti neresi çöp.
Önceden ucuz bir kart olmasına rağmen bütçesi olan, olmayan herkes bu kartı aldı. Kart Türkiye'de çok fazla popüler oldu ve o dönemler GTX 1060 gibi gerçekten iyi bir kart ile yakın fiyatlarda satılmaya başladı. Hatta RX 570 ile aynı fiyatta satılıyordu. Kartın verdiği perfonmans gerçekten fiyatını hak etmiyordu.

2 gün önce HD 6670 kartlı sistemi tam 4200 TL'ye koymuşlar. 1. Nesil i7 işlemciyi tam olarak 950 TL'ye koymuşlar. Bu insanlarımızın kanı bozuk başka açıklaması yok. Sıfırı pahalı geliyor diye ikinci ele yöneliyordum artık ikinci eli pahalı diye sıfıra yöneliyorum. Kusura bakmayın sırf bunlara ekmek gitmesin diye 500 TL veririm sıkıntıya girerim yine de ikinci elde o paraları vermem.

2 gün önce HD 6670 kartlı sistemi tam 4200 TL'ye koymuşlar. 1. Nesil i7 işlemciyi tam olarak 950 TL'ye koymuşlar. Bu insanlarımızın kanı bozuk başka açıklaması yok. Sıfırı pahalı geliyor diye ikinci ele yöneliyordum artık ikinci eli pahalı diye sıfıra yöneliyorum. Kusura bakmayın sırf bunlara ekmek gitmesin diye 500 TL veririm sıkıntıya girerim yine de ikinci elde o paraları vermem.

Sizinkisi hiçbir şey. Şuna bir bakın derim:

IMG_20210112_203157.jpg

Bu gördüğünüz bilgisayarın ederi 4500₺ ama arkadaş 9000₺'ye satıyor. İnsanımız böyle davrandıkça yok olmayı hakediyoruz bence.

Sizinkisi hiçbir şey. Şuna bir bakın derim:

Eki Görüntüle 841140

Bu gördüğünüz bilgisayarın ederi 4500₺ ama arkadaş 9000₺'ye satıyor. İnsanımız böyle davrandıkça yok olmayı hak ediyoruz bence.

Günah şu fiyatlar. Bir de mesaj attığım adamın isminde bilgisayarcı yazıyor. Adama diyorum bunun fiyat hakkı bu değil, senin yaşın kadar benim tecrübem var yeğenim yazıyor.

O arkadaşın tek tecrübesi tefecilik sanırım. Bir doğru, saysak bitmeyecek yanlışlardan yeğdir.

Geri
Yukarı