Piyasa kan ağlıyor!

Daha o ne ki hocam. 5-6 aydır laptop piyasasını araştırıyorum. 950M 850M ekran kartlı laptoplara 5000-6000 TL fiyat istiyorlar. Biraz ümidim vardı ama şimdi zar zor GTX 1050 ekran kartlı bir laptop alıp 10 yıl daha devam edeceğim. ( o da 6500 - 7000TL civarı 😔)

Hocam yanlış anlaşılmasın lakin şu an bir arkadaşım 7000TL'ye ASUS TUF 505dt satıyor, 2 ay kullanılmış sadece garantisi mevcut. İlgilenirseniz Discord vereyim.

RX 580 bile 4K ise benim RX 570 nereden baksan 9000 TL eder o zaman. (!)
Türkiyeden zıkkımın kökü bile alınmaz hâle geldi. Fırsatçılar piyasayı alt üst etti. 25 Dolarlık mikrofonlar 600-700 liraya satılıyor, lanet olsun bu fırsatçılar...

Butun piyasa raydan cikmis durumda bence, herseyin fiyatinda asiri bir sisme var ve bu zincirleme sekilde her sektore yansiyor. Sanirim Cok saglam bir denetim ve uygulama ile belki biraz normale donebilir ama pek kolay gorunmuyor.

Portakal forumda insanlar ikinci el 5700 XT ekran kartını 6.250'ye satıyorlar... Sadece bunu diyip konudan uzaklaşacağım.

Miningciler olduğu sürece alışveriş çok olağan kardeşler.
11 e aldım , 14 e sattım. ( Rtx3080 )
Talep çok gidiyor kartlar.
Mining olayından dolayı karaborsa 8GB VRAM’li kartlar.
3500’e satılmayan 5700xt şu an 6 dan gidiyor neden MINING :)

Hocam letgoda 1100 TL'ye 2 GB RAM'li laptoplar satılıyor gerçekten yazık.
Hahaha, o falan bir şey mi? Geçen gün enayinin biri vardı, çok hızlı oyun canavarı bilgisayar diye yutturmaya çalıştığı bir bilgisayar vardı. 4GB RAM, GT9400 ekran kartı ve türünü bilmediğim çok düşük bir işlemci. GTA5'i bile oynatırmış, öyle demişti adam :D.

Hahaha, o falan bir şey mi? Geçen gün enayinin biri vardı, çok hızlı oyun canavarı bilgisayar diye yutturmaya çalıştığı bir bilgisayar vardı. 4GB RAM, GT9400 ekran kartı ve türünü bilmediğim çok düşük bir işlemci. GTA5'i bile oynatırmış, öyle demişti adam :D.

GTA V açar temsili;

Screenshot_5.png

Yeni konular

Geri
Yukarı