Piyasadaki en iyi laptop hangisi ?

DennisClk

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba 3 yıldır bilgisayar bakıyorum önce masaüstü düşündüm sonra vazgeçtim. Laptop arıyorum. Fiyat sınırlaması yok.
  • Laptopta blu ray disk sürücüsü olmalı ve hem okuma hem yazma olmalı.
  • Kesinlikle hafif ve ince olmalı.
  • SSD boyutu 256 GB'ın aşağısında olmamalı ve sabit disk 1tb 1.5tb ve 2tb olmalı.
  • RAM boyutu 16 GB'ın aşağısında olmamalı
  • Ekran kartı iyi olmalı
  • Ekran boyutu 15 inc geçmemeli.
  • Marka fark etmez fakat Türk markası olmamalı.
  • HDMI, kart okuyucu, en az 3 tane usb 3.0 olmalı
  • Ethernet portu bulunmalı
  • İşlemci için ayrı soğutma bulunursa iyi olur.

Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Blu-Ray yazıcı olan cihazlar ince ve hafif olmuyor genelde. Çünkü Blu-ray sürücü yer kaplıyor.
  • MSI GS serisi geliyor aklıma hafif ve ince dediğinde.
  • GS serisinde hem SSD hem de HDD oluyor genelde.
  • Genelde RAM 16 GB+ oluyor GS'lerde.
  • Ekran kartı da üst seviye oluyor.
  • 15.6" olan modeller var.
  • Türk markası zaten tavsiye etmiyoruz genelde servis ve yazılımsal eksiliklerden dolayı.
  • GS serisinde HDMI, DP, kart okuyucu vs mevcut.
  • Ethernet de var.
  • Genelde çift soğutma var.
Buna bir bakın derim:

MSI GS60 2QE-439TR Ghost Pro 4K SuperR2 Core i7-4720HQ 16GB 2x256GB (512GB) SSD +1TB GTX970M 15.6" UHD Win 8.1 | sanalmarketim

• Blu-Ray yazıcı olan cihazlar ince ve hafif olmuyor genelde. Çünkü Blu-ray sürücü yer kaplıyor.
  • Türk markası zaten tavsiye etmiyoruz genelde servis ve yazılımsal eksiliklerden dolayı.
  • Ethernet de var.
Buna bir bakın derim:

MSI GS60 2QE-439TR Ghost Pro 4K SuperR2 Core i7-4720HQ 16GB 2x256GB (512GB) SSD +1TB GTX970M 15.6" UHD Win 8.1 | sanalmarketim

Tabi para önemli değilse... :)

• Ethernet de var.
Buna bir bakın derim:

Gerçekten teşekkür ederim 3 yıldır böyle bir şey arıyordum ama sayenizde buldum çok teşekkür ederim. Bu arada bluray sürücüsü var mı? Varsa sadece okuma mı?

Bunda saydıklarınızın çoğu var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerçekten teşekkür ederim 3 yıldır böyle bir şey arıyordum ama sayenizde buldum çok teşekkür ederim. Bu arada bluray sürücüsü var mı? Varsa sadece okuma mı?

Hayır Msi GS60 Ghost Pro modelinde optik sürücü yok. Ama sizin istekleriniz bana göre biraz uyumsuz ve saçma geldi. Optik sürücü olan laptoplar genellikle 3 kilodan fazla ve kalın olur. Siz de ince ve hafif olmalı yazmışsınız. Recep beyin önerdiği laptop optik sürücü olmamasına rağmen isteklerinizin hemen hemen hepsini karşılıyor.

Yalnız @Recep Baltaş 'ın önerdiği laptop 4K ve içinde GTX 970M mevcut. Sorun çıkartma ihtimali yok mu? 4K ekranda 970M ideal performansı verebilecek mi?

Bence ideal performansı verecekmiş gibi gözüküyor fakat benim için 1920x1080 çözünürlük yeter. 4k ekran grafik, video düzenleme için idealdir fakat hem şarjı çok fazla olumsuz etkiler .

Game-debate sitesinde ekran kartlarının farklı çözünürlüklerdeki performanslarına puan verilmiş. Üstadın önerdiği laptop çok iyi, bütçe sıkıntısı yoksa alınabilir. GT80 Titan da çok iyi ama çok büyük, ağır. O kadar para vericekseniz mobilite önemli olmalı bana göre. Tabii çok profesyonel oyuncu bilgisayarı aramıyorsanız. Önceliğiniz hangisi? Taşınabilirlik ve hafif olması mı? Blu-ray olması mı?

Game-debate sitesinde ekran kartlarının farklı çözünürlüklerdeki performanslarına puan verilmiş. Üstadın önerdiği laptop çok iyi, bütçe sıkıntısı yoksa alınabilir. GT80 Titan da çok iyi ama çok büyük, ağır. O kadar para vericekseniz mobilite önemli olmalı bana göre. Tabii çok profesyonel oyuncu bilgisayarı aramıyorsanız. Önceliğiniz hangisi? Taşınabilirlik ve hafif olması mı? Blu-ray olması mı?
Taşınabilirlik ama zaten buldum aradığımı

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı