Piyasadan kaldırılan oyunların iadesinin yapılmaması

Stokeley

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sin City
İyi akşamlar, iyi forumlar. Steam kütüphanemde iki oyunumun kayıplara karıştığını fark ettim. Bu oyunlar overkıll's The Walking Dead ve deathgarden: Bloodharvest. Deathgarden oyuncu sayısı az olduğu için iflas nedeniyle kapatılmıştı sanırım net hatırlamıyorum. Fakat bu The Walking Dead'e ne oldu aklım almıyor? Güzel ve sevilen bir oyun değil miydi? Madem oyunu kaldırıyorsun paramızı da iade etsene kardeşim? Nereye kayboldun böyle bir anda?

Siz ne düşünüyorsunuz herhangi bir oyunun kaldırılması hakkında? Günümüzde popülerliğini yitirmiş birçok çok oyunculu oyun var, onlar neden kapanmıyor mesela?

3-5 kuruş olsa neyse, bu benim kaldırılan oyunların fiyatları da tuzluydu açıkçası. Çöp sistemim yüzünden de oynamaya doyamamıştım, tadı damağımda kaldı.

Kaldırıldığı için kütüphanenizden de mi silindi? Oynamak istiyorsanız korsan yükleyin. Ben de blur oynamak istemiştim ancak hiçbir yerde satılmadığı için korsan yüklemek zorunda kalmıştım.

Kaldırıldığı için kütüphanenizden de mi silindi?
Hayır, kütüphanemde ikisinin de adı duruyor. Deathgarden'a indirip bakmadım durum nedir diye ama bir ara heves edip The Walking Dead'i indirdim. Saçma, absürt bir oyun çıkmıştı karşıma piksel piksel. Dalga geçiyorlar sanki.

Hayır, kütüphanemde ikisinin de adı duruyor. Deathgarden'a indirip bakmadım durum nedir diye ama bir ara heves edip The Walking Dead'i indirdim. Saçma, absürt bir oyun çıkmıştı karşıma piksel piksel. Dalga geçiyorlar sanki.
Üstünden 14 gün geçmiş veya 2 saatten fazla oynanmış oyunlara iade yapılmıyor. Siteminizi anlamadım oyunları almışsınız ve zaten kütüphanenizde duruyor. İade hakkınız çoktan kaybetmişsiniz oyunun kaldırılması ile bir alakası yok ki.

Üstünden 14 gün geçmiş veya 2 saatten fazla oynanmış oyunlara iade yapılmıyor. Siteminizi anlamadım oyunları almışsınız ve zaten kütüphanenizde duruyor. İade hakkınız çoktan kaybetmişsiniz oyunun kaldırılması ile bir alakası yok ki.
Hocam, oyun, firma uçmuş gitmiş toz olmuş. Kütüphanede duran oyun o oyun mu hayır değil. Diyelim siz Cyberpunk 2077 aldınız oynadınız ardından 1 yıl geçti yine oynayasınız geldi, oyunu bir yüklüyorsunuz ortada öyle bir şey yok, piksel piksel saçma sapan bir uygulamayla karşılaşıyorsunuz. Siz de isyan etmez misiniz?

Pek yaygın bir durum değil ve bir ben yaşıyorum sanırım.

Hocam, oyun, firma uçmuş gitmiş toz olmuş. Kütüphanede duran oyun o oyun mu hayır değil. Diyelim siz Cyberpunk 2077 aldınız oynadınız ardından 1 yıl geçti yine oynayasınız geldi, oyunu bir yüklüyorsunuz ortada öyle bir şey yok, piksel piksel saçma sapan bir uygulamayla karşılaşıyorsunuz. Siz de isyan etmez misiniz?

Pek yaygın bir durum değil ve bir ben yaşıyorum sanırım.
Piksel piksel saçma bir uygulama ile nasıl karşılaştınız anlamadım. Oyun aynı oyun. Oyunun bozuk olmasının mağazadan kaldırılması ile bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. Nasıl bir piksellik vardı ki? Belki çözülebilecek bir şeydir.

Piksel piksel saçma bir uygulama ile nasıl karşılaştınız anlamadım. Oyun aynı oyun. Oyunun bozuk olmasının mağazadan kaldırılması ile bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. Nasıl bir piksellik vardı ki? Belki çözülebilecek bir şeydir.
Sizin için indirip bizzat SS atacağım.

Ayrıca TWD için internette şöyle bir yazıyla karşılaştım:
Skybound Entertainment resmi bir açıklamada "Bugün itibariyle, Starbreeze Studios ile sözleşmemizi feshettik ve OVERKILL'S THE WALKING DEAD ile ilgili tüm çabaları durduracağız" dedi. Feshin arkasındaki gerekçenin oyunun kalite standartlarını karşılamaması olduğunu sözlerine ekledi ve hayranlarından özür dilemeye devam etti.

Bayağı zaman oldu açıkçası ama böyle bir durumla karşı karşıya kalan başkası var mıdır diye konu açmak istedim.

Sizin için indirip bizzat SS atacağım.

Ayrıca TWD için internette şöyle bir yazıyla karşılaştım:
Skybound Entertainment resmi bir açıklamada "Bugün itibariyle, Starbreeze Studios ile sözleşmemizi feshettik ve OVERKILL'S THE WALKING DEAD ile ilgili tüm çabaları durduracağız" dedi. Feshin arkasındaki gerekçenin oyunun kalite standartlarını karşılamaması olduğunu sözlerine ekledi ve hayranlarından özür dilemeye devam etti.

Bayağı zaman oldu açıkçası ama böyle bir durumla karşı karşıya kalan başkası var mıdır diye konu açmak istedim.
Dediğiniz oyun çok başarısız olduğu için TWD yayın haklarını çekti ve şirket de bütün güncellemeleri kaldırdı. Oyun boşlukta kaldı gibi. O oyunun grafik sorununu düzeltseniz bile düzgün bir oyun deneyimi yaşayacağınızı sanmıyorum. Öyle bir oyuna para vermiş olmanız üzücü ancak sanmıyorum iade alabileceğinizi.

Yeni konular

Geri
Yukarı