Piyasanın durumu belli olduğu halde neden fiyatlarda ölücülük yapılıyor?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sigortacı
Merhaba,
Ülkemizdeki genel olarak piyasanın durumu belli. Fiyatlar aşırı yüksek olduğu için ikinci el fiyatlarda ona oranla artıyor. Buna rağmen sanki geçen senedeki fiyatlar varmış gibi teklifler yapılıyor veya az önce satış kısmına sistem koymuştum. Gülücükler falan atılıyor :D. Bu sadece benim konumda olmamış çünkü baktığım çoğu konuda alaycı gülücükler mevcut. Acaba bu ölücü fiyat verenler kendileri bir şey satarken geçen senenin fiyatını baz alarak mı satıyor? Cidden çok tuhaf.

Hocam sisteminizi ver satmak istediğiniz fiyatı bilmiyorum. Ama bir süredir almak istediğim bir ürün var. Sıfırı 1400 lira var ikinci elini 1200 liraya satıyorlar. Kim olsa güler buna. 200 lira için kimse ikinci ele yönelmez. Bu tarz bir dengesizlik varsa ilanınızda ondan dolayı gülmüş olabilir arkadaşlar.

Hocam sisteminizi ver satmak istediğiniz fiyatı bilmiyorum. Ama bir süredir almak istediğim bir ürün var. Sıfırı 1400 lira var ikinci elini 1200 liraya satıyorlar. Kim olsa güler buna. 200 lira için kimse ikinci ele yönelmez. Bu tarz bir dengesizlik varsa ilanınızda ondan dolayı gülmüş olabilir arkadaşlar.
200 lira evet saçma ama bu belirtilebilir veya pazarlık yapılabilir. Böyle abuk subuk gülücükler atılınca o ürüne bakan diğer kullanıcılar da etkileniyor. Sadece kendi konumdan örnek vermiyorum genel olarak böyle. Bazı sitelerde farklı şeyler satıyorum örneğin 6k lık ürün 4.5k ya koydum adamın biri 2k ya verirsen gelip alayım diyor :D.

Geri
Yukarı