PlayStation 4 Alınır mı?

LightSelami

Kilopat
Daha fazla  
İleride PlayStation 4 Slim modelini almayı düşünüyorum. Sizce Slim modelini mi yoksa Pro modelini mi almalıyım? Ve PlayStation 5 çıktıktan sonra bu modellere oyunlar çıkmaya devam eder mi?

İleride PlayStation 4 Slim modelini almayı düşünüyorum. Sizce Slim modelini mi yoksa Pro modelini mi almalıyım? Ve PlayStation 5 çıktıktan sonra bu modellere oyunlar çıkmaya devam eder mi?

3. parti oyunlar çıkmaya devam edecektir fakat git gide azalarak. Sony hali hazırda 3 oyun daha PS4’e çıkaracak kesin olarak. Sonrası için exculsive olan oyunlar sadece PS5 için çıkacaktır.

Bütçeniz yetiyor ise PS4 Pro modelini alın.

Bütçeniz yetiyor ise PS4 Pro modelini alın.
Bu hariç dedikleriniz doğru. Bu saatten sonra Pro modeli alınmaz. Eğer temiz ikinci el bulursanız sizin için daha iyi bile olabilir.

PS5 çıktıktan sonra hemen PS4 fişini çekmezler. Hala oyun çıkar ama belli bir süre sonra artık git gide oyunlar azalır. PS4 bana kalırsa daha götürür.

Sebebini belirtirseniz sevinirim zira ben ortada yanlış olan bir şey göremiyorum.
Birinci nedeni Pro modelinin öyle çok büyük esprisi yok. İkinci nedeni ise birkaç sene sonrası PS4 yavaş yavaş bittiğinde Pro modeli de bitecek. Pro diye ona oyun gelmeye devam etmeyecek. Üçüncü nedeni ise o para verilmez. Onun yerine oyun alınır.

Birinci nedeni Pro modelinin öyle çok büyük esprisi yok. İkinci nedeni ise birkaç sene sonrası PS4 yavaş yavaş bittiğinde Pro modeli de bitecek. Pro diye ona oyun gelmeye devam etmeyecek. Üçüncü nedeni ise o para verilmez. Onun yerine oyun alınır.

1-) Çok büyük bir esprisi yok demişsiniz. PS 4’ün 2 katından daha güçlü bir konsoldan söz ediyoruz. 4K + HDR desteği yine sadece Pro’da mevcut.

2-) PS 4 Pro’nun olayı oyunları daha iyi grafikler ile daha akıcı oynatmak. Oyun gelmeye devam edip etmemesi PS 4 ile PS 4 Pro arasında nasıl bir kıstas oluyor anlamadım.

3-) O para verilmez demişsiniz. Bana günüzüm oyunlarını stabil bir şekilde 1080P 60 FPS çalıştırabilecek 3000 ₺ civarı bir PC toplayın ikna olayım.
4K 30 FPS stabil veren bir sistemi bu bütçe ile bulmanız imkansıza yakın.

1-) Çok büyük bir esprisi yok demişsiniz. PS 4’ün 2 katından daha güçlü bir konsoldan söz ediyoruz. 4K + HDR desteği yine sadece Pro’da mevcut.

2-) PS 4 Pro’nun olayı oyunları daha iyi grafikler ile daha akıcı oynatmak. Oyun gelmeye devam edip etmemesi PS 4 ile PS 4 Pro arasında nasıl bir kıstas oluyor anlamadım.

3-) O para verilmez demişsiniz. Bana günüzüm oyunlarını stabil bir şekilde 1080P 60 FPS çalıştırabilecek 3000 ₺ civarı bir PC toplayın ikna olayım.
4K 30 FPS stabil veren bir sistemi bu bütçe ile bulmanız imkansıza yakın.
Yahu acayip saçma dedikleriniz. PC ile ne alakası var? Ona gelen oyun ona da geliyor. Ona gelmeyen oyun ona da gelmiyor. Hem adamın 4K televizyonu olduğunu nereden biliyorsunuz? Eğer derse param bol buyursun alsın. Eğer bütçesi yoksa dediğim gibi ucuza PS4 alsın sonra oyun alsın. Pro her oyunda 60 FPS vermiyor. Kısaca bu zamanda alınması gereksiz. O farkı vereceğine oyun alsın bin kat daha iyi olur bu kadar basit.

HDR desteği PS4 ve PS4 Slimde de bulunuyor.PS4 ün işlemcisi 1.84 GHZ ile çalışırken PS4 Pro da 2.1 GHZ ile çalışıyor.PS4 ve PS4 Slim de çoğu oyunu 30 FPS ile oynayabilirken PRO da 60 FPS ile oynayabiliyoruz.(Her oyunu değil.)Grafik olarak da arada oldukça fark var.Fakat günümüz oyunlarının gittikçe sistem gereksinimleri artıyor.PS4 ve PS4 Pronun PS5 çıktıktan sonra çok fazla oyun alacaklarını düşünmüyorum.Eğer bütçeniz var ise PS5 i beklemeniz daha iyi olabilir.

Bir tanıdığımın PS kafesine bakıyorum. Şunu rahatlıkla diyebilirim ki PS4 Pro ile diğerleri arasında fark var.

Şu anda dört masada Pro mevcut ve sırf sadece Pro'daki grafik ve akıcılık için gelen müşterilerimiz var. Pro masalar doluysa normal masalara oturmuyorlar çünkü gözle görülür grafik ve akıcılık farkı var. E bu adamlar ta Sincan'dan, Batıkent'ten kaşıma gözüme gelmiyorlar makineye ve akıcılığa geliyorlar.

Beklerim diyorsanız PS5'i bekleyin ama beklemeden alacaksanız ve 4K televizyonunuz ile bütçeniz var ise Pro alın derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı