PlayStation 4 Pro kaç yıl gider?

5 senesi var. @Lintos hocamın da dediği gibi olacaktır. 3-4 sene normal oyunlar çıkar sonra FIFA, PES ve küçük şirketlerin oyunları.

Normal oyunlardan kasıt nedir hocam? Exc. oyunlar bu yıl dahil PS4'e çıkmamaya başlıyor. Bu yıl için duyurulan oyunlara bakarsak 2 ay sonra gelecek Returnal, yıl içinde gelecek Ratchet&Clank, Gran Turismo 7, Ghostwire Tokyo gibi oyunlar PS4'e gelmeyecek.

Third party AAA oyunlar 1-2 sene daha gelecektir fakat next gen ile ciddi performans farkı olduğu için oyunlar next gen ve PC için geliştirildikçe eski nesilde düşük performans verecektir, hepsi öyle olmasa da Cyberpunk gibi sorunlu gelebilirler. Bu oyunların ne kadar süre ve ne performansta geleceği üçüncü parti şirketlerin tutumlarıyla, yeni nesile geçen oyuncu sayısına vs. göre değişir.

Bunun dışındaki bağımsız yapımcılardan gelecek oyunlar ve her yıl yenilenen FIFA, 2K, Just Dance gibi oyunlar gelmeye devam eder. Bildiğim kadarıyla PS3 için NBA 3, PES ve FIFA 4 yıl çıkmaya devam etmişti.

Ben özel oyunlar için PS4 kullananların en azından 2022'de gelecek God of War çıkana kadar PS5'e geçmesine gerek görmüyorum, bu 1-2 yılda en fazla 10 civarı özel oyun gelmiş olacaktır. Sıfırdan PS4 Pro alacakların ise PS4 oyunlarına tam uyumluluk ve PS Collection içinde verilen kaliteli PS4 oyunlarından dolayı PS4 Pro yerine PS5 almalarını öneririm. PS5 fiyatları en azından 6500-7000 arası güncellenir, Dijital sürüm de 5000-5500 arası belirlenebilirse aradaki fark verilebilir seviyeye düşmüş olur.

Son düzenleme:
Normal oyunlardan kasıt nedir hocam? Exc. Oyunlar bu yıl dahil PS4'e çıkmamaya başlıyor. Bu yıl için duyurulan oyunlara bakarsak 2 ay sonra gelecek returnal, yıl içinde gelecek ratchet&clank, gran turismo 7, ghostwire tokyo gibi oyunlar PS4'e gelmeyecek.

Third party AAA oyunlar 1-2 sene daha gelecektir fakat Next gen ile ciddi performans farkı olduğu için oyunlar Next gen ve PC için geliştirildikçe eski nesilde düşük performans verecektir, hepsi öyle olmasa da Cyberpunk gibi sorunlu gelebilirler. Bu oyunların ne kadar süre ve ne performansta geleceği üçüncü parti şirketlerin tutumlarıyla, yeni nesile geçen oyuncu sayısına vs. göre değişir.

Bunun dışındaki bağımsız yapımcılardan gelecek oyunlar ve her yıl yenilenen FIFA, 2K, just dance gibi oyunlar gelmeye devam eder. Bildiğim kadarıyla PS3 için NBA 3, pes ve FIFA 4 yıl çıkmaya devam etmişti.

Ben özel oyunlar için PS4 kullananların en azından 2022'de gelecek God of War çıkana kadar PS5'e geçmesine gerek görmüyorum, bu 1-2 yılda en fazla 10 civarı özel oyun gelmiş olacaktır. Sıfırdan PS4 Pro alacakların ise PS4 oyunlarına tam uyumluluk ve ps Collection içinde verilen kaliteli PS4 oyunlarından dolayı PS4 Pro yerine PS5 almalarını öneririm. PS5 fiyatları en azından 6500-7000 arası güncellenir, dijital sürüm de 5000-5500 arası belirlenebilirse aradaki fark verilebilir seviyeye düşmüş olur.

Jim ryan geçen açıklamasında 2 sene exclusive gelecek dedi ama tabii ki de hepsi değil. Birkaç tane. A veya aa oyunlar uzun süre gelir sonra mesela Far Cry gibi oyunlardan bahsediyorum. PS5 fiyatları daha da artacak bu ülkede düşen bir vergi görmedim.

Geri
Yukarı