Playstation 5 alınır mı?

Konsol oyunculuğu bir başka geliyor bana.Konsola geçtiğimden beri neredeyse PC'de oyun oynamaz oldum. Oyunlarda hile hurda problemi yok. Çökme,mavi ekran gibi hatalar yok. Parça yükseltme derdi yok. Oyunlar konsol bazlı geliştirildiğinden ötürü optimizasyon ve performans problemleri yok genellikle. Format derdi yok. Dualshock'dan PS butonuna basıyorsun 5 bilemedin 10 saniye içinde emrine amade hale geliyor. 🙂 Yeni nesil konsollarda SSD bulanacağından ötürü oyunlarda uzun yükleme ekranları da görmeyeceğiz artık.
Ayrıca PS exclusive oyunlarda başka bir dünya. Oyun amaçlı olarak PC'ye yatırım yapmak yerine PS5'i beklemek en mantıklısı.
Gerçekten PS oyunları bir başka oluyor. Buram buram kalite kokuyorlar, oynarken kendimden geçiyorum :) PC platformu ayak yolu olduğundan oyunların kalitesi pek önemsenmiyor. Sırf para kazanma amaçlı aynı oyunları boyayıp, cilalayıp piyasaya sürüyolar. Artık Ubisoft'un birebir aynı oyunlarından, EA'nın aç gözlülüğünden, Bethesda'nın vasıfsızlığından, kısaca bütün firmalardan bıktım. Tek potansiyel gördüğüm CD Project ve kalitesini konuşmaya gerek olmayan Rockstar oyunları ile ilgileniyorum. Bu anlamda PS5 exclusive oyunları hayat kurtarıcı oluyor.

Son düzenleme:
Gerçekten PS oyunları bir başka oluyor. Buram buram kalite kokuyorlar, oynarken kendimden geçiyorum :) PC platformu ayak yolu olduğundan oyunların kalitesi pek önemsenmiyor. Sırf para kazanma amaçlı aynı oyunları boyayıp, cilalayıp piyasaya sürüyolar. Artık Ubisoft'un bire bir aynı oyunlarından, EA'nın aç gözlülüğünden, Bethesta'nın vasıfsızlığından, kısaca bütün firmalardan bıktım. Tek potansiyel gördüğüm CD Project ve kalitesini konuşmaya gerek olmayan Rockstar oyunları ile ilgileniyorum. Bu anlamda PS5 exclusive oyunları hayat kurtarıcı oluyor.
Ben de böyle düşünüyorum.Altına imzamı atarım. 🙂 Multiplatform oyunların çoğu birbirinin aynı oyunlar oldu ne yazık ki. CD Projekt, Rockstar gibi oyuncu dostu,oyuncu kitlesinin güvenini kazanmış yapımcı firmalar ve geliştiriciler kalmadı artık. Multiplatform oyunlar içerisinden en son Witcher 3'den memnun kalmıştım ki halen de tadı damağımda aslında.

Ben de böyle düşünüyorum.Altına imzamı atarım. 🙂 Multiplatform oyunların çoğu birbirinin aynı oyunlar oldu ne yazık ki. CD Projekt, Rockstar gibi oyuncu dostu,oyuncu kitlesinin güvenini kazanmış yapımcı firmalar ve geliştiriciler kalmadı artık. Multiplatform oyunlar içerisinden en son Witcher 3'den memnun kalmıştım ki halen de tadı damağımda aslında.
Witcher 3'ü kaç kere oynayıp bitirdiğimi hatırlamıyorum bile. Aradan belli bir süre geçtikten sonra tekrardan oynayıp bitiriyorum. PC'de yıllardır sadece Witcher 3 oynayıp bitirmişliğim var, başka aklıma gelmiyor. Sistemimin iyi olmasına rağmen şu an oynadığım oyun ise komik gelebilir ama Stardew Valley. 20 TL'lik bir Steam oyunu. Aradığım o tatlı ve samimi atmosferi bana yansıtıyor. Çok şirin bir oyun. Size de öneririm :) Zaten oyunlardan grafik beklentim olmadığını bu oyun ile anlayabilirsiniz. Artık oyun sektörüne yeni firmalar gerekiyor. Bağımsız yapımcıların daha da gelişmesi gerekiyor. Sony tarafındaki gibi Kojima kafası yaşayan kişiler kalmadı PC tarafında. Ruhsuz, tek amacın para kazanmak olduğu bir platform haline geldi bilgisayar. Daha çok yaş kitlesinin küçük olduğu kesime hitap ediyorlar. Vur, kır, geç şekli.

Witcher 3'ü kaç kere oynayıp bitirdiğimi hatırlamıyorum bile. Aradan belli bir süre geçtikten sonra tekrardan oynayıp bitiriyorum. PC'de yıllardır sadece Witcher 3 oynayıp bitirmişliğim var, başka aklıma gelmiyor. Sistemimin iyi olmasına rağmen şu an oynadığım oyun ise komik gelebilir ama Stardew Valley. 20 TL'lik bir Steam oyunu. Aradığım o tatlı ve samimi atmosferi bana yansıtıyor. Çok şirin bir oyun. Size de öneririm :) Zaten oyunlardan grafik beklentim olmadığını bu oyun ile anlayabilirsiniz. Artık oyun sektörüne yeni firmalar gerekiyor. Bağımsız yapımcıların daha da gelişmesi gerekiyor. Sony tarafındaki gibi Kojima kafası yaşayan kişiler kalmadı PC tarafında. Ruhsuz, tek amacın para kazanmak olduğu bir platform haline geldi bilgisayar. Daha çok yaş kitlesinin küçük olduğu kesime hitap ediyorlar. Vur, kır, geç şekli.
Witcher 3'ü ben de tüm ek paketleri ile iki kez bitirdim biri new game+ olmak üzere. Stardew Valley'i biliyorum keyifli,güzel bir rol yapma oyunu.Ben de şu sıralar Deponia serisine başladım hikayesi ve içerisine çeken atmosferi ile güzel bir macera oyunu tavsiye ediyorum.

Witcher 3'ü ben de tüm ek paketleri ile iki kez bitirdim biri new game+ olmak üzere. Stardew Valley'i biliyorum keyifli,güzel bir rol yapma oyunu.Ben de şu sıralar Deponia serisine başladım hikayesi ve içerisine çeken atmosferi ile güzel bir macera oyunu tavsiye ediyorum.
Deponia oyunundan haberim yoktu. Bir bakayım, teşekkürler.

Sesli olması kötüymüş. En ufak bir dip ses bile başımı tamponlamaya yetiyor. Ama RDR gibi bir oyunu FPS düşüşü olmadan, akıcı oynamak için o sese katlanırdım :) PS5 çıkınca alacağım. Umarım PS4'teki sıkıntılar olmaz.

RDR online muhakkak yine çok eğlencelidir fakat ben daha çok hikaye tarafıyla ilgileniyorum. Pek sevemedim online kısmını. GTA 5 gibi yapısı olmadığından veya akıcılık bakımından sarmadı beni. Online kısmın daha çok geliştirilmesi gerekiyor. Hem içerik hem dediğiniz gibi stabilite bakımından.

Cyberpunk ne olacak ? :) R7 3700x ile 1080Ti kullanıyorum, ben de 1080p üzerine çıkmıyorum. Bana da hep 1080p üstü gereksiz geldi şimdiye kadar. Her zaman performans önceliğim oldu. Cyberpunk sevdiğinizi bildiğim için örnek olarak onu verdim. PS5'ten önce çıkıyor ve bana göre o oyunun hakkı PC'de oynamak. PS5'te alacağım ama tercihim PC'de oynamak olacak büyük ihtimal. Vereceğiniz kararda da bir yanlışlık görmüyorum. Bekleyebilirsiniz tabii ki. 2020'ye kadar doğru düzgün oyun çıkmayacak zaten. Zaman bol.
Ryzen 3600 + RX570 yeterli olacaktır 1080p 75 FPS için fazla para harcamaya gerek yok 500 dolar kenara atsam rahatım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı