PlayStation 5 incelemesi

Adamlar PS5'i ortaya attı ve yok oldu. İlk kez bu kadar kısır bir PS çıkışı yapıldı. Oyunları da 2022 senesinden önce göremeyeceğiz. Çok yanlış bir strateji izlediler. Resmen meydanı XB'a bıraktılar. Microsoft ise çok akıllı davranarak piyasadaki firmaları kendi bünyesi altına topluyor. Bu sayede PS tarafını iyice oyunsuz bırakacaklar. Tek tük çıkardıkları özel oyunlar ise yetmeyecek. Ve sonunda pes edip oyunları PC'ye getirmek zorunda kalacaklar. Bu da Microsoft'un zaferi demek oluyor. İşe Bethesda firmasını alarak başladılar ve sadece XB, PC exclusive oyun yapılması talimatını verdiler. Diğer firmaları da yokluyorlar. Sony'nin geleceği parlak değil. Ama oyunları PC getirdikleri zaman kazanan biz olacağız :)

Konsol çıkalı kaç ay olmuş. İnceleme yazısı ekleniyor. Oda tasarım sadece ve yuzeysel. Yakın çekim yapınca tuş şekilleri var başlığını atsanız daha iyi olurdu

Konsol çıkalı kaç ay olmuş. İnceleme yazısı ekleniyor. Oda tasarım sadece ve yuzeysel. Yakın çekim yapınca tuş şekilleri var başlığını atsanız daha iyi olurdu.

Maalesef banım vardı, yeni eklemek zorunda kaldım.

Bu cihaz ilk alındığındaki inceleme. Yakında eğer forumdan ayrılma kararı almazsam devamı gelecek.

Eksileri

PS4 oyunlarını PS5 de oynarsanız hiçbir kalite farkı yok.

PS5 de PS5 oyunları oynarsanız PS5 kullandığınızı anlıyosunuz.

PS5 alırken 825GB olarak alıyorsunuz içine 650 GB'lik oyun yüklüyebiliyorsunuz.

SSD genişleme yuvası var ama şu an güncellemesi gelmediğinden dolayı kullanılmıyor.

PS5 oyunları 15 tane falan.

Artıları
Ps5 oyunları ssd ile uyumlu olup oyun yükleme süreleri 3-5 saniyede açılıyor.

Ps4 oyunları için usb 3.1 uyumlu bir harici disk ile takıp yerinizi genişletebiliyorsunuz.

Ps plus alırsannız yeninda 20 25 tane ps hit oyunu veriyor.

Ultra sessiz.

Eksileri.

PS4 oyunlarını PS5 de oynarsanız hiçbir kalite farkı yok.

PS5 de PS5 oyunları oynarsanız PS5 kullandığınızı anlıyosunuz.

PS5 alırken 825GB olarak alıyorsunuz içine 650 GB'lik oyun yüklüyebiliyorsunuz.

SSD genişleme yuvası var ama şu an güncellemesi gelmediğinden dolayı kullanılmıyor.

PS5 oyunları 15 tane falan.

Artıları.
PS5 oyunları SSD ile uyumlu olup oyun yükleme süreleri 3-5 saniyede açılıyor.

PS4 oyunları için USB 3.1 uyumlu bir harici disk ile takıp yerinizi genişletebiliyorsunuz.

PS Plus alırsannız yeninda 20 25 tane PS hit oyunu veriyor.

Ultra sessiz.

Bence eksik olarak saydığınız son madde biraz saçma, zira ileride oyunlar çıkacaktır.

Selamlar, bugün PlayStation 5 incelemesi yapacağız, hadi geçelim.

Konsol.

Eki Görüntüle 1122467

Konsol gerçekten çok büyük, kameraya bile zor aldım. Ortasındaki siyah kısım parlak plastik. Bu kısım çiziliyor, dikkat etmekte fayda var. Kenar kısımlar mat plastik yapılmış, uzun kullanım testine göre herhangi bir çizilme mevcut değil şu anlık. İki kısım da gayet kaliteli hissettiriyor.
PlayStation denilince benim aklıma ufak detaylar geliyor. PlayStation bizi burada şaşırtmamış ve siyah yere bakan beyaz kısımda tuşlar bulunuyor.

Eki Görüntüle 1122468

Böyle küçük detaylar beni mutlu ediyor.

Girişler.

Eki Görüntüle 1122469

1 HDMI, 2 USB 3.0, 1 USB 2.0, 1 Ethernet girişi var. Bu girişler normal bir kullanıcıya hayli hayli yetecektir.

Oyun kumandası (DualSense)

Eki Görüntüle 1122470

Geldik benim ve birçoğumuzun beklediği kısma, DualSense. DualSense gerçekten çok iyi hatta mükemmel. Hani bize dediler ya "ok çektiğinizi anlayacaksınız". Gerçekten doğruymuş. Ok atarken R1 ve R2 tuşu gerdiriyor kendini. Aynı zamanda silahla bir yere sıktığınızda da R2 tuşu titriyor. Ancak şu an bu dediğim şeyler sadece özel PlayStation 5 oyunlarında var, şu anlık deamon's Souls'da test ettim ve mükemmel bir zevk veriyor, oyuna ayrı bir hava katıyor bildiğiniz.
PlayStation, DualSense'de küçük detaylar eklemeyi unutmamış. Oyun kumandasının arkasında desenler var.

Eki Görüntüle 1122473

İncelemem bitti. Sonuna kadar okuyan herkese çok teşekkür ederim.

Gelelim kendi görüşlerime, PlayStation 5 çok güçlü, ona bir lafım yok. Ancak şu an oyun da yok. "ben alayım da şu DualSense'i bir test edeyim, oyunlar oynayayım" derseniz önermiyorum. Ancak ülke malum fiyatlar sürekli artıyor. Bu yüzden net bir şey söylemek doğru olmaz. Gücünü gösterecek tek oyun olan deamon's Souls'u aldım ve test ediyorum ve çok iyi hissettiriyor, ileride bu cihazı almak bence mantıklı.

(Ayrıca inceleme aslında daha düzenliydi. Ancak yazım denetimi bütün her şeyi bozdu.)

Kolların dokusu dost ayran gibi değil mi?

Elinize sağlık, benim bir sorum olacak. Dualsense'in pil performansından pek memnun değilim ben. 3'ten 2'ye çok hızlı bir şekilde düşüyor. Genelde şarjına baktığımda 3'te görmek zor, ya 2'de, ya da 1'de görüyorum çoğunlukla. Kullanan arkadaşlar sizde de durum böyle mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı