PlayStation 5 ne kadar elektrik çeker?

erdiozgor

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Merhaba, PlayStation 5 dijital sürüm aldım. Günde 7 saat oyun oynarsam faturama ne kadar ek biner aşağı yukarı? Ben araştırdım ama bulamadım. Bu cihaz boşta menüde iken ne kadar yakıyor, oyunda iken ne kadar yakıyor, dinlenme modunda ne kadar yakıyor bir türlü bulamadım. Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursanız memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, PlayStation 5 dijital sürüm aldım. Günde 7 saat oyun oynarsam faturama ne kadar ek biner aşağı yukarı? Ben araştırdım ama bulamadım. Bu cihaz boşta menüde iken ne kadar yakıyor, oyunda iken ne kadar yakıyor, dinlenme modunda ne kadar yakıyor bir türlü bulamadım. Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursanız memnun olurum.
Aylık 40-45 TL max. Çok daha az bile olabilir. Dinlenme modunda tüketim düşer. Saatlik veri vermek zor ama aylık olarak fazla tüketmez.

PS5'i normal modda kullanırsanız 22-25 ₺ bir fark güç tasarrufu modunda kullanırsanız 10-15 ₺ falan fark edecektir tahminimce.

Ps5 yükte ortalama 100w çekiyordur hesaplamayı bilenler varsa hesaplasın. Önceki PS modelleri (PS4, PS3) ortalama yükte 100+ w üstü çekiyormuş Sony'nin kendi kaynağından aldım. Yeni nesil konsolun elektiriği daha verimli kullanacağını düşünüyorum. Bunları referans alarak ortalama birşey çıkarabilirsiniz kafanızda.

Geri
Yukarı