PlayStation 5 oyunları 4K 60 FPS mi çalıştırıyor?

Ömer Yomra

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX6600 8 GB 16 GB RAM RYZEN 5 5500
Merhaba arkadaşlar merak ettiğim bir konu var PS 5 oyunları 4K 60 FPS mi çalıştırıyor? Ben PS 4'te Last of Us 2'yi bitirdim 30 FPS bile zor geliyordu PS 5'te 4K 60 FPS oynayabilecek miyim?

4K 60 FPS değerlerine isteğe bağlı olarak çıkabileceksiniz. Ayarlardan Performans Modunu açmanız gerekiyor. (Grafik Kalitesi düşecek.)

The Last Of Us Part 2 şu an PS5 için optimize edildi mi bilmiyorum. O yüzden kesin konuşamayacağım ama şu PS4 oyunlarını yüksek kare hızlarında oynama muhabbetini özet geçmek istiyorum.

PS4'te 30 FPS çalışan oyunlar, PS5 için özel optimize edilmezse hiçbir şey değişmiyor. O oyun 30 FPS çalışmaya devam ediyor. Mesela Bloodborne, oyun PS4'te 30 FPS çalışırken PS5'te de aynı kare sayısında çalışıyor.

Kısacası TLOU2'yi 60 FPS çalıştırabilmek için oyunun PS5'e ayarlanması gerekiyor. İnternette kısa araştırmamla kesin bir sonuca varamadım. O yüzden optimize edilip edilmediğini bilmiyorum fakat optimize edilmediyse şu anlık 60 FPS oynayamazsınız. İnternette son baktığım yerlerde oyunun PS5'e optimize edilmediği söyleniyor fakat yeni güncellemelerle getirmiş olabilirler.

The Last Of Us Part 2 şu an PS5 için optimize edildi mi bilmiyorum. O yüzden kesin konuşamayacağım ama şu PS4 oyunlarını yüksek kare hızlarında oynama muhabbetini özet geçmek istiyorum.

PS4'te 30 FPS çalışan oyunlar, PS5 için özel optimize edilmezse hiçbir şey değişmiyor. O oyun 30 FPS çalışmaya devam ediyor. Mesela Bloodborne, oyun PS4'te 30 FPS çalışırken PS5'te de aynı kare sayısında çalışıyor.

Kısacası TLOU2'yi 60 FPS çalıştırabilmek için oyunun PS5'e ayarlanması gerekiyor. İnternette kısa araştırmamla kesin bir sonuca varamadım. O yüzden optimize edilip edilmediğini bilmiyorum fakat optimize edilmediyse şu anlık 60 FPS oynayamazsınız. İnternette son baktığım yerlerde oyunun PS5'e optimize edilmediği söyleniyor fakat yeni güncellemelerle getirmiş olabilirler.
Peki grafik kalitesi yükseliyor mu? Yoksa PS4 grafikleri ile mi oynanıyor?

Oyunlarda FPS kilidi olduğundan her oyunun ayrı ayrı güncellenmesi gerekiyor. Mesela Ghost of Tsushima güncelleme aldığından dolayı 60FPS oynanabiliyor PS4 Pro çözünürlüğü ile. Ama Death Stranding ve The Last of Us Part II halen 30FPS güncelleme almadıklarından dolayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı