PlayStation 5 Pro versiyonu ne zaman çıkar?

Kesinlikle ara nesil beklemiyorum ben 9. jenerasyonda. Bulabiliyorsanız PS5, XSX, XSS artık hangi konsol ise alın keyfinize bakın.

Ara nesil beklemiyorum. PS5 şurada Hitman'i 1800P'de açtı diye olay oldu ama o geliştiriciye bağlı durum. Ona bakacak olursak Series X donanım farkını her oyunda ortaya koymalıydı o da koyamadı elimiz bağlı geliştiriciye.
PS5 Slim garanti gelir ama şu dönemde 2022'de işlemci değişikliği haberleri sadece üretimi artırmak için ve az da olsa performansa katkı sağlamak için olabilir. PS5 4K 120FPS veriyor ayrıca 8K çıkışı da var. SSD'si var gayet yeterli bir oyuncunun şikayet edeceği bir taraf yok depolama dışında.
Şahsen PS5 FAT kasanın belki 1, 5TB'lik versiyonları gelir bu durum Slim ile 2TB olur gibi devam eder. Slim'e geçildiğinde belki işlemci nm cinsinden birim olarak azalır bu da performansa olumlu yansıyabilir. Pro için eğer oyunlarda çığır yaşanmazsa bu nesil beklemiyorum ben. Tabii Slim modeli gelirse SLI'min ayrı bir dijital modeli olur mu bilemem.
Kendimce 2 ihtimal var.
1- Slim ve Süper Slim gelecek ve bunların dijital versiyonu olmayacak.
2-Olmaz öyle şey demeyin ama bu kasalar kalıcı olabilir :) Çünkü daha çok az satıldı beklenen kitleye ulaşamadı adamlar Slim'i bile yapmazlar siz olsanız yapar mısınız? Önce bir fat kasa satacak ondan sonra belki Sony kapak bile satacak öyle haberler vardı. Şu an da kapaklar satılıyor ama resmi değil orijinal olanlardan bahsediyorum eğer olursa. Bu şekilde Sony bunun ufak tefek donanım iyileştirmeleriyle bu nesli kapatır gibi de geliyor ama bu dediğim %30 ihtimal benim gözümde.
Süper Slim göreceğiz bence dedi dersiniz :)

PlayStation 5 Pro versiyonu tahmini ne zaman çıkar?
Sizce Pro versiyon 4K-60 FPS oynatır mı?

Ya bu Pro muhabbeti nereden çıktı başımıza arkadaşlar PS4 Pro çıkma nedeni PS4'ün bazı parçalarının düşük olmasından dolayı ancak PS5 güçlü bir konsol bu yüzden Pro çıkmaz bence ama Slim modeli kesin çıkar.

Ya bu Pro muhabbeti nereden çıktı başımıza arkadaşlar PS4 Pro çıkma nedeni PS4'ün bazı parçalarının düşük olmasından dolayı ancak PS5 güçlü bir konsol bu yüzden Pro çıkmaz bence ama Slim modeli kesin çıkar.

Neslin sonuna kadar 4K veremez bence bir de Xbox yeni model çıkartır ve RTX ile yarışması gerek.

Neslin sonuna kadar 4K veremez bence bir de Xbox yeni model çıkartır ve RTX ile yarışması gerek.

Konsollar bilgisayarlar ile yarışsaydı ne anlamı vardı konsolun. PS5 10 tflp, RTX 3000 serisi bundan daha yüksek 3060 bile 13tflop. Yani yarışılacak olsa şimdiden başlamalılar Pro modeline ve en az 2 sene sonra 60Tflop bir makine çıkarmalılar. Hiç bu olası mı hocam :)
PS5 mesela AC Valhalla'da 3070'den daha iyi performans sergiliyor. Bunu optimize ederek başarıyorlar. Tabi ben gelmez demiyorum ama bence %60-70 ihtimal ile olmaz gelirse de ticari amaçlar için gelir. PS5 Pro yerine bence Slim garanti gelir hatta PS3 kaderini yaşayıp belki süper Slim'i de çıkar.

Konsollar bilgisayarlar ile yarışsaydı ne anlamı vardı konsolun. PS5 10 tflp, RTX 3000 serisi bundan daha yüksek 3060 bile 13tflop. Yani yarışılacak olsa şimdiden başlamalılar Pro modeline ve en az 2 sene sonra 60tflop bir makine çıkarmalılar. Hiç bu olası mı hocam :)
PS5 mesela AC Valhalla'da 3070'den daha iyi performans sergiliyor. Bunu optimize ederek başarıyorlar. Tabi ben gelmez demiyorum ama bence %60-70 ihtimal ile olmaz gelirse de ticari amaçlar için gelir. PS5 Pro yerine bence Slim garanti gelir hatta PS3 kaderini yaşayıp belki süper Slim'i de çıkar.

O bu değil de PS5 20k olacak 2-3 seneye alamayacağım ben galiba.

Geri
Yukarı