PlayStation 5 satılıp Xbox Series X alınır mı?

Bence alınır. Hele sizin durumunuzda almanıza engel bir neden yok.

Ayrıca uzun süre PS5 kullanan ve işin ehli kişilerin incelemelerini okursanız Xbox'tan her yönüyle çok daha memnun olduklarını göreceksiniz. Performans ve görüntü kalitesinde de daha başarılı, servis konusunda daha kullanıcı dostular; DualSense ise göz boyamadan ibaret.

Bence alınır. Hele sizin durumunuzda almanıza engel bir neden yok.

Ayrıca uzun süre PS5 kullanan ve işin ehli kişilerin incelemelerini okursanız Xbox'tan her yönüyle çok daha memnun olduklarını göreceksiniz. Performans ve görüntü kalitesinde de daha başarılı, servis konusunda daha kullanıcı dostular; DualSense ise göz boyamadan ibaret.

Sizin gibi Ellie'ci birisinin bunu söylüyor olması gerçekten değişik geldi. Demek ki bu konsol cidden iyimiş. 😄
Güce göre konsol tercihi bana yanlış geliyor. Sonuçta bu bir PC değil, oyunlar konsola göre optimize edilerek çıkıyor. Oynamayı sevdiğiniz oyunlar hangisindeyse onu tercih edin.

Herkes PC kullanacak diye bir durum yok. Ben Xbox One X ile PS4 Pro zamanında Xbox One X'in öyle bir farkı vardı ki... 3. parti oyunlar bayağı farkediyordu. Mesela RDR2'yi gerçekten net bir Kalite'de oynayabiliyordunuz. PS4 Pro öyle değildi. Şimdiki fark tabii ki PS4 Pro - Xbox One X farkı kadar büyük değil ama PS5'e şimdiden upscale edilmiş 4K çözünürlüklü oyunlar çıkmaya başladı.

Pek bir grafik farkı olmaz ancak Xbox çok daha rahat geliyor bana. PS5 oyunlarını ucuza getirmek için uğraşmak gerekiyor kardeşlik ve takas gibi şeylerle. Ama Game Pass'te tıklıyorum ve iniyor. Sony çok kaliteli oyunlar yapıyor ancak sırf bu oyunlar için PS5 alınmaz diye düşünüyorum, özellikle bugün olan sunumdan sonra.

Ne deseler hepsi Game Pass'e dahil edildi. Her sundukları oyun Game Pass'e eklenecek olması gerçekten çok hoş. Aslında önceki nesil Xbox One çok kötü bir çıkış yaptı. Game Pass yoktu, konsolun gücü çok düşüktü ve özel oyun çok azdı. Şimdi ise Xbox gerçekten öyle bir hamleler yapıyor ki ilk kez PS-Xbox kararsızlığı yaşadım. Şimdiye kadar araştırmadan direk PS konsolu almışımdır fakat bu nesil benim aklımı epey bir karıştırdı.
TLOU'a da, PS'e de bayılırım ama fanboy değilim, gerçekleri inkar edemem. Neyse, o. 🙃

Peki siz ne kullanıyorsunuz? Merak ettim gerçekten.

Uzunca bir süre PS 3 ve 4 kullandım. Şu an elimde konsol bulunmamakta ama alacak olsam Xbox alırım. Önceki neslin sonlarına doğru ağırlığını koydu, yeni nesilde de önde olduğu kanaatindeyim.

Gerçekten dediğim gibi Xbox One nesli çok kötü başlandı hatta ben Xbox 360 kullanırken Xbox'ı severdim ona rağmen utandım konsoldan. Rezil bir haldeydi. Şimdi ise elbette TLOU kalitesinde özel oyunlar çıkarmasalar da inanılmaz performans, Game Pass ve birçok özellik getirmeleri çok hoş oldu. Bir de DualSense kullanırken sürekli korkuyorum aman yay kopar diyerek.

Dostum,ileride discord ve gamepass vari sistem gelecek,ayrıca birinin 300 fps verdiği yerde diğeri 30 fps almıyorsun PS ile.O tamamen kağıt üstünde,ha oyunda farkeden uygulama var mı var orası ayrı ama alsan pişman değilsindir yani.Digital edition.

Gerçekten dediğim gibi Xbox One nesli çok kötü başlandı hatta ben Xbox 360 kullanırken Xbox'ı severdim ona rağmen utandım konsoldan.
Aynı şekilde... Xbox 360 dönemi gerçekten başarılıydı; bu nesilde de aynı etkiyi yaratacaklarına eminim, hatta daha iyisi bile olabilir.
Şimdi ise elbette TLOU kalitesinde özel oyunlar çıkarmasalar da...
Gelecektir. Şu an Xbox planlarındaki tüm projeleri son sürümüne getirdi. Oyunlara önceki nesilden çok daha fazla yatırım yapacaklardır ki bugün duyurulanlar bile fazlasıyla cezbediciydi. İleriki senelerde çok daha kalitelileri de duyurulacaktır.
Bir de DualSense kullanırken sürekli korkuyorum aman yay kopar diyerek.
Öyle bir sorun olacağını çok sanmıyorum. :D

Dostum, ileride Discord ve Game Pass vari sistem gelecek, ayrıca birinin 300 FPS verdiği yerde diğeri 30 FPS almıyorsun PS ile. O tamamen kağıt üstünde, ha oyunda farkeden uygulama var mı var orası ayrı ama alsan pişman değilsindir yani. Digital Edition.

Cdli Versiyon'a sahibim. Şahsen Xbox da alsam PS'de de kalsam kiralayarak oynuyorum oyunları. Benim için PS5 de Xbox da oyun almak için zor olmayan makineler. PS5'teki avantajım al-sat yapmaktı ekstradan öyle bir şansım vardı. Xbox'ta al-sat yapmak bayağı zor. CoD Warzone PS5'te maalesef 60 FPS iken Xbox SX'te 120 FPS ve birçok Xbox One oyunu da Series X'te 4K 60 FPS görebiliyor. PS5'te PS4 oyunu bile açasım gelmiyor çünkü 8000 liralık makinede 2000 liralık makinenin gücünde oyunlar oynuyorum önceki nesil oyunlarını oynarken.
Aynı şekilde... Xbox 360 dönemi gerçekten başarılıydı; bu nesilde de aynı etkiyi yaratacaklarına eminim, hatta daha iyisi bile olabilir.

Gelecektir. Şu an Xbox planlarındaki tüm projeleri son sürümüne getirdi. Oyunlara önceki nesilden çok daha fazla yatırım yapacaklardır ki bugün duyurulanlar bile fazlasıyla cezbediciydi. İleriki senelerde çok daha kalitelileri de duyurulacaktır.

Öyle bir sorun olacağını çok sanmıyorum. :D

Şimdi yazıları okurken ellie profil fotoğrafı görmek cidden değişik geliyor. Hala alışamadım ya. Bakalım fikrim şu şekilde olacak; Xbox'ı alacağım, PS5'i satacağım, 2-3 yıl sonra PS5'i de yan konsol olarak alıp exclusiveleri oynayacağım.

Geri
Yukarı