PlayStation 5 satılıp Xbox Series X alınır mı?

SezerBey98

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bir PlayStation 5 oyun konsolu sahibiyim. Oyunları kutulu al ve sat yaparak çok rahat bir şekilde oyun oynamaktayım. Ayrıca çoğu exclusive oyunları bitirsem de Bloodborne ve Demon's Souls'u çok beğendim. TLOU2 ve GoW'u çok sevsem de 2 günde bitirdiğim oyunlar oldu. Açıkçası Elder Scrolls 6 benim için çoğu Sony exclusive oyunlarından daha değerli olur.

Xbox Series X'in de gücünün çok daha iyi olduğunu duydum. Mesela Xbox Series X'te 12 teraflop varken PS5 kendini soğutmak için 9 teraflop değerine düştüğünü duydum. Grafik kıyaslamalarında çoğu oyunda eşit ilerleseler de birkaç oyunda PlayStation 5 oyunları "upscale" şeklinde 1080p çözünürlükten 2160p çözünürlüğe yapay yükseltiliyor. Bu gibi durumlar beni Xbox almaya itse bile maalesef PlayStation'ın benim ilk konsolla tanıştığım marka olması ve de konsol deyince aklıma ilk gelen marka olması beni cezbediyor. Sanki Xbox alsam hiç beğenilmeyen ve bilinmeyen bir konsol alacakmış hissine kapılıyorum. Xbox sahiplerine sorarken bile "Konsolunu değiştirmene gerek yok." dediklerini duyuyorum, sanki Xbox'ın donanım gücü ve performansı gereksizmiş gibi.

Sizce PlayStation 5'ten Xbox Series X'e geçilir mi? Lütfen mantıklı ve ciddi yorumlar veriniz. Birinde Game Pass var, ötekinde PS Now ve PS Plus oyun hizmeti var. Oyun alma açısından her iki konsol beni üzmeyecek. Benim asıl sorunum oyun almak değil, bunu da belirtmek isterim.

Merhaba. Ben bir PlayStation 5 oyun konsolu sahibiyim. Oyunları kutulu al ve sat yaparak çok rahat bir şekilde oyun oynamaktayım. Ayrıca çoğu exclusive oyunları bitirsem de Bloodborne ve Demon's Souls'u çok beğendim. TLOU2 ve GoW'u çok sevsem de 2 günde bitirdiğim oyunlar oldu. Açıkçası Elder Scrolls 6 benim için çoğu Sony exclusive oyunlarından daha değerli olur.

Xbox Series X'in de gücünün çok daha iyi olduğunu duydum. Mesela Xbox Series X'te 12 teraflop varken PS5 kendini soğutmak için 9 teraflop değerine düştüğünü duydum. Grafik kıyaslamalarında çoğu oyunda eşit ilerleseler de birkaç oyunda PlayStation 5 oyunları "upscale" şeklinde 1080p çözünürlükten 2160p çözünürlüğe yapay yükseltiliyor. Bu gibi durumlar beni Xbox almaya itse bile maalesef PlayStation'ın benim ilk konsolla tanıştığım marka olması ve de konsol deyince aklıma ilk gelen marka olması beni cezbediyor. Sanki Xbox alsam hiç beğenilmeyen ve bilinmeyen bir konsol alacakmış hissine kapılıyorum. Xbox sahiplerine sorarken bile "konsolunu değiştirmene gerek yok." dediklerini duyuyorum, sanki Xbox'ın donanım gücü ve performansı gereksizmiş gibi.

Sizce PlayStation 5'ten Xbox Series X'e geçilir mi? Lütfen mantıklı ve ciddi yorumlar veriniz. Birinde Game Pass var, ötekinde PS Now ve PS Plus oyun hizmeti var. Oyun alma açısından her iki konsol beni üzmeyecek. Benim asıl sorunum oyun almak değil, bunu da belirtmek isterim.

Ben olsam PS5'te kalırdım hocam.

Grafiklerde öyle aman aman bir fark yok. Grafik konsol seçmede önemli bir etken değildir. Konsollarda seçme işi biraz exclusive oyunlara bağlı, şuan Xbox'ımı satıp Playstation 4'e geçmeye çalışıyorum çünkü exclusive oyunları beni çekiyor. Game Pass evet iyi hoş ama oyunlarını araştırın içinde oynamak istediğiniz sizi çeken bir oyun var mı? Bir de son olarak üst düzey veya ortalama bir bilgisayarınız varsa Xbox almanızı önermem çünkü aynı Exclusive oyunlar bilgisayarda da oynanabiliyor.

Exclusive seviyorsan sıkı bir Xbox fanı olarak sana PlayStation'da kalmanı öneririm. Eğer ben zaten oynayacağımı oynadım daha ekonomik ve rahat bir şekilde oyun oynamak istiyorum dersen Xbox Series X tavsiye ederim. Bu nesilde PS5'de coil whine, ısınma gibi donanımsal sorunlar vardı. Xbox Series X ise çıktığı ilk ay optimizasyon hariç donanımsal olarak sorunsuz çıktı tabii bazı kullanıcılarda konsolun kapanıp açılmama gibi sorunlarI oluyordu ama o sorun düşük çözünürlük modunda konsolu başlatınca düzeliyordu direkt olarak. Soğutma, arayüz, medya uygulamaları, donanımsal güç gibi konularda Xbox Series X açık ara önde. Ama dediğim gibi Exclusive seviyorsan PS5'de kal. Elder Scrolls 6 gibi oyunlar gelecek lakin PS tarafında da God of War gibi bir seri halen popülerliğini koruyor ve serinin devam oyunları gelmeye devam edecek. Exclusive oyunları bir kere gözden çıkardıysan Xbox Series X alabilirsin ki çoğu PS4 kullanıcısı bu nesilde Xbox'a geçti.

Grafiklerde öyle aman aman bir fark yok. Grafik konsol seçmede önemli bir etken değildir. Konsollarda seçme işi biraz exclusive oyunlara bağlı, şu an Xbox'ımı satıp PlayStation 4'e geçmeye çalışıyorum çünkü exclusive oyunları beni çekiyor. Game Pass evet iyi hoş ama oyunlarını araştırın içinde oynamak istediğiniz sizi çeken bir oyun var mı? Bir de son olarak üst düzey veya ortalama bir bilgisayarınız varsa Xbox almanızı önermem çünkü aynı exclusive oyunlar bilgisayarda da oynanabiliyor.

Bilgisayarım 1650 Ti içerdiği için maalesef 1080p en düşük ayarda direniyorum hiç memnun değilim. Sadece rekabetçi oyunlarda açıp kullanıyorum.

Xbox Series X'in de gücünün çok daha iyi olduğunu duydum. Mesela Xbox Series X'te 12 teraflop varken PS5 kendini soğutmak için 9 teraflop değerine düştüğünü duydum. Grafik kıyaslamalarında çoğu oyunda eşit ilerleseler de birkaç oyunda PlayStation 5 oyunları "upscale" şeklinde 1080p çözünürlükten 2160p çözünürlüğe yapay yükseltiliyor. Bu gibi durumlar beni Xbox almaya itse bile maalesef PlayStation'ın benim ilk konsolla tanıştığım marka olması ve de konsol deyince aklıma ilk gelen marka olması beni cezbediyor. Sanki Xbox alsam hiç beğenilmeyen ve bilinmeyen bir konsol alacakmış hissine kapılıyorum. Xbox sahiplerine sorarken bile "konsolunu değiştirmene gerek yok." dediklerini duyuyorum, sanki Xbox'ın donanım gücü ve performansı gereksizmiş gibi.

DualSense'in üstündeki kare, yuvarlak, üçgen, çarpı şekiller > Xbox

Yeni konular

Geri
Yukarı