PlayStation 5 vs. Xbox Series S vs. Series X

RtxPolat

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Sizce hangi konsol alınmalı? PS5 ve Xbox Series S ve X çıkacak birkaç güne. Siz hangisini onerirsiniz? PS 5 güzel ama oyunlar 600₺ civarı olacakmış doğru mu? Son olarak series S|X'i çok düşünmüyorum çünkü all digital oldukları için sizce all digital mi iyidir yoksa diskli oyun da açmalı mı? Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Exclusive oyunları nedeniyle PlayStation 5 daha mantıklı bir seçim olacaktır. Onun dışında Xbox Series S önerebilirim. All digital versiyon olan Xbox Series S, diskli versiyon ise Xbox Series X...

Digital iyi bir şey, hem disk okuyucu boş yer kaplamıyor hem daha ucuz oluyor. Ancak mesela diskli oyun gelirse elinize veya Bluray disk gelirse, okutamıyorsunuz.

Series S aralarında en güçsüzü, ancak en ucuzu. Ucuza yüksek yenileme hızında oyun imkanı sunuyor, ek olarak Game Pass avantajı var.

Series X ise aralarında en güçlüsü, PS5 ile aynı fiyata daha güçlü ve Game Pass avantajı olan bir konsol. Ancak PS5 exclusivelerini kaçırıyorsunuz.

PS5 ise Series X'ten bir tık daha güçsüz, ancak Series S'e kıyasla çok daha güçlü. Bildiğimiz PS5 o zaten =)

PS5'in hem digital hem full versiyonu var. Xbox Series X sadece diskli, Series S ise sadece digital.

Öncelikle Xbox Series X Dijital değil. Bunu bilin. Eğer oyunlara 600 ₺ para verecek durumunuz varsa ve Exclusive seviyorsanız kesinlikle Playstation alın. Bütçeniz sınırlıysa ve ucuza oyun oynamak istiyorsanız Series S alın. Bütçeniz yüksek 4K 60 FPS oyun oynamak istiyorsanız Series X alın, gene Series S’de olduğu gibi ucuza oyun erişiminiz olur. Ayrıca orta fiyatlı yüksek performanslı bir model bekliyorsanız PS5 Dijital 2021 yılında Türkiye’de olacak ama dediğim gibi ortalama oyun fiyatları 600 ₺ bandında. Birde 4K TV’niz yoksa hiçbirini almayın direk Series S’e yönelin. Mis gibi konsol yapmışlar. 3.1 Gen 1 destekli 1TB harici hard disk aldınız mı toplam depolamanız 1.5 TB olur. Geriye uyumluluk da var.

Herkese iyi günler. Sizce hangi konsol alınmalı? PS5 ve Xbox Series S ve X çıkacak birkaç güne. Siz hangisini onerirsiniz? PS 5 güzel ama oyunlar 600₺ civarı olacakmış doğru mu? Son olarak series S|X'i çok düşünmüyorum çünkü all digital oldukları için sizce all digital mi iyidir yoksa diskli oyun da açmalı mı? Cevaplarınızı bekliyorum.
Bir 8000 TL'de oyunlara vermek istemiyorsanız Xbox alın.

Oyunları alabilecek paranız varsa PS5 fakat gamepass gibi sistemleri kullanmak istiyorsanız X veya S öneririm.
Yani bana xbox Series S daha mantıklı gelmeye başladı çünkü ben birazda resmi sitelere baktım PS oyunu alırsan en az 100₺ ama gamepass alırsan 30 TL'ye 100 den fazla oyun var.

Yani bana xbox Series S daha mantıklı gelmeye başladı çünkü ben birazda resmi sitelere baktım PS oyunu alırsan en az 100₺ ama gamepass alırsan 30 TL'ye 100 den fazla oyun var.
100'den fazla oyun var ama hepsi iyi değil bir süre sonra oyunlardan sıkılacaksınız ve yine para vererek alacaksınız.

Pe

Digital iyi bir şey, hem disk okuyucu boş yer kaplamıyor hem daha ucuz oluyor. Ancak mesela diskli oyun gelirse elinize veya BluRay disk gelirse, okutamıyorsunuz.

Series S aralarında en güçsüzü, ancak en ucuzu. Ucuza yüksek yenileme hızında oyun imkanı sunuyor, ek olarak Game Pass avantajı var.

Series X ise aralarında en güçlüsü, PS5 ile aynı fiyata daha güçlü ve Game Pass avantajı olan bir konsol. Ancak PS5 exclusivelerini kaçırıyorsunuz.

PS5 ise Series X'ten bir tık daha güçsüz, ancak Series S'e kıyasla çok daha güçlü. Bildiğimiz PS5 o zaten =)

PS5'in hem Digital hem Full versiyonu var. Xbox Series X sadece diskli, Series S ise sadece Digital.

Peki PS 4 slim/pro veya Xbox One S/X alsam kaç yıl daha oyun alırlar

Geri
Yukarı