PlayStation LLC oyunları PC'de zam yer mi?

The Nirvana

Yoctopat
Bildiğiniz üzere şubat ayına girdiğimizden beri oyunlara, Steam'de, firmasal düzeyde zam geliyor. Bunlar başlıca Bandai Namco, Paradox, Rockstar ve CD Projekt...

En çok merak ettiğim konu ise PlayStation oyunlarına zam gelecek mi? Gelirse neden gelir veya gelmezse neden gelmez şeklinde cevaplarsanız sevinirim.

Kendimce, zam yemeyeceğini düşünüyorum. Sebebi: Steam ve Epic Games'te yeni çıkmış PlayStation oyunlarının fiyatları 500-600 TL arası değişmekte. God of War ve daha esli oyunlar ise 329 TL. Ama gördüğüm kadarıyla insanların bir bildiği var ve God of War başta olmak üzere bir sürü oyunun zam yiyeceğini ivedilikle söylüyorlar. Beni bu konuda aydınlatabilir misiniz?

Last of Us gibi 600TL'den sattıkları oyunlar zam yer mi bilmem ama 330TL'den sattıkları oyunlar zam yer.
Çünkü Uncharted ve Spider-Man Miles Morales 50 dolar fakat Türkiye'de 500TL
God of War'da 50 dolar fakat Türkiye'de 330TL
Spider-Man Remastered 60 dolar Türkiye'de 500TL
Last of Us Part 1 60 dolar Türkiye'de 600TL
Yani diğer oyunlarında da Last of Us'ta baz aldıkları kuru yani 1 dolar= 10TL kurunu baz alıp zam yapabilirler. Ha Last of Us gibi oyunlar da zam yiyip 1200TL olur mu emin değilim.

Hala hepsi dolar, euro bazında Türkiye'de çok daha ucuza satılıyor. Onlarda zam yiyebilir. GoW ve Spider-Man'i aldım ben korkudan, biraz daha para bulsaydım Horizon Zero Dawn'da alacaktım.

O zaman, sıradaki Steam indirimleri (Playstation oyunları için) ne zaman olur? Her ne kadar, Epic Games'te şuan indirimde olsalar da ben Steam'den koleksiyon yapmayı seviyorum. Ama yine de almak için biraz geç kaldım sanırım. En iyisi beklemek olacak sanırım. Umarım Dark Souls 3 gibi bir darbe yemeyiz.

O zaman, sıradaki Steam indirimleri (Playstation oyunları için) ne zaman olur? Her ne kadar, Epic Games'te şuan indirimde olsalar da ben Steam'den koleksiyon yapmayı seviyorum. Ama yine de almak için biraz geç kaldım sanırım. En iyisi beklemek olacak sanırım. Umarım Dark Souls 3 gibi bir darbe yemeyiz.
Spider-Man için zaten indirim var. Onun dışında 12-16 Mart'ta İlkbahar indirimleri var. Spider-Man indirimler 16 Şubat'ta bitiyor ve eğer oyuna 16 Şubat'ta zam yaparlarsa İlkbahar indirimlerinde hiçbir ülkede indirim yapamazlar. Steam kuralları gereği zam yaptıkları oyuna 30 gün boyunca indirim yapamıyorlar. E sırf Türkiye'de kârı arttırmak için de gidip İlkbahar indirimlerinde indirim yapmama kararı almazlar. O yüzden muhtemelen yakın zamanda zam görmeyiz. Yani en azından Spider-Man oyunları için.

Geri
Yukarı