PlayStation markası, Sony'nin elinde kalan son koz mu?

Microsoft isterse PS'i piyasadan silebilecek güçte. 10 tane RDR 2 kalitesinde oyunu her sene Xbox exclusive olarak yaptırsın -ki bunu yapabilecek bütçesi tartışmasız var- bak bakalım Sony kalıyor mu?
Yapabilseydi yapardı. Her şey para değil, önemli olan marka gücü. Microsoft'un hatası Xbox oyunlarını PC'ye çıkartmak.

Sony, televizyon konusunda en önde gelen firmalardan. Bana sorarsanız televizyonları Samsung'un televizyonlarından daha kaliteli. Aynı zamanda kamera ve kamera sensörü üretiyor Sony.

Sony sadece Playstation veya akıllı telefon üretmiyor. Örnek olarak Sony Studios, Marvel filmlerinin başında çokça yer alır. Marvel filmlerinin çekilmesinde Sony Studios'un büyük bir payı var.

Sony Music, şu anda Apple Music, Spotify yokken Sony Music vardı, Sony firmalara lisans vermeseydi şu an online müzik dinleme olmayabilirdi.

Sony'nin kameralarını ve lenslerini bilmeyen yoktur. Sony harika kamera ve lens üretir, ve bu kameraları ve lensleri akıllı telefon üreticilerine de satar.

Sony'nin televizyonları var, uzun zaman önce tüplü televizyonlarını denemiştim ve beğenmiştim.

Sony sadece Playstation üretmiyor. Örnek olarak Sony Studios, Marvel filmlerinin başında çokça çıkar. Sony Studios, çok büyük bir şirkettir.

Sony Music, şu anda Apple Music, Spotify yokken Sony Music vardı, Sony firmalara lisans vermeseydi şu an online müzik dinlemek bu kadar kolay olmayacaktı.

Sony'nin kameraları, bilmeyen yoktur. Sony harika kamera üretir, ve bu kameraları akıllı telefon üreticilerine de satar.
Yazının başında film sektörü hariç denilmiş. Kalanına da katılıyorum.

Sony sadece Playstation üretmiyor. Örnek olarak Sony Studios, Marvel filmlerinin başında çokça çıkar. Sony Studios, çok büyük bir şirkettir.

Sony Music, şu anda Apple Music, Spotify yokken Sony Music vardı, Sony firmalara lisans vermeseydi şu an online müzik dinlemek bu kadar kolay olmayacaktı.

Sony'nin kameraları, bilmeyen yoktur. Sony harika kamera üretir, ve bu kameraları akıllı telefon üreticilerine de satar.

Sony'nin televizyonları var, eskiden tüplü televizyonlarını denemiştim ve beğenmiştim.
Babam bir zamanlar Sony Ericson, Xperia gibi telefonları kullanırdı...

Tüm ürünleri birden yok olsa batsa, sadece lens pazarından yine ayakta kalır. Teknoloji olsun olmasın çoğu yerde var bu firma öyle hemen batacak amatör firmalardan değil. Huawei veya HTC mi sandın?

PS ye gelince bu sektörün tahmini olarak %25 civarını yani bu derece ciddi bir büyüklüğe sahip olduğunu düşünüyorum. Küçük gibi gözükmesin yüzlerce ürün satan bir firmadan bahsediyoruz.

Sony, televizyon konusunda en önde gelen firmalardan. Bana sorarsanız televizyonları Samsung'un televizyonlarından daha kaliteli. Aynı zamanda kamera ve kamera sensörü üretiyor Sony.
Televizyon konusunda pek bir şey diyemem lakin kamera konusunda dünyada Canon, Sony'den daha fazla tercih edilmiyor mu sizce de?
Huawei veya HTC mi sandın?
Huawei'i yedirmem. Android gitti adamlar hala daha kazık çakmış gibi ayakta.

Ses, kamera, televizyon, film, müzik ve dahası varken kesinlikle değil. En önemlisi olabilir ama bu sektörler varken son koz olamaz. Belki markanın reklamını yapıyor ve bilinirliğini arttırıyor ama marka PS üzerine kurulu değil sonuçta. Ha, bir dönem için şirketi bir çıkmazdan kurtardı ama günümüzde gayet iyi durumdalar.

Geri
Yukarı