PlayStation özel oyunlarının PC'ye gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

ArsKupen

Centipat
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi son zamanlarda PlayStation özel oyunu olan Days Gone PC'ye geldi. 2020 yılında da Horizon PC'ye gelmişti. Şimdi de Uncharted 4 PC'ye geliyor. Ghost of Tsushima'nın da kutulu versiyonunda da "Only on PlayStation" yazısı artık yok. Diğer PC'ye gelen özel oyunlarda da böyle olmuştu. Anlaşılan Ghost of Tsushima da PC'ye gelecek. Hatta bu yüzden imza toplamaya başlamışlardı. Sanki 7500 kişinin imzasıyla kockoca Sony'nin CEO'sunu işten çıkarabileceklermiş gibi. :)
Neyse konuya dönelim. Siz bu özel oyunların PC'ye gelmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Şahsen ben seve-seve kabul ederim. Peki ya siz?

Bildiğiniz gibi son zamanlarda PlayStation özel oyunu olan Days Gone PC'ye geldi. 2020 yılında da Horizon PC'ye gelmişti. Şimdi de Uncharted 4 PC'ye geliyor. Ghost of Tsushima'nın da kutulu versiyonunda da " only on PlayStation" yazısı artık yok. Diğer PC'ye gelen özel oyunlarda da böyle olmuştu. Anlaşılan Ghost of Tsushima da PC'ye gelecek. Hatta bu yüzden imza toplamaya başlamışlardı. Sanki 7500 kişinin imzasıyla kockoca Sony'nin ceo'sunu işten çıkara bilecekler miş gibi :)
Neyse konuya dönelim. Siz bu özel oyunların PC'ye gelmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Şahsen ben seve-seve kabul ederim. Peki ya siz?
Ve bir de ben konuda yazım hatalarını düzeltmesi için sitedeki özelliği kullandım. "CEO" sözünü "ceo" ve "bileceklermiş" sözünü de "bilecekler miş" şeklinde değiştirmiş umarım yanlışlık olmazda yine ceza almam

Bazı kişiler zaten sadece o Only On Playstation ibaresi yüzünden alıyordu Playstation'ı. Onları gerecek bir olay ancak PC oyuncuları için iyi bir haber.

PlayStation satışlarına olumsuz yansıyacaktır ve oyunların kalitesi zamanla düşecektir. Ben sıcak bakmıyorum. Xbox gibi olacaksa kimse konsol almaz. Xbox One satışlarının PlayStation 4'ün yarısı kadar olmasında Xbox oyunlarının PC'de olmasının etkisi çok.

Gayet güzel oldu bence ancak bana biraz "PlayStation Exclusive" tanımını zedeliyor gibi geldi. Sırf Exclusive oyunları oynamak için bile bu cihazları alanlar varken, böyle olması bence o oyunun "özelliğini" yitirmesine yol açıyor.

PlayStation satışlarına olumsuz yansıyacaktır ve oyunların kalitesi zamanla düşecektir. Ben sıcak bakmıyorum. Xbox gibi olacaksa kimse konsol almaz. Xbox One satışlarının PlayStation 4'ün yarısı kadar olmasında Xbox oyunlarının PC'de olmasının etkisi çok.
Bence Sony hem de PC oyuncularını kendi ekosistemine dahil etmek istiyor. Biraz Steam gibi galiba

PlayStation'ım olmasına rağmen yeni çıkan exclusive oyunları fiyatları nedeniyle 2 yıl sonra alabiliyorum zaten. Misal halen daha Last of Us part 2 alamadım. Oyun çıktıktan 4 yıl sonra bile olsa PC'ye gelse çok iyi olur. PS'te bir exclusive oyun şu an 600 TL, PC'ye gelince 280'den çıkıyor.

Geri
Yukarı