PlayStation Game Pass sistemi geliyor!

FerrariFedaisi

Hectopat
Yer
Floransa
PlayStation bir süre önce Xbox tarafı gibi bir gamepass sistemi getireceğini öne sürmüş ancak pek detaylandırmamıştı. Geçtiğimiz gün ise bu paket hakkında, fiyat ve oyun listelerinin açıklanması medyaya yansıdı. Bizim bildiğimiz PlayStation Plus ayda bir kaç tane oyun hediye ediyordu, bunda bir değişiklik olmadı. PlayStation Plus Extra ise bize, Plus Essential avantajlarını hem de çok sayıda PS4 ve PS5 oyununun yer aldığı kütüphaneyi açıyor, tanınan ismi ile bu sistem gamepass. 1 aylık üyeliği 60 TL, 3 aylık 165TL, 1 yıllık 400TL olacağı resmi olarak duyuruldu. Bunun bir üst paketi ise Deluxe, bunun tek farkı ise PSP, PS1 ve PS2 oyunlarını da bize sunuyor ve fiyatta çok oynama olmuyor, 1 aylık 70TL, 3 aylık 190TL, 1 yıllık ise 460TL, ve tam bulamadım ancak, sanırsam yeni çıkacak oyunların deneme sürümüne de erişebiliyorsunuz bu paket ile birlikte.

Lafı pek dolandırmadan oyun listesi;
1652806981814.png

Yukarıda ki fotoğrafta PS'nin kendi geliştirdiği oyunlar yer alacak. Yanında PS4 yazanlar, PS5'te de oynanabiliyor merak konusu olmasın.

1652807078245.png

Bu yukarıda ki liste ise, firmaların çıkarttığı oyunlar, bunlarda kütüphanede yer alacak. Özellikle RDR2, Valhalla gibi büyük oyunların yer alması insanların dikkatini çekti.

1652807164308.png

Bir diğer öne sürülenlere göre, UBISOFT Classic paketi de bunun içinde yer alacak.

1652807258308.png

Bu yukarıda sunulanlar ise Deluxe paketinin içinde söz edilen, PSP, PS1 ve PS2 oyunları.

Sonuca varacak olursak, çok beklenen ve gelmesi gereken bir şeydi, özellikle biz Türk oyuncular için çok iyi oldu. Ancak bunun ileride bu fiyatta kalacağını PlayStation bile garanti veremezken bizim burada tek yapabileceğimiz şey tahmin yürütmek olacaktır.

Bir diğer sorulan soru ise yeni oyunlar bu sisteme gelecek mi? doğal olarak PlayStation buna olumsuz olarak bakıyor şu anlık. Adamlar hali hazırda inanılmaz para harcıyor oyunlarına, 15 dolardan vermek adamların zararına olacaktır. Ancak Xbox tarafı burada öne geçiyor, adamlar yeni bir oyun çıkarttı mı direk ekliyorlar sistemlerine ve bu gerçekten çok hoş bir şey, fiyatlandırma da gayet iyi. Burada karşılaştırma yapıyorum, PS ve Xbox tarafında tartışma açılmamalı, ikisi farklı firmalar ve bütçe farkı oldukça belli, rekabete tabii tutulmamalılar bence. Sadece Türkiye de yaşıyorsak bize hangisi daha iyi gelir, ona bakmalıyız diyorum. Sizin de fikirlerinize bırakıyorum konuyu.

Bu arada yıl sonuna kadar çok daha fazla oyun olacaktır bu kütüphanelerde orasından yüksek bir ihtimalle emin duruyor PS. Ancak büyük yapıtlar olan RDR2 gibi AAA oyunların pakette kalabileceği garanti edilmedi.

Kaynaklar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PlayStation bir süre önce Xbox tarafı gibi bir Game Pass sistemi getireceğini öne sürmüş ancak pek detaylandırmamıştı. Geçtiğimiz gün ise bu paket hakkında, fiyat ve oyun listelerinin açıklanması medyaya yansıdı. Bizim bildiğimiz PlayStation Plus ayda birkaç tane oyun hediye ediyordu, bunda bir değişiklik olmadı. PlayStation Plus extra ise bize, Plus essential avantajlarını hem de çok sayıda PS4 ve PS5 oyununun yer aldığı kütüphaneyi açıyor, tanınan ismi ile bu sistem Game Pass. 1 aylık üyeliği 60 TL, 3 aylık 165TL, 1 yıllık 400TL olacağı resmi olarak duyuruldu. Bunun bir üst paketi ise Deluxe, bunun tek farkı ise PSP, PS1 ve PS2 oyunlarını da bize sunuyor ve fiyatta çok oynama olmuyor, 1 aylık 70TL, 3 aylık 190TL, 1 yıllık ise 460TL, ve tam bulamadım ancak, sanırsam yeni çıkacak oyunların deneme sürümüne de erişebiliyorsunuz bu paket ile birlikte.

lafı pek dolandırmadan oyun listesi;
Eki Görüntüle 1390759
Yukarıdaki fotoğrafta PS'nin kendi geliştirdiği oyunlar yer alacak. Yanında PS4 yazanlar, PS5'te de oynanabiliyor merak konusu olmasın.

Eki Görüntüle 1390762
Bu yukarıdaki liste ise, firmaların çıkarttığı oyunlar, bunlarda kütüphanede yer alacak. Özellikle RDR2, Valhalla gibi büyük oyunların yer alması insanların dikkatini çekti.

Eki Görüntüle 1390763
Bir diğer öne sürülenlere göre, Ubisoft classic paketi de bunun içinde yer alacak.

Eki Görüntüle 1390767
Bu yukarıda sunulanlar ise Deluxe paketinin içinde söz edilen, PSP, PS1 ve PS2 oyunları.

Sonuca varacak olursak, çok beklenen ve gelmesi gereken bir şeydi, özellikle biz Türk oyuncular için çok iyi oldu. Ancak bunun ileride bu fiyatta kalacağını PlayStation bile garanti veremezken bizim burada tek yapabileceğimiz şey tahmin yürütmek olacaktır.

Bir diğer sorulan soru ise yeni oyunlar bu sisteme gelecek mi? Doğal olarak PlayStation buna olumsuz olarak bakıyor şu anlık. Adamlar halihazırda inanılmaz para harcıyor oyunlarına, 15 dolardan vermek adamların zararına olacaktır. Ancak Xbox tarafı burada öne geçiyor, adamlar yeni bir oyun çıkarttı mı direk ekliyorlar sistemlerine ve bu gerçekten çok hoş bir şey, fiyatlandırma da gayet iyi. Burada karşılaştırma yapıyorum, PS ve Xbox tarafında tartışma açılmamalı, ikisi farklı firmalar ve bütçe farkı oldukça belli, rekabete tabii tutulmamalılar bence. Sadece Türkiye de yaşıyorsak bize hangisi daha iyi gelir, ona bakmalıyız diyorum. Sizin de fikirlerinize bırakıyorum konuyu.

Bu arada yıl sonuna kadar çok daha fazla oyun olacaktır bu kütüphanelerde orasından yüksek bir ihtimalle emin duruyor PS. Ancak büyük yapıtlar olan RDR2 gibi AAA oyunların pakette kalabileceği garanti edilmedi.

Kaynaklar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam elinize sağlık güzel özet olsun merakla bekliyorum 22 Haziran'ı.

Geri
Yukarı