Çözüm Playstore'dan alınan GTA IV Yükleme Rehberi

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

M.CaN

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Kırşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün Playstore'dan GTA IV aldım ve indirdim. Ancak oyunun kurulumunda çok fazla sıkıntı var ve yüklenmiyor. Ancak bu rehber ile yükleyebileceğiz.

1- Oyununuz İndirilenler(Downloads) bölümüne inecektir. Ya da siz farklı bir konum belirttiyseniz oraya inecektir. "GTAIV_edsr_efigs.exe" dosyasına çift tıklayın ve direktifler yönünde oyunun sıkıştırıldığı dosyalardan çıkartılmasını bekleyin.

5YMMtZ4.jpg

2- Çıkartma işlemi bittiği zaman karşınıza böyle bir ekran gelecek. Siz hangi seçeneğe tıklarsanız tıklayın kurulum kapanacak ve oyunu çıkardığı yer silinecek. Bu yüzden burada hiçbir işlem yapmıyoruz ve pencere olduğu gibi kalıyor.

w7lHJPf.jpg

3- Daha sonra oyunun çıkarıldığı yere, yani "Kullanıcılar(Users)/AppData/Local/Temp/is-?????.tmp/GTAIV" klasörüne gidiyoruz. Neden "?????" yazdın derseniz, ben bu çıkarma işlemini birkaç defa yaptım ve her defasında farklı bir isimle çıkarıldı ancak "is-" adı aynı oluyordu. Zaten hemen bulabilirsiniz zor bir şey değil.

4- İlk önce RGSC adlı klasördeki Rockstar Games Social Club uygulamasını yüklüyoruz.

5- Daha sonra GTAIV klasörüne geliyoruz ve "setup.exe" klasörüne sağ tıklayıp Özellikler'e geliyoruz. Özellikler Bölümünden "Uyumluluk" sekmesine gelip Uyumluluğu "Windows Vista (Service Pack 1)" olarak işaretliyoruz ve "Bu programı yönetici olarak çalıştır"ı da işaretleyerek Tamam diyoruz ve "setup.exe" dosyasını çalıştırıyoruz.

tcrj8Vp.jpg

vIEGfS3.jpg

6- Oyunu direktiflere göre yükledikten sonra Download the Games for Windows Client | PC Games Client - Xbox.com adresine girerek Games for Windows Marketplace Client'ı yüklüyoruz ki oyuna girebilelim. Hesabınız yoksa da yükledikten sonra hesap açıp uygulamaya girin.

7- Rocstar Games Social Club'ı açıyoruz ve hesabımız yoksa kendimize bir hesap oluşturuyoruz. Daha sonra Play butonuna tıklayarak oyunu açıyoruz. Oyunu açtıktan sonra karşınıza Games For Windows Live gelecek zaten. Hesabınızı gireceksiniz direktifleri takip edip Playstore'un size verdiği Ürün Anahtarını gireceksiniz. Daha sonra Games For Windows Live oyunun güncellemelerini kontrol edecek. İsterseniz iptal edip kendiniz manuel olarak istediğiniz versiyona güncelleyebilirsiniz. (1.0.4.0 gibi...)

Çözüm tamamen bana aittir. Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları için farklı bir çözüm yöntemi kesinlikle yoktur.

Benzer sorunları bazı oyunlarda Steam'de de yaşıyoruz. Özellikle Social Club ve Game For Windows Live kullanan oyunlarda, güzel bir anlatım olmuş, ellerine sağlık.

Şimdi online iseniz lütfen yardım edin. Bende aldım fakat bu uyumluluk başıma dert oldu. Setup.exe'yi sizin yaptığınız gibi uyumluluğunu düzelttim ama hala aynı hatayı alıyorum. Yönetici olarak çalıştırdım 3 kere sildim yeniden yükledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam oyunu manuel olarak güncellemek zorunda kalıyorum, çünkü güncelleme sırasında hata veriyor. Manuel güncelleme yapınca da rockstar social club siliniyor.

Evet siliniyor, yukarıdaki "Kullanıcılar(Users)/AppData/Local/Temp/is-?????.tmp/GTAIV" yerden tekrar yedeğini alabilirsin.
Ben öyle yaptım.

Şuan sorunu farkettim sizin sıkıştırılan dosyalarınızın atıldığı yerde data1, data2, data3, data4 cab dosyaları var fakat benimkinde sadece 3 dosya var onlarda setup image, data1 bu kadar diğerlerini nasıl atacağım buraya?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı