Playstore'dan Oyun Alma Rehberi

Tayfun Kumaş

Hectopat
Bilindiği gibi kutulu oyunlar haricinde alternatif olarak Steam, Origin gibi sitelerden yasal olarak ucuz fiyata orjinal oyun almak mümkün. Ayrıca TTNET'in sunduğu Playstore alternatifi ile ara ara kampanya ile olsun, yeni çıkan oyunlar olsun zaman içerisine Steam ve Origin'den daha ucuza Steam ve Origin için geçerli olan oyun keyleri sunuyor.

Ucuzluktan öte Türkiye de Oyun Sektörü'ne katkıda bulunmak için, steam keyinizi ya da origin keyinizi Playstore'dan da alabilirsiniz, kampanyalara denk gelipte halen satın almayı bilmeyen arkadaşlar için böyle bir rehber hazırlama gereği duydum.

- Ben de bir gamer olarak Playstore'ın ucuzluğunu ve kampanyalarını fırsat bilerek aynı şekilde oyun keyimi satın alıp, Steam ya da Origin de aktifleştiriyorum.

Sözü fazla uzatmadan aşama aşama Playstore'dan nasıl oyun satın alacağınızı size anlatayım...

Aşağıdaki işlemleri takip ediniz...

nkxj0.jpg

- Üstteki görsel de görüldüğü gibi öncelikle siteye üye olmak gerekir, bilinen yol ile forum sitelerine ya da web sitelerine üye olur gibi üyeliğinizi ücretsiz bir şekilde alarak üyeliğinizi halledebiliyorsunuz.

Aşama 01: Üyeliğiniz varsa ya da yeni bir üyelik aldıktan sonra siteye giriş yapıyoruz...
Aşama 02: Satın almak istediğiniz oyunun üzerine gelerek görseldeki gibi ''Hemen Satın Al'' butonunu tıklıyoruz. Şu an biz Call of Juarez: Gunslinger'ı satın almak istiyoruz.
(Eğer alışverişe devam etmek istiyorsanız, birden fazla oyun satın alacaksanız, ''Sepete Ekle'' kısmını da seçebilirsiniz)
Aşama 03: Bu aşama Not olarak dile getirmek istediğim için söylüyorum: Ayrıca isteğe göre satın aldığınız oyunu sosyal paylaşım sitelerinizde paylaşarak 10 TL hediye çeki kazanma şansınız da mevcut olabiliyor...

nkxpd.jpg

Aşama 04: Satın alacağınız oyuna ait bilgileri buradan görebilirsiniz.
Aşama 05: Eğer Playstore indirim kodunuz varsa onu da buradan kullanabilirsiniz. (Bazı oyun sitelerinde ya da kampanyalar, yarışmalar ile bu kodlara sahip olmanız mümkün.)
Aşama 06: Geldik işin en önemli kısmına...

Bir çok arkadaşımız, ücret ödeme konusunda kararsız olabiliyor. Ücretleri üç kısım ile ödeyebilirsiniz.

1.cisi: TTNET Faturasına yansıtarak,
2.cisi: Mobil olarak,
3.cüsü: Her zaman ki gibi Kredi Kartı ile...

Hangisi size uygun ise onu seçtikten sonra Aşama 07'ye geçerek ''Ödeme Yap'' diyerek ödemeyi tamamlayabilirsiniz.
(Kredi Kartı & Mobil ödemelerde, her kurumda olduğu gibi komisyon ücreti alınabiliyor. Fiyat farkı da o yüzden)

nkxvu.jpg

Veee son olarak Aşama 08 ile ödemeyi onaylayıp, oyunu satın alıyoruz.

nkxwn.jpg

Görüldüğü gibi oyunu artık satın almış bulunmatayız. Ve Key alternatif olarak mail adresinize fatura ile gelir.

Aşağıdaki ''Oyunlarım'' bölümünde ise sahip olduğunuz oyunları görebilir. Key kodlarını alabilir, downloadları da yapabilirsiniz...

nkxxf.jpg

Demin Aldığımız Call of Juarez: Gunslinger'ı ise tıkladığımız an, işaretlediğim alanda Steam keyin ulaştım ve onu da bilinen yöntemlerle steam de aktif ettim ve artık oyunumu indirdikten sonra rahat bir şekilde oynayabilirim.

nkxyl.jpg

Son bir NOT: Aşağıda işarettiğim bölgeye bakarak satın alacağınız oyunun Steam Key mi?, Origin Key mi? Yoksa bağımsız download mı olduğunu görebilirsiniz...

Herkese iyi oyunlar.
- Tayfun Kumaş

nky0r.jpg

Kaynak: http://www.multiplayer.com.tr/forum/turkiye-oyun-sektoru/playstore-dan-oyun-alma-rehberi-t391.html

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı