PNY CS3030 500 GB 579 TL

PNY'de IOPS konusunda netlik yok maalesef. Belirtilmemiş ürün katalogunda. Ben yaptığım testlerde okumada 500 bin, yazmada 250 bin civarı sonuç alıyorum. Ancak bu sadece random IOPS testi yaptığımda oluyor. Diğer testlerle arka arkaya gelince, yani cihaz ısınınca değerler doğal olarak daha düşük çıkıyor.

PNY'de IOPS konusunda netlik yok maalesef. Belirtilmemiş ürün katalogunda. Ben yaptığım testlerde okumada 500 bin, yazmada 250 bin civarı sonuç alıyorum. Ancak bu sadece random IOPS testi yaptığımda oluyor. Diğer testlerle arka arkaya gelince, yani cihaz ısınınca değerler doğal olarak daha düşük çıkıyor.
Bu arada diskin programını buldum, yükledim diski tanıdı ama firmware desteği olmadığı yazdı, bu da olumsuz bir yanı. Bilgilendirmek istedim.

Varmış pardon, HMB var sanıyordum. Okuma yazma hızlarında ve IOPS'da üstünlük sağlıyor diyelim o halde. A2000 için 180-200 bin IOPS denilmiş PNY'de 300-400K arası.
Bence bu konu hakkında netlik sağlamak adına 250 GB ve 500 GB modelleri için test yapmak gerekir.

CS 3030 250 GB sonuçlarım şu şekilde:

4K-64Thrd: 283407 iops (Read)
235471 iops (write)

Yeni konular

Geri
Yukarı