PNY RTX 3060 vs ASUS RTX 3060 vs Gigabyte RTX 3060

Bütçe
10,000
PNY RTX 3060 kullanıyorum. 60 derecelere kadar fan dönmüyor. Bu yüzden yazılımı üzerinden kendi fan ayarlarımı kullandım. Samsung belleklere sahip. Yanlış hatırlamıyorsam GDDR6 belleklerde ilk iki kaliteli belleklerden biri. Orijinal ayarları ile kullanırsan %100 yükte 65-72 dereceler arasında çalışmakta. Sesten rahatsız olmadığım için kendi fan ayarlarımı yaptım. Yükte maksimum 67 dereceyi görüyor. Yazılımı çok muhteşem değil iş yapıyor. RGB aydınlatmasına istediğin rengi atayabiliyorsun. Ama o da muhteşem canlı ve dolu efektle gelmiyor. Diğer markaların kartlarını deneyimlemedim. Merak ettiğin detayları sorabilirsin PNY ile ilgili.

Adam hangisi alsam diye 3 model bırakmış AMD mi alayım dememiş.
Aynen öyle efem çok haklısınız. AMD almayacağım maalesef.
PNY RTX 3060 kullanıyorum. 60 derecelere kadar fan dönmüyor. Bu yüzden yazılımı üzerinden kendi fan ayarlarımı kullandım. Samsung belleklere sahip. Yanlış hatırlamıyorsam GDDR6 belleklerde ilk iki kaliteli belleklerden biri. Orijinal ayarları ile kullanırsan %100 yükte 65-72 dereceler arasında çalışmakta. Sesten rahatsız olmadığım için kendi fan ayarlarımı yaptım. Yükte maksimum 67 dereceyi görüyor. Yazılımı çok muhteşem değil iş yapıyor. RGB aydınlatmasına istediğin rengi atayabiliyorsun. Ama o da muhteşem canlı ve dolu efektle gelmiyor. Diğer markaların kartlarını deneyimlemedim. Merak ettiğin detayları sorabilirsin PNY ile ilgili.
Çok teşekkür ederim.

PNY RTX 3060 kutusuz OEM olarak satılıyor. Sizce yine de alınır mı? garanti belgesi var sanırım ve orijinal ürün, ancak OEM olduğu için kutu yok. Başka kutulu markalar alabilirim ama en aşağı 1500-2000 lira para vermem gerekiyor.

@PickleRiiick Yardımcı olur musunuz lütfen? Teşekkür ederim

Son düzenleme:
PNY RTX 3060 kutusuz OEM olarak satılıyor. Sizce yine de alınır mı? Garanti belgesi var sanırım ve orijinal ürün, ancak OEM olduğu için kutu yok. Başka kutulu markalar alabilirim ama en aşağı 1500-2000 lira para vermem gerekiyor.

@PickleRiiick Yardımcı olur musunuz lütfen? Teşekkür ederim

Ben tam olarak güvenemedim. OEM olduğu için değil. OEM ürünler alınır. Aradaki fiyatı değerlendirebileceğin bir alan daha varsa neden olmasın. Ben İncehesap Gaming gecesinden aldım. Kutusuz üründen 700 lira fazla verdim. 700 lirayı kullanabileceğim daha iyi bir yer yok diye. Bildiğim kadarıyla DFS bilgisayar ürünün garantisini tarafımızca sağlayacağız diyor. Bu durum beni biraz düşündürdü. Daha önce DFS bilgisayardan herhangi bir ürün almadım. Bu yüzden müşterileri ile olan ilişkileri bilmiyorum.
Bir taraftan bakınca ise 1500-2000 lira büyük bir rakam. Bu rakamla işlemcini ya da başka bir parçanı önemli ölçüde yükseltebilirsin. Burada karar sana kalıyor. Bence arayıp DFS bilgisayar ile konuş. Garanti durumunu sor. Kargoyu güvenli bir şekilde yollamalarını düzgünce dile getir. Eğer kafana yatarsa OEM ürün de alınabilir.
Bu arada araştırmalarıma göre DFS bilgisayar güvenilir bir satıcı ama her satıcı gibi ufak tefek sorunları var. Dediğim gibi bir artı ve eksi listesi yaparak ve dediklerimi göz önüne alarak kendin karar versen daha iyi olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı