PNY RTX 3080 Ti nasıldır?

Bütçe
18500 TL den aldım.

ovarlord

Hectopat
İyi günler, aşağıdaki isimde bir ekran kartı satın aldım fakat pazartesi kargoya verilecek. Eğer marka veya kart ile ilgili bir sorun var ise hemen geri iade etmeyi düşüneceğim. Hemen satın almak zorundaydım çünkü indirim gecesinden hemen çektim. Stoklar hemen tükendi.
Piyasada RTX 3080 serisi, 20000 TL'den aşağı kart bulunmamakta. Fakat RTX 3080Ti normalinden %15 kadar daha iyi olduğu halde çok ucuza satıldı.

PNY GeForce RTX 3080 Ti 12GB XLR8 Gaming UPRISING EPIC-X RGB VCG3080T12TFXMPB 12GB GDDR6X 384Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı.​

Son düzenleyen: Moderatör:
PNY ekran kartı tarafında en iyi markalardandır. Senelerdir profesyonel (film-kurgu-grafik amaçlı) kartlar üretir. İyi markadır. Tercih edebilirsiniz.

Bütçe 18500 TL den aldım.

Fiyata iyi demek mümkün değil. Bu fiyat ürünün hak ettiği fiyatın çok fazla üstünde ama global ve yerel durumlar malum. Stok durumları düzeldiğinde fiyatlar da düşecektir. Yatırım amaçlı aldıysanız orta vade ve sonrasında çok üzülebilirsiniz.

Markada Sorun yaşamazsınız. Hayırlı olsun.

Fiyat dışında olumsuz bir geri bildirim almadığımıza göre gönül rahatlığı ile alıp kullanılabilir anlıyorum. Fiyat olarak 1350 dolar, doğru fakat ülke şartları ve piyasadaki kart üretim miktarı az olunca alabileceğim en ucuz RTX 3080ti yi aldığımı düşünüyorum. İleriki yıllarda fiyatı bilemem tabiki. Ama 3 sene önce aldığım GTX1080 hala orta seviyelerde yüksek FPS deneyimi veriyorsa, bu kartta en az 5 sene beni götürür diye düşünüyorum.
Bu ürünü pahalı dediğiniz için iade ettim. Sonraki hafta aynı ürünü 16 bin TL'ye sattılar gene almadım. Sanırım bu LHR teknolojisi yeni kartların fiyatını daha da düşürecek. Bu yüzden bekleyeceğim.
Beyler bugün incehesap'ta aynı ürünü 14.999 TL ye sattılar. Bu kez aldım. En başta yazan arkadaş fiyatın pahalı olduğunu belirtmeseydi belki de iade etmeyecektim. En azından şimdi 3500 TL yi kurtarmış oldum.

Son düzenleme:
Merhaba 3080ti almayı düşünüyorum ama şu an zamanı mıdır bilmiyorum çünkü eth bitince fiyatlar düşerse çok zarar olur ne zaman en doğru almam gereken zaman anlayamıyorum bileniniz varsa?

Merhaba 3080ti almayı düşünüyorum ama şu an zamanı mıdır bilmiyorum çünkü eth bitince fiyatlar düşerse çok zarar olur ne zaman en doğru almam gereken zaman anlayamıyorum bileniniz varsa?
ETH bitse bile başka coinler kazılabiliniyor. Amazon avrupa'dan kendinize 3080ti listesi yapın, stoğa girdiği zaman direkt alırsınız. Fiyatları daha uygun oluyor ama stok hemen bitiyor.

bu pny ekran kartlarının fanları otomatik bilgisayarı açar açmaz devreye giriyor msi ve asus tweak gibi otomatik ayarlayabildiğimiz bir proğramı yok mudur ? yardımcı olursanız çok sevinirim

Yeni konular

Geri
Yukarı