Çözüldü PNY SSD çok veri yazıp okuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burakbey20

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, bundan tam 20 gün önce bir SSD aldım. Şu ana kadar resimlerde görüleceği üzere 4,5 TB yazma 2 TB okuma yazmışım. Sadece internette gezerek hiçbir oyun oynamadan bu kadar işlem yapması garip geldi. Eski SSD'mi 4 yıldır kullanıyorum 4 yıl sonunda 8000 saat çalışma süresi ile toplamda 40 TB yazıp okuma yapmışım. Bu şekilde giderse eski SSD'de 4 yılda yazdığım veriyi yeni SSD ile 4 ayda yazacağım gibi. Sebebini bir türlü çözemedim.
Görev yöneticisi ile en çok veri okuyan / yazan programlara da baktığımda hiçbir şey yok, virüs durumu vs. zaten yok. Tek aklıma gelen sebep sistemimde tek bir disk var, o da şu anki kullandığım SSD, yani ayrıyeten HDD vs. bulunmuyor fakat bununla da alakalı olduğunu düşünmüyorum. Eskiden kullandığım SSD 1 TB olduğundan eskiden de HDD'yi kullanmıyordum, sadece depolama amaçlı kullanıyordum. Oyunlar ve Windows tamamen SSD'de kuruluydu fakat 4 yılda 40 TB veri yazmıştım.
Dün yazma 4 TB'tı, yani günde 500 GB veri yazmışım.

Dosya Ekleri

• resim_2021-07-27_231257.png
    resim_2021-07-27_231257.png
    65,4 KB · Görüntüleme: 93
  • resim_2021-07-27_231656.png
    resim_2021-07-27_231656.png
    64,9 KB · Görüntüleme: 99
  • resim_2021-07-27_232757.png
    resim_2021-07-27_232757.png
    115,2 KB · Görüntüleme: 90
Çözüm
Sorun NVIDIA Container yazılımında. Bende de aynı şekildeydi. Görev yöneticisinde en üstte olduğunu görüyorsunuz zaten. Ona sağ tıklayıp hizmetlere gidin ve NVIDIA Container'ı devre dışı bırakın.
20 günde 4 TB mi:D
Yani Windows güncelleme bile bu kadar yapmaz kesin bir program vs bir şey gereksiz yazma yapıyor. Görev yöneticisi performans penceresinde SSD'ye baktığınızda kullanım yüzdesi kaç?

20 günde 4 TB mi:D
Yani Windows güncelleme bile bu kadar yapmaz kesin bir program vs bir şey gereksiz yazma yapıyor. Görev yöneticisi performans penceresinde SSD'ye baktığınızda kullanım yüzdesi kaç?
%1 civarı sürekli.
Konuyu açalı geçen 10 dakikada 5gb veri daha eklenmiş ...

Dosya Ekleri

• resim_2021-07-27_233444.png
    resim_2021-07-27_233444.png
    146,2 KB · Görüntüleme: 54
Sorun NVIDIA Container yazılımında. Bende de aynı şekildeydi. Görev yöneticisinde en üstte olduğunu görüyorsunuz zaten. Ona sağ tıklayıp hizmetlere gidin ve NVIDIA Container'ı devre dışı bırakın.

Çözüm
Hocam sen bir format at en iyisi.

Hocam bende aynı şekilde düşündüm de daha içinde hiçbir şey yok zaten gene de atayım belki çözülür.

Sorun NVIDIA container yazılımında. Bende de aynı şekildeydi. Görev yöneticisinde en üstte olduğunu görüyorsunuz zaten. Ona sağ tıklayıp hizmetlere gidin ve NVIDIA Container'ı devre dışı bırakın.

Dediğiniz gibi yaptım birkaç gün bekleyeyim hocam devam edecek mi bakalım, etmezse gerçekten çok değişik NVIDIA nasıl oluyor da chia kazar gibi diski kullanıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı