PNY XLR8 CS3030 500GB SSD nasıldır?

Sasageyo

Hectopat
SSD veya HDD modeli
PNY XLR8 CS3030 500GB SSD
Anakart
Msi Mag B550M Mortar
Selam. RX 6750 XT R5 5600 MSI MAG B550M Mortar sistemim için SSD almak istiyorum. PNY CS3030 500GB SSD nasıldır? Uzun ömürlü mü? Alınır mı? Bu modelin TBW değeri düşürülmüş diye duydum bu ömründe kısalmaya neden olur mu? Şu an indirimde 881TL bu fiyata alınır mı? Daha iyisi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
O fiyata rakibi yok. Evet, TBW değeri düşürüldü ve NAND yongaları değiştirildi, dolayısıyla ortalama biçilen ömründe bir düşüş oldu.

Bu TBW dediğimiz olay SSD'nin firma tarafından garanti edilen yazma değerinin yıl veya TB cinsinden belirtilmesidir. Yani SSD'nin TBW değeri 300 TB diye, 300 TB olduğunda kullanılmaz hale gelecek diye bir şey yok. Tam tersine 300 TB yazmadan bile mefta olabilir, veya 300 TB'nin kat kat fazlasını da yazabilir.

Fiyatı gayet iyi, o fiyata rakibi yok zaten. Alıp geçin.

O fiyata rakibi yok. Evet, TBW değeri düşürüldü ve NAND yongaları değiştirildi, dolayısıyla ortalama biçilen ömründe bir düşüş oldu.

Bu TBW dediğimiz olay SSD'nin firma tarafından garanti edilen yazma değerinin yıl veya TB cinsinden belirtilmesidir. Yani SSD'nin TBW değeri 300 TB diye, 300 TB olduğunda kullanılmaz hale gelecek diye bir şey yok. Tam tersine 300 TB yazmadan bile mevta olabilir, veya 300 TB'nin kat kat fazlasını da yazabilir.

Fiyatı gayet iyi, o fiyata rakibi yok zaten. Alıp geçin.

Teşekkür ederim. Bir de bunu buldum hangisi daha iyidir? XPG ASX8100NP-512GT-C SX8100 Serisi 512GB SSD M.2 3500-2400MB/s SSD sabitdisk - inventus

Yeni konular

Geri
Yukarı