POCO C40 nasıldır?

pagan

Decapat
Daha fazla  
Selam bu telefonla ilgili başka forumlar da açılmış herkes çöp alınmaz yazmış o yüzden deneyimlerimi yazmak istiyorum yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.
Batarya olarak çok çok iyi ancak kamera için aynı şeyi söyleyemem Huawei G8 kullanıyordum geçiş telefonu olarak POCO 40 tercih ettim kamerada yakın performansları var.
Oyun olarak sadece Mobile Legends oynadım round başına ( yarım saat sürüyor yaklaşık) %3 civarı şarj yedi orta ayarlarda oynadım kasma falan olmadı ancak telefon yarım saat kadar oynadıktan sonra ısınmaya başlıyor. Tabii rahatsız edecek düzeyde değil.
PUBG Mobile oynarsın(akıcıda ama telefonu da yorarsın işlemci olarak çok iyi değil yeni bir işlemci) RAM'i 4 GB +1GB da sanal RAM var şu zamanda 3800 TL'ye 0 olup bataryası 6000 mAh telefon bulmak zor. Gündelik işler için kullanırsan 3 güne kadar şarjı dayanıyor.
Oyun oynayınca da 1.5, 2 gün kadar şarjı gidiyor bilginize...

Hocam 3 yıllık GM 20'den geçeceğim, en önemli kriterim batarya, WhatsApp, Instagram tatmin eder mi?

Hocam 3 yıllık GM 20'den geçeceğim, en önemli kriterim batarya, WhatsApp, Instagram tatmin eder mi?

Hocam ben POCO C40 64 GB versiyonunu kullanıyorum. POCO C40 GM 20'den çok daha iyi.
GM 20 kronik sorunu olan bir cihaz.
POCO C40 64 GB olan modelini size öneririm yeni bir cihaz (2022 Haziran) çıkışlı.
Android 13 ve MIUI 14 güncellemesi de alacakmış.
Bataryası çok iyi, dediğiniz gibi gündelik işler için kullanırsanız şarjı 2 günü rahatlıkla çıkaracaktır. Kamera performansı videolarını izlemenizi öneririm resim çekeceğim zaman odaklama yapmak gerekiyor kamera olarak beklentiniz yüksek değilse ve ağır oyunlar oynamayacaksanız bu telefon işinizi görecektir.
Günlük kullanım için WhatsApp Instagram vb fazlasıyla yeterli hatta ben arada oyun da oynuyorum.
Ayrıca düşürünce falan kırılmasın diyorsanız tank kılıf alabilirsiniz eğer POCO C40 tank kılıfı bulamazsanız Redmi 10C kılıfını alabilirsiniz birebir uyumlu bilginize...

Edit:
3 ay kullanımdan sonra telefon oldukça yavaş, kamerası çok kötü ve şarjı da 3 saatten önce dolmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nisan 2023'te aldım 3\32 POCO C40 bahsettiğiniz herhangi bir sorun yok zorlayacak şeyleride yapıyorum tam kapasite çalışıyor işlemci en fazla 46 47 dereceyi gördü normalde 33_36 derece arası en zorlandığı oyun portlanmis Half-Life 2 en yüksek ayarlarda NPC'lerin bolca bulunduğu açık alanda en az 20 FPS oda anlık düşüs sürekli 55 60 FPS işlemci çekirdekleri 1.43GHz 4 çekirdek bu şekilde diğer 4 çekirdekte 1.91GHz olarak çalışıyordu yani güvenli sınırda serbest RAM'de 500-580 arası dolaşıyordu. Fiyatına göre bence iyi ama 4\64 olanin fiyatına daha iyileri mevcut ben 3100e almıştım GM21 New editon TCL21e ve Reeder falan vardı alternatif ama işlemcileri onların berbat ötesi 1.6GHz altı işlemciler olması gerekiyor MediaTek Helio serisinden ama iyi cihazlar değiller. PUBG'deki iyi performansı bana göre sadece 40 FPS kilidi açık yani cihaz boğuluyor 40 FPS de alınırken dikkat edilmesi gereken bir kriter ne kadar 40 FPS desteklesede alev topu oluyor ve uzun vadede zararları olabilir. Sürekli yükte çalışması pek yuks gelmesi gereken bir telefon değil yine de PUBG Call of Duty ve FIFA tarzı oyunlar dışında iyi şeylee çıkıyor ortaya. Kamerası 13MP olmasına rağmen iyi bir 13MP kameraya göre renkler vs gece modu portre modu vs. Batarya 6000MAH 3 saat değil ama 2.5 saat gibi bir sürede tam şarj oluyor 10 wattlik şarj aleti aşırı ısınıyor ve neredeyse şarj kablosunun USB'sini eritecek kadar. 33wattlik adaptörle(sadece 15watt kullanıyor) denediğimde 150 dk de falan şarj oluyor ama cihaz 45 derece oluyor adaptör ısınmıyor. Neticede 3\32'lik alınır ama 4\64 alinmaz.

Geri
Yukarı