POCO X3 GT uzun kullanım incelemesi

SIR_INDO_SCARF

Hectopat
Telefonu yaklaşık 2-3 ay önce satın aldım ve 8/128 GB modelini aldım. Telefon şarj özelliği özellikle çok güzel. Benim gibi şarj etmeye çok vakti olmayanlar için bulunmaz nimet. Ekranı IPS ekran olmasına rağmen parlaklık konusunda çok sıkıntı yaşamıyorum. Sadece gün ışığı altında görmek zorlaşıyor ama artık o kadar da normal. 120Hz ekran çok güzel ama açıldığı zaman çok aşırı güç tüketiyor o yüzden günlük hayatımda hep 60Hz'de kullandım. Telefonda PUBG gibi ağır oyunları oynamadım ama çok iyi bir şekilde oynatıyor. Onu biliyorum. Ekran parlaklığı sonuna kadar açık olduğunda %80'e varan güç tüketim oranına sahip oluyor. Ama yine de gün içerisinde otomatikte kullandığından %25-30'larda geziyor. Önceden %65-70'lerde gezinirdi şimdi bu oran bayağı aşağı düştü. Sonuçta artık kış mevsiminde olduğumuzdan hava çoğunlukla karanlık. Kamerası gayet güzel ve tatmin edici fotoğraflar çekebiliyor ama normal fotoğraf çekme modu ile 64MP fotoğraflar çekmiyor. Pro modunda veya 64MP modu ile çekiyor. Geniş açı lensi çok iyi işler başarıyor. Telefonun işlemcisi 4 çekirdeği 2.6GHz 4 çekirdeği 2 GHz olduğundan POCO X3 Pro telefonu yerine bunu tercih ettim. Ve iyikide etmişim diyorum.

Tek çektiğim sıkıntı ekranı yan tutulduğunda çoğu uygulamalarda ekran tam ekran değil çentik olan yeri direkt kapatarak orası yokmuş gibi uygulamayı kullandırıyor. Ekran genişliği biraz daha fazla olsaymış daha iyi olurmuş. Çünkü ekran genişliği bana çok dar geliyor.

Şarjı günü gayet iyi çıkarıyor. Günlük olarak güç tasarruf modunda kullanıyorum çünkü başlangıçta her telefonu açıp kapama da ses çıkarıyordu ve bu şekilde kesiliyordu. Bu özelliğe o zamandan alıştım, sesi kapattım ama hala güç tasarruf modunda kullanıyorum telefonu. Alışkanlık işte.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yukarı