Poco X3 NFC 128 GB 2750 TL!

İyi de biz MediaTek'ten bahsediyoruz. Artı olarak ben zaten her modelde sorun olmadığını söyledim. Amacınız buysa gereksiz tartışma olmuş. "Çöp değil" demek yerine Realme 7'deki yongayı değerlendirebilirdiniz. Çünkü MediaTek genel olarak "ÇÖP". :D

Bu kategori için konuşuyorsak yanlış önerisine denk gelmedim henüz. Siz de öneri yaparken neden o öneriyi yaptığınızı yazarsanız çok verimli olur. :)
Telefon bölümünde yazmış olduğum cevaplara bakabilirsiniz. :)

Ben de bir sürü cihaz kullandım.

Eki Görüntüle 909987

"MediaTek işlemci, şarjı az gider" diyenlere.

Eki Görüntüle 909990

Şikayetvar sitesi üzerinden bakarsanız Realme 7'de Xiaomi Poco X3 kadar şikayet bulunmuyor. Bi' de sizin önermiş olduğunuz Xiaomi bana göre Realme 7 ile rekabete girebilmek için Xiaomi Redmi Note 10S modelinde Realme 7'de bulunan MediaTek Helio G95 işlemcisini kullanacak. Cihazı kullanan kişilerin ısınma, batarya gibi sorunları bulunmamakta. Uzun kullanım için iyi bir yazılıma sahip cihaz tercih edilmeli.
Aşırı komik bir insansınız, iyi gülüyorum. Teşekkürler.

Realme 7 denilen atığınız, 1 saat 7 dakikada şarj oluyor diye mutlu oluyorsunuz ancak kaçırdığınız bir nokta var. Realme 7 atığında 5K mAh pil varken, Poco X3'te 6K mAh pil var ve yarım saat fazla sürüyor şarj olması. Ek olarak o şarj yüksek ihtimalle daha uzun gidecek. Siz YouTube testini atmışsınız. Mediatek işlemcilerde video oynatmada sorun yok, zaten video oynamak işlemcilerini yormuyor bile. Oyun oynamaya gelince iş o olaylar cortluyor.

Elime kaç tane Mediatek telefon geçmiştir, daha yakın zamanda A10s almıştım. Bin pişman oldum, biliyordum böyle olacağını. Diğer elime geçen Mediatek telefonlar ise ya kasıyordu, ya da başka şikayetler ile geliyordu. Özellikle Mediatek telefonlarda GPU sorunu çok yaşanmakta. Telefonculara gelen çoğu telefon Mediatek çipsetli.

Arayüz demişsiniz, MIUI rezalet denecek kadar kötü değil. Bunu bizzat deneyimlemiş biri olarak söylüyorum, gıdım reklamlardan rahatsız olmadım. Aksine arayüz tasarım dili çok hoş ve animasyonlar çok temiz, tek sorunu reklam ve bloat diyebilirim. Sizin övdüğünüz Realme UI ise garip, stock Android ile ColorOS karışımı bir şey. Geçişler kütük gibi, ilk çıktığında bug doluydu v.s.

Sırf fikrimi belirttim diye bana böyle davranma hakkını nereden buluyorsunuz?
Hemen saçma kanıtlar atıp duruyorsunuz. Üstüne birkaç kişi de sizi takip edip, Mediatek övmeyen biri gördüğü anda hemen yapışıyor, kahkahayı basıyor. Ben hep objektif oldum, bilmenizi isterim ki, uzun süre iOS kullandım Android'e yakın zamanda geçmeden önce. Android, Snapdragon, Samsung, Poco fanboyu değilim yani. Üstüne bu telefonlarda çok kastığınızı düşünüyorum. Eli yüzü düzgün bir cihaz alın geçin, çok takılmayın. Aldıktan sonra boşa kasmışım diyeceksiniz zaten.

Söylemeyi unuttum, Mediatek çipsetlere ROM bulmak işkence. A10s'imde P22 kasıp duruyordu, ısınıyordu ve pilimi içip duruyordu.

Son olarak, YiğitYVZ size Realme 7 ghost touch sorunlarını atınca mesaj yazmadınız. Niye acaba? Göz ardı edip insanlara sorunlu ürün aldırmayı seviyor musunuz? Şikayetvar'da şikayet az demişsiniz Realme 7'de, niye biliyor musunuz? Çünkü kimse atık telefon almıyor...

Aşırı komik bir insansınız, iyi gülüyorum. Teşekkürler.

Realme 7 denilen atığınız, 1 saat 7 dakikada şarj oluyor diye mutlu oluyorsunuz ancak kaçırdığınız bir nokta var. Realme 7 atığında 5K mAh pil varken, Poco X3'te 6K mAh pil var ve yarım saat fazla sürüyor şarj olması. Ek olarak o şarj yüksek ihtimalle daha uzun gidecek. Siz YouTube testini atmışsınız. Mediatek işlemcilerde video oynatmada sorun yok, zaten video oynamak işlemcilerini yormuyor bile. Oyun oynamaya gelince iş o olaylar cortluyor.

Elime kaç tane Mediatek telefon geçmiştir, daha yakın zamanda A10s almıştım. Bin pişman oldum, biliyordum böyle olacağını. Diğer elime geçen Mediatek telefonlar ise ya kasıyordu, ya da başka şikayetler ile geliyordu. Özellikle Mediatek telefonlarda GPU sorunu çok yaşanmakta. Telefonculara gelen çoğu telefon Mediatek çipsetli.

Arayüz demişsiniz, MIUI rezalet denecek kadar kötü değil. Bunu bizzat deneyimlemiş biri olarak söylüyorum, gıdım reklamlardan rahatsız olmadım. Aksine arayüz tasarım dili çok hoş ve animasyonlar çok temiz, tek sorunu reklam ve bloat diyebilirim. Sizin övdüğünüz Realme UI ise garip, stock Android ile ColorOS karışımı bir şey. Geçişler kütük gibi, ilk çıktığında bug doluydu v.s.

Sırf fikrimi belirttim diye bana böyle davranma hakkını nereden buluyorsunuz?
Hemen saçma kanıtlar atıp duruyorsunuz. Üstüne birkaç kişi de sizi takip edip, Mediatek ölmeyen biri gördüğü anda hemen yapışıyor, kahkahayı basıyor. Ben hep objektif oldum, bilmenizi isterim ki, uzun süre iOhttps://youtu.be/z0r7FeIamBES kullandım Android'e yakın zamanda geçmeden önce. Android, Snapdragon, Samsung, Poco fanboyu değilim yani. Üstüne bu telefonlarda çok kastığınızı düşünüyorum. Eli yüzü düzgün bir cihaz alın geçin, çok takılmayın. Aldıktan sonra boşa kasmışım diyeceksiniz zaten.

Söylemeyi unuttum, Mediatek çipsetlere ROM bulmak işkence. A10s'imde P22 kasıp duruyordu, ısınıyordu ve pilimi içip duruyordu.

Son olarak, YiğitYVZ size Realme 7 ghost touch sorunlarını atınca mesaj yazmadınız. Niye acaba? Göz ardı edip insanlara sorunlu ürün aldırmayı seviyor musunuz? Şikayetvar'da şikayet az demişsiniz Realme 7'de, niye biliyor musunuz? Çünkü kimse atık telefon almıyor...
Cevap yazmadığımı nereden çıkardınız? O sorun güncelleme ile düzeltildi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gayet oyun da oynuyor. MediaTek işlemcilerdeki ROM, modül sorunları kabul ediyorum zaten.

Cevap yazmadığımı nereden çıkardınız? O sorun güncelleme ile düzeltildi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gayet oyun da oynuyor. Mediatek işlemcilerdeki ROM, modül sorunları kabul ediyorum zaten.

O gördüğün cihazlar sıfır uzun kullanımı gör bir de sizi gördüm göreli bu forumda Realme ve mediatek fanboyusunuz.

Bu foruma ilk geldiğimden beri doğruları söylediğim zaman fanboy ilan edileceğimi biliyordum.

Evet çünkü öylesiniz POCO'yu sürekli kötülüyorsunuz uzun kullanan bir hocamla görüştüm gayet iyi durumda dedi Realme 7 serisi kullanan bir hocamla konuştum sürekli ısınmalar buglar donma kasma olayları oluyormuş uzun kullanıma bakın.

Evet çünkü öylesiniz POCO'yu sürekli kötülüyorsunuz uzun kullanan bir hocamla görüştüm gayet iyi durumda dedi Realme 7 serisi kullanan bir hocamla konuştum sürekli ısınmalar buglar donma kasma olayları oluyormuş uzun kullanıma bakın.
Realme 7'yi uzun kullanan kişiden şikayet görmedim. Kendim de Xiaomi kullanıyorum, şikayetciyim.

Geri
Yukarı