POCO X3 NFC 128 GB vs. POCO X3 Pro 128 GB

Merhabalar, başlıktaki ilk cihazdan yolluyorum bu mesajı. Pro olan 2. cihaz ise önümde kutulu duruyor. İlkini yurt dışı aldım. Anakart sorunu yüzünden başım belaya girdi diyebilirim. Telefon arıza yaşatıp kimse bana ulaşamayınca, bugün sabrı taşan ailem bana Pro modelini alıp geldiler. Bu 2 cihaz arasında ne farklar var?

POCO X3 Pro, POCO X3 NFC'den daha iyi bir oyun perfornmansına sahip. Kamerası NFC'den bazı kötüdür. X3 NFC sosyal medya kasma sorunlarını içinde bulundurmuyor, ama X3 Pro maalesef bulunduruyor... (X3 Pro da 120 Hz ekran var ancak bazı kişilerde 90 Hz ekran yenileme hızına kilitleniyor maalesef.)

Son düzenleyen: Moderatör:
POCO X3 Pro, POCO X3 NFC'den daha iyi bir oyun perfornmansına sahip. Kamerası NFC'den bazı kötüdür. X3 NFC sosyal medya kasma sorunlarını içinde bulundurmuyor, ama X3 Pro maalesef bulunduruyor... (X3 Pro da 120 Hz ekran var ancak bazı kişilerde 90 Hz ekran yenileme hızına kilitleniyor maalesef.)
Hocam şu an Pro olana geçtim. Arkası metal olduğu için tutarken elim ağrımıyor. İlk bu gözüme çarptı.
2: Şarj aletinde kırmızı boya var karışmıyor eskisi ile.
3: Donanım daha iyi. Daha az ısınıyor gibi geldi.
4: Kamerada ki diyafram değeri düşük olduğu için geceleri daha rahat çekim yapılabiliyor.
5: Aliminyum çerçeve hissiyatına kapıldım doğruymuş. Dokunma hissiyatı Tronsmart Sono ve Salcano aliminyum bisikletimde aldığın hissiyata benziyor. Ben beğendim. Hani kocaman telefonu saatlerce elimizde tutuyoruz terlememesi/ağrımaması daha iyi olmuş.

Gördükçe ekleyeceğim konuya. Aradaki farkları bilen arkadaşlar varsa benide aydınlatsın. Bunlar 30 dakikalık gözlemlerim. Kendim için açtım konuyu şimdi başkalarına yazıyorum. :)

CPU, GPU, dahili hafıza olarak X3 Pro daha iyi. İki modelin ekranları aynı. Ekran koruması olarak X3 Pro Gorilla Glass 6 kullanıyor, X3 NFC ise GG5 kullanıyor. Ön kameralar yine aynı. X3 Pro 2021 çıkışlı, diğeri 2020 çıkışlı bir model.

Arka kamera tarafında X3 NFC daha iyi.

Aradaki farklar bunlar kısaca.

CPU, GPU, dahili hafıza olarak X3 Pro daha iyi. İki modelin ekranları aynı. Ekran koruması olarak X3 Pro Gorilla Glass 6 kullanıyor, X3 NFC ise GG5 kullanıyor. Ön kameralar yine aynı. X3 Pro 2021 çıkışlı, diğeri 2020 çıkışlı bir model.

Arka kamera tarafında X3 NFC daha iyi.

Aradaki farklar bunlar kısaca.
Oyuncu telefonu alıp sistemi yormayınca gündelik kullanım çok iyi oluyor.

Telefonu denemek amacıyla PUBG Mobile girdim. Tüm ayarlar sonda olmasına rağmen GPU kullanımı %60 üstüne geçmedi. Herhangi bir takılma zaten mevcut değil.

Telefondan beklentim çok. PC yok iken her ihtiyacımı görmesi gerekli. POCO fiyatına göre bu işi en iyi yapan telefon oldu.

Mi Cloud-Senkronizasyon, Hafıza kartı ve Spotify ile birlikte tüm bilgilerimi 5 dakikada yedekleyip telefonu sıfırlayabiliyorum. Uzun ince ekran ile birlikte kitap okuyorum. HDR videolar izlenebiliyor. 4K-1080p 60FPS kayıt almak iş görüyor. Pro olan modelin kamerası kötü olmasına rağmen karanlıkta çekim yapabilme olayı NFC olandan daha iyi.

Tuhaf gelecek ama bu telefonda neredeyse hiç oyun oynamıyorum.

Oyuncu telefonu alıp sistemi yormayınca gündelik kullanım çok iyi oluyor.

Telefonu denemek amacıyla PUBG Mobile girdim. Tüm ayarlar sonda olmasına rağmen GPU kullanımı %60 üstüne geçmedi. Herhangi bir takılma zaten mevcut değil.

Telefondan beklentim çok. PC yok iken her ihtiyacımı görmesi gerekli. POCO fiyatına göre bu işi en iyi yapan telefon oldu.

Mi Cloud-senkronizasyon, hafıza kartı ve Spotify ile birlikte tüm bilgilerimi 5 dakikada yedekleyip telefonu sıfırlayabiliyorum. Uzun ince ekran ile birlikte kitap okuyorum. HDR videolar izlenebiliyor. 4K-1080p 60FPS kayıt almak iş görüyor. Pro olan modelin kamerası kötü olmasına rağmen karanlıkta çekim yapabilme olayı NFC olandan daha iyi.

Tuhaf gelecek ama bu telefonda neredeyse hiç oyun oynamıyorum.

Hocam kullanım deneyimlerinizi 1 hafta sonra ya da yakın bir zamanda inceleme yazarak aktarabilir misiniz?
Çünkü günlük kullanım için POCO X3 Pro alıp memnun kalan insan sayısı çok sınırlı.
Yazılımı yüzünden, oyunlarda yağ gibi akan cihaz ana menüde kasıyordu gözlerimle gördüm.
2 kuzenim bu yüzden sinirden cihazı ortadan ikiye kırdı artık 3-4 ay sonra.

Hocam kullanım deneyimlerinizi 1 hafta sonra ya da yakın bir zamanda inceleme yazarak aktarabilir misiniz?
Çünkü günlük kullanım için POCO X3 Pro alıp memnun kalan insan sayısı çok sınırlı.
Yazılımı yüzünden, oyunlarda yağ gibi akan cihaz ana menüde kasıyordu gözlerimle gördüm.
2 kuzenim bu yüzden sinirden cihazı ortadan ikiye kırdı artık 3-4 ay sonra.
Neden bilmiyorum ama henüz sorun yok. Discord üzerinden 1080p 60FPS yayın verip takılma gibi hobiler ediniyorum.
NFC yazılımsal sorunlar ile doluydu. Bunda en ufak bir sorun yaşamadım henüz.

Neden bilmiyorum ama henüz sorun yok. Discord üzerinden 1080p 60FPS yayın verip takılma gibi hobiler ediniyorum.
NFC yazılımsal sorunlar ile doluydu. Bunda en ufak bir sorun yaşamadım henüz.

Hocam siz şanlısınız o zaman günlük kullanım konusunda şikayet oranı az değil çünkü telefonun.
Ayrıca en kısa sürede inceleme yazarsanız çok iyi olur oyun performansı vb konularda çünkü insanlara cihaz önerdiğimizde cihazı deneyimlemiş birinin konusu, görüşleri yardımcı olmamızı kolaylaştırıyor.
Ayrıca almak isteyen kişilerde konunuza bakıp fikir edinebilir :)

İyi günler dilerim size :D
Sizin kuzenler ya çok zengin ya da kafadan azıcık kontak.

O telefonu almak için 5 ay balıkçıda balık temizleyerek çalıştılar :(

Ayrıca bana göre uzun bile dayandılar cihaz aşırı sorunluydu o zamanlar ana menüde kasmamı dersin, ytden atmasımı dersin ana menüde 55 dereceyi görmesimi dersin her şeyi sorundu.
X3 Pro'yu 5 kuzenim aldı, 3'ü oyun için 2'si günlük için aldı. Oyun için alanlar inanılmaz memnun, günlük için alanlar dediğim gibi eziyet çektiler zaten :(

Geri
Yukarı