Poco X3 NFC alınır mı?

Bilgisizci

Hectopat
Daha fazla  
Ailem bana yeni telefon almayı düşünüyorlar. Bir bütçe belli değil. Ben kafamda Poco X3 NFC olduğunu söylemiştim. Fakat forumda bazı kişiler çabuk bozulabileceğini ekranın kalitesiz 120Hz olduğunu demişler. Onun dışında çok önerilen telefonlar Realme 7 ve M51. Ben şahsen MIUI sistemini sevmiyorum ama bunların değiştirilebileceğini düşünüyorum.
  1. Aramızda Poco X3 NFC kullanan varsa bilgilendirebilir mi?
  2. M51 kullanan varsa eksi yönlerini söyleyebilir mi? Kamerada ışık sızması var demişler ama ben kamerada nasıl ışık sızması olacağını bile anlamadım.
  3. Sizce M51'in Poco X3 NFC'ye göre artı ve eksileri neler?
  4. Sizce Realme 7'nin Poco X3 NFC'ye göre artı ve eksileri neler?
  5. Son olarak bu telefonlar hakkında bildiğiniz ciddi kronik sorunlar var mı?

Ailem bana yeni telefon almayı düşünüyorlar. Bir bütçe belli değil. Ben kafamda Poco X3 NFC olduğunu söylemiştim. Fakat forumda bazı kişiler çabuk bozulabileceğini ekranın kalitesiz 120Hz olduğunu demişler. Onun dışında çok önerilen telefonlar Realme 7 ve m51. ben şahsen MIUI sistemini sevmiyorum ama bunların değiştirilebileceğini düşünüyorum.
  1. Aramızda Poco X3 NFC kullanan varsa bilgilendirebilir mi?
  2. M51 kullanan varsa eksi yönlerini söyleyebilir mi? Kamerada ışık sızması var demişler ama ben kamerada nasıl ışık sızması olacağını bile anlamadım.
  3. Sizce M51'in Poco X3 NFC'ye göre artı ve eksileri neler?
  4. Sizce Realme 7'nin Poco X3 NFC'ye göre artı ve eksileri neler?
  5. Son olarak bu telefonlar hakkında bildiğiniz ciddi kronik sorunlar var mı?

Kullanmadım o modelleri ama markalardan bahsedeyim Samsung ilk bir iki senecok iyi götürüyor ama 3. seneden sonra Full sıkıntı ama dediğim gibi M51 değil J8 ve A6 kullandım ayrıca Samsung'ların kamerasının zamanla kötüleştiğini düşünüyorum ve bu sıkıntı da J8 de ortaya çıktı. Şimdi kullandığım xioami dede hiçbir sorun yok geçen konu açtım kasıyor diye ROM at dediler içinde Google Android One var ve MIUI yok kendi başlatıcısındanmış sorun değiştirince düzeldi ve xioamide neredeyse 2 senedir hiç sıkıntı yaşamadım ayrıca ROM atarsam daha iyi olacak fakat bir 2'yi tamamlasın 3. senesine geçsin garantisi bitsin sonradüşüneceğim siz de böyle yapıp sevmediğiniz MIUI'yı garanti bitince değiştirirsin kısacası xioami daha iyi bence ayrıca Realme benim hiç hoşuma gitmez ama seven de çok. Kısacası ben size xioami öneririm.
Ayrıca buyrun konu açıp m51 alan bir hocamdan ilk izlenimler

izlenimleri yazmak istiyorum şimdilik, almak isteyen arkadaşlara fikir vermesi açısından.
Öncelikle telefon çok büyük ve ağır. Hayatınızda 200 gr'dan ağır telefon kullanmamışsanız tuhaf hissedebilirsiniz. Koruyucu kılıf ile 230 gr ve üstü ağırlığa kadar çıkabilir.
Ekran gövde oranı çok yüksek geldi bana. Ekranda ayrıyeten büyük olduğu için en üst kısım ve en alt kısımda işlem yapmakta zorlandım.
Ekran kalitesine gelirsek renkler oldukça doygun ve net. Youtube'a gelen 1080p üstü video oynatma özelliği ile HDR destekli yüksek kaliteli videolar gözlere şenlik. IPS ekran olmadığı için beyazlar tam beyaz değil belirtmekte fayda var.
Parmak izi sensörü anlık denecek kadar hızlı zamanla ne olur göreceğiz.
Ses açma kapatma tuşları çok dar ve zor basılıyor. Alışması zaman alabilir bana göre.
Mono hoparlör yetersiz. Bir odaya müzik sunumu zor yaparsınız.
Bluetooth mesafesi oldukça iyi. 30 metre içinde kalite düşürmeden yayın yapabiliyor.
Wi-Fi sinyal gücü hayal kırıklığı. 2016 model A7 telefonum 6 Mbps daha fazla hız aldı aynı mesafeden. LAN hızı 85 MBPS M51'e 43 MBPS geldi. Modeme mesafe 30 cm.
Telefonun her yeri polikarbon yani plastik olduğu için premium his beklenmemeli. Arka kapağın cam olmasından daha iyi.
Dolby atmos ile harici ses kaynaklarının ses kalitesi oldukça artıyor.
Kutudan çıkan kulaklık yeterli ancak bass seviyesi düşük. Kulakta rahat duruyor.
Pil kullanımı için şu an bir şey demek yanlış olur çünkü gerçek performans birkaç gün sonra ortaya çıkıyor ama ben yine de belirteyim. 150 dakika program kurma yedekleme veri kopyalama senk. için telefon %70 parlaklıkta açık tutuldu. Şarj %9 azaldı.
Kamera testlerini henüz yapmadım. Almayı düşünen arkadaşlar yorumlardan test etmemi istediği özellikleri söyleyebilir.
konu linki

Son düzenleme:
Kullanmadım o modelleri ama markalardan bahsedeyim Samsung ilk bir iki senecok iyi götürüyor ama 3. seneden sonra Full sıkıntı ama dediğim gibi M51 değil J8 ve A6 kullandım ayrıca Samsung'ların kamerasının zamanla kötüleştiğini düşünüyorum ve bu sıkıntı da J8 de ortaya çıktı. Şimdi kullandığım xioami dede hiçbir sorun yok geçen konu açtım kasıyor diye ROM at dediler içinde Google Android One var ve MIUI yok kendi başlatıcısındanmış sorun değiştirince düzeldi ve xioamide neredeyse 2 senedir hiç sıkıntı yaşamadım ayrıca ROM atarsam daha iyi olacak fakat bir 2'yi tamamlasın 3. senesine geçsin garantisi bitsin sonradüşüneceğim siz de böyle yapıp sevmediğiniz MIUI'yı garanti bitince değiştirirsin kısacası xioami daha iyi bence ayrıca Realme benim hiç hoşuma gitmez ama seven de çok. Kısacası ben size xioami öneririm.
Ayrıca buyurun konu açıp M51 alan bir hocamdan ilk izlenimler.

İzlenimleri yazmak istiyorum şimdilik, almak isteyen arkadaşlara fikir vermesi açısından.
Öncelikle telefon çok büyük ve ağır. Hayatınızda 200 Gr'dan ağır telefon kullanmamışsanız tuhaf hissedebilirsiniz. Koruyucu kılıf ile 230 gr ve üstü ağırlığa kadar çıkabilir.
Ekran gövde oranı çok yüksek geldi bana. Ekranda ayrıyeten büyük olduğu için en üst kısım ve en alt kısımda işlem yapmakta zorlandım.
Ekran kalitesine gelirsek renkler oldukça doygun ve net. YouTube'a gelen 1080p üstü video oynatma özelliği ile HDR destekli yüksek kaliteli videolar gözlere şenlik. IPS ekran olmadığı için beyazlar tam beyaz değil belirtmekte fayda var.
Parmak izi sensörü anlık denecek kadar hızlı zamanla ne olur göreceğiz.
Ses açma kapatma tuşları çok dar ve zor basılıyor. Alışması zaman alabilir bana göre.
Mono hoparlör yetersiz. Bir odaya müzik sunumu zor yaparsınız.
Bluetooth mesafesi oldukça iyi. 30 metre içinde kalite düşürmeden yayın yapabiliyor.
Wi-Fi sinyal gücü hayal kırıklığı. 2016 model A7 telefonum 6 Mbps daha fazla hız aldı aynı mesafeden. LAN hızı 85 Mbps M51'e 43 Mbps geldi. Modeme mesafe 30 cm.
Telefonun her yeri polikarbon yani plastik olduğu için Premium his beklenmemeli. Arka kapağın cam olmasından daha iyi.
Dolby Atmos ile harici ses kaynaklarının ses kalitesi oldukça artıyor.
Kutudan çıkan kulaklık yeterli ancak bass seviyesi düşük. Kulakta rahat duruyor.
Pil kullanımı için şu an bir şey demek yanlış olur çünkü gerçek performans birkaç gün sonra ortaya çıkıyor ama ben yine de belirteyim. 150 dakika program kurma yedekleme veri kopyalama senk. İçin telefon %70 parlaklıkta açık tutuldu. Şarj %9 azaldı.
Kamera testlerini henüz yapmadım. Almayı düşünen arkadaşlar yorumlardan test etmemi istediği özellikleri söyleyebilir.
Konu linki.

Sağ olun hocam bayağı bir yön verdiniz fikirlerime M51'de Wi-Fi olayı kötü olmuş.

Hocam babamın Xiaomi telefonu var ama Samsung'ta alıştığım üste kaydırıp tüm uygulamarı gördüğümüz yer yok onu ekleyebilir miyiz peki?

Hocam babamın Xiaomi telefonu var ama Samsung'ta alıştığım üste kaydırıp tüm uygulamarı gördüğümüz yer yok onu ekleyebilir miyiz peki?
Xioami in ürettiği Poco launcher uygulamasını indirebilirsiniz hocam, orijinal ücretsiz reklamsız play storeda mevcut, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

M51 in 7000mah oluşuna aldanma. 5100mah bataryalı telefonla eş değer bir pil performansı var. (bir tık önde)
Benim tercihim poco x3 yada realme 7 yönünde olurdu.

Geçen hafta POCO X3 aldım. 120Hz özelliğini sadece oyun oynarken aktif ediyorum 60Hz e göre biraz daha fazla şarj yiyor ama sunduğu deneyim mükemmel günde 2-3 saat oyun oynayıp 1 saat civarı YouTube'den video izleyip 3-4 saat sosyal medyada takılıyorum ve şarjı 30-40 civarında kalıyor genelde PUBG oynayan birisiyim confing ile 90 FPS yapıp oynuyorum ve hiçbie şekilde kasma olmuyor hem de HDR'deyken almanızı tavsiye ettiğim bir cihaz.

Geri
Yukarı