Çözüldü POCO X3 Pro TWRP sürekli siliniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

518385

Hectopat
POCO X3 Pro ve mi 11 t ye TWRP ve orangefox ikisini de attım fakat açıldıktan sonra ben yeniden başlatınca otomatik olarak siliniyorlar. Ve Magisk flashlamama rağmen root kalıyor TWRP uçup gidiyor.

Çözüm
Fastboot devices, fastboot boot image.img şeklinde CMD'den flashlıyorum.
Sorun anlaşıldı. fastboot boot komutu sadece bir kereliğine geçici olarak kuruyor. Kalıcı olarak flaşlama komutu fastboot flash recovery kurtarma.img olacak. Herhangi bir şekilde telefonunuz brick olursa veya başka bir şey olursa sorumluluk kabul etmiyorum.
Kurduğunuz ROM'da yeni kurtarma bölümü kurabiliyor ben aynı sorunu LineageOS'ta yaşamıştım direkt olarak ileri>ileri demezseniz büyük ihtimalle sondaki kurtarma kısmını deaktif edebilirsiniz.
Bir de bunun sizin cihazla alakalı olan bir sorun olduğunu düşünmüyorum dediğim gibi kurduğunuz ROM'un kendisi kuruyordur şu an güncel olarak kullandığım için size örnek fotoğraf atamıyorum.

Stok ROM, stok Recovery'i yeniden flaşlıyor. Custom ROM kurmanız gerek maalesef. Başka bir çözümü varsa da ben bilmiyorum.

Kurduğunuz ROM'da yeni kurtarma bölümü kurabiliyor ben aynı sorunu LineageOS'ta yaşamıştım direkt olarak ileri>ileri demezseniz büyük ihtimalle sondaki kurtarma kısmını deaktif edebilirsiniz.
Bir de bunun sizin cihazla alakalı olan bir sorun olduğunu düşünmüyorum dediğim gibi kurduğunuz ROM'un kendisi kuruyordur şu an güncel olarak kullandığım için size örnek fotoğraf atamıyorum.

Ama bu sorunu ben önceden yaşamıyordum. Daha düşük MIUI sürümü olan bir ROM kursam sonra TWRP flashlasam nasıl olur?
Custom ROM kurdum onda flashladım fakat onda da aynısı oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fastboot devices, fastboot boot image.img şeklinde CMD'den flashlıyorum.
Sorun anlaşıldı. fastboot boot komutu sadece bir kereliğine geçici olarak kuruyor. Kalıcı olarak flaşlama komutu fastboot flash recovery kurtarma.img olacak. Herhangi bir şekilde telefonunuz brick olursa veya başka bir şey olursa sorumluluk kabul etmiyorum.

Çözüm

Çok teşekkür ederim sonunda TWRP geldi ve yeniden başlattığımda da silinmiyor. Sorunsuz şekilde çalışıyor. Çözüm olarak raporluyorum bana bir şey olmadı. Denediğim telefonlar POCO X3 Pro ve mi 11 t yani Xiaomi 11 t. Sorun çıkmayacaktır.

Hocam brick olursa ROM atıp düzeltilmiyor mu? Yoksa telefon çöp mü oluyor?
Recovery flaşlama işleminde bir sıkıntı olursa hard brick oluyor. Kurtarma ihtimaliniz çok düşük ve çok zor. ROM'la alakalı işlemlerde wipe atıp ROM'u tekrar flaşlamak sorunu çözüyor genelde.

Yeni konular

Geri
Yukarı