POCO X4 Pro 5G hakkındaki düşünceleriniz

Kamera tarafında düşüş yok yükseliş var. Şu an kullandığı sensör daha iyi. Yonga nedeniyle 4k desteği yok. Donanım ve performans olarak ise X3 Pro modeline göre çok ciddi bir düşüş söz konusu.
Kamera tarafında sensörde yükselişin olmasının etkisini SoC yüzünden tam performans kullanamıyorsun ki. Gece çekimlerinde hâlâ kumlu, video çekimi zaten downgrade. Sadece gündüz ve loş ışık performansı biraz iyi o kadar.

Telefonu aldım ve kullanıyorum. Her zaman açık ekran 10 saniye sonra kapanıyor. Kapanmasın istiyorum. Diğer seçeneği bulamadım. Nasıl yapabilirim?

Sadece sosyal medyada dolaşacak adam 6K'lik telefon almaz.

Yanılıyorsunuz. Ben hep Android alanında amiral gemileri kullandım yıllarca. İlk telefonum sanırım Galaxy S2'ydi. Sonra Note serisi Xperia vs ne çıksa alırdım imkan buldukça. Şimdi MI10 t Pro kullanıyorum. Ben de hiç video çekmiyorum neredeyse. 3 yıldır telefon değiştirmedim ve çok az çekim yapmışımdır. Güncellik, hız, batarya önemliydi. Şimdi ise 3.5 mm jack girişi olan yazılımı güncel olan bir cihaz arıyorum çünkü sürekli forumları ve Twitter'ı geziyorum. Arada da Angry Birds filan belki oynuyorum. 6K'ya da telefon alırım 3'e de 20'ye de. Alınır yani kısacası. Ayrıca son yıllarda çip krizi ile beraber bazı telefonlar ileri değil geri gitti. Buna katılıyorum. Ama zaten ileri gidenler de daha fazla hız ve güç dışında bir şey vermiyorlar. MI10t Pro hala aşırı güncel ve hızlı. Hiçbir konuda eksiği yok. Sadece yazılımı yeterli hızda güncelleme almıyor. Hatunun telefon bozuldu ben de 3.5 mm ile bir telefon alıp müzik ve sosyal medya ihtiyaçlarımı karşılayacak bir telefon bakıyorum. Ama sırf içinde DAC olan telefonlar (ASUS ROG Phone 5 - LG G8 vb.)İ bile zaten 15k+ şu anda. Yani teknolojinin eskisini ve yeni çip üretimi ile elde kalmış olan eski çipli telefonları bize daha pahalıya satıyorlar zaten. Etrafımda kendi ihtiyaçlarına yönelik telefon alan kimse yok. Hele Apple kullanan arkadaşlarım o kadar övüyorlar ki 1 tanesi hariç hiçbirisi Instagram ve Tinder filan dışında hiçbir özelliğini kullanmıyor. Yalnızca 1 arkadaşım Mac ekosistemi ile yazılım geliştirmek için kullanıyor. Telefon stabil ve çoğu Android'den iyi. Alınmaz vs de demiyorum. Ama bizler etiket satın almaya çalışıyoruz ihtiyaçlarımızı karşılamaya değil. Bu arada bu cevap size özel değil yanlış anlaşılmasın. Ben sadece konuya girmek için mesajınızı alıntıladım. Daha uzun yazmıştım da vazgeçtim. Bence sahibinden fiyatları çok ucuz bu telefonun. Gündelik kullanım için alınır. Hobiler için gidip direk hobiye yönelik bir şey almak daha mantıklı görünüyor. Örneğin fotoğraf için aynasız fotoğraf makinesi almak uzun vadede daha ucuz ve daha kaliteli işler getirir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı