POCO X4 Pro 5G hakkındaki düşünceleriniz

Artık AMOLED ekran gelmiş sonunda. Ama arka tasarım iğrenç olmuş. Oyunculara odaklanan telefonlara 40 tane kamera koymamaları gerekiyor bence. İğrenç bir şekilde de orayı sanki telefonda başka yazacak yer kalmamış gibi genişletip "POCO" yazmışlar.

Donanım tarafında büyük bir düşüş var. O kamera sensörüne de yazık etmişler SD 695 yongası nedeniyle.
Bu telefon üreticilerini anlamıyorum. 8K 24 FPS destek verebilen bir sensörü neden Snapdragon 695 gibi bir SoC ile ziyan ediyorsun ki? Koy amiral gemisi cihazlarına, faydalansınlar. Xiaomi'nin ön kamerayı gereksiz bulduğuna dair yaptığı açıklama da zaten ayrı komikti :D Mesela F4 Pro gibi bir cihaz gelir mi bilmiyorum da -umarım gelir, POCO'yu toplaması gerekiyor- koy ona bu HM2 sensörü SoC olarak da bas SP870-880 falan. Gerekirse fiyatı fazla olsun ama kaliteden ödün verilmesin. Böyle olunca hem fazla para veriyorsun hem kötü performans alıyorsun. Diğer türlü en azından fazla para verip çok iyi özellikler elde edeceğini biliyorsun. iPhone bu yüzden güzel işte. Pahalı yapıyor ama aldığında hiçbir eksikliği hissetmiyorsun. Parayı veren düdüğü çalar misali. Xiaomi'de parayı veriyorsun düdüğü öttüremiyorsun :D

SD 690 4K destekliyor, SD 695 4K desteklemiyor. Trajikomik gerçekten ve firmalar bunu bile hesaba katmıyorlar. Anlamıyorum hiç mi biri demiyor bu yonga videoda kırpılmış bunu kullanmayalım. Aynı şey G80 kullanan firmalar için de geçerli. Samsung da A32 ve M32 modelinde G80 kullanarak büyük hata etti.

Bu taşlı Xiaomi modellerinde de aynı, Redmi modellerinde de.
SD 690 4K destekliyor, SD 695 4K desteklemiyor. Trajikomik gerçekten ve firmalar bunu bile hesaba katmıyorlar. Anlamıyorum hiç mi biri demiyor bu yonga videoda kırpılmış bunu kullanmayalım. Aynı şey G80 kullanan firmalar için de geçerli. Samsung da A32 ve M32 modelinde G80 kullanarak büyük hata etti.
MediaTek işlemciler güce abanıp bırakıyor sonra sürekli ısınıyorlar hocam.
G90T işlemci var benim cihazda da. Şikayetçiyim bu konuda.

G90T işlemci var benim cihazda da. Şikayetçiyim bu konuda.
G90T mimari olarak eski ama kaslı bir işlemci. Onun ısınması normal. Bende de G95 var, aynı işlemci zaten. Abartıldığı kadar ısındığını söylemem. Ama hissediyorum ısıyı. Oyunlarda 49 derece gördüm en fazla. Normal kullanımda da 37-41 arası bazen 43 oluyor. Mobil veriyle daha çok ısınıyor.

Dimensity modelleri G90 serisi kadar ısınmıyor ve güç tüketimi de o kadar kötü değil.

G90T mimari olarak eski ama kaslı bir işlemci. Onun ısınması normal. Bende de G95 var, aynı işlemci zaten. Abartıldığı kadar ısındığını söylemem. Ama hissediyorum ısıyı. Oyunlarda 49 derece gördüm en fazla. Normal kullanımda da 37-41 arası bazen 43 oluyor. Mobil veriyle daha çok ısınıyor.

Dimensity modelleri G90 serisi kadar ısınmıyor ve güç tüketimi de o kadar kötü değil.
Hocam benim zaten eleştirdiğim nokta Dimensity serisi değildi.

Genel olarak MediaTek işlemciler bu konuda ün yaptılar ya hani, ondan diyorum. Likit soğutmaya rağmen yine ısınıyor. Gerçi maksimum 60 gördüm ama o bile sıcak geldi.
G90T yalnız hakikaten kaslı işlemci. Note 8 Pro için cidden iyi bir seçim olmuş.

Geri
Yukarı