Polis çevirmesi

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Bugün okuldan eve geliyorum. İzin belgem var ruhsat arabada ehliyetimde var. Polis çevirme yapıyor. Yolda sette var önümdekilere yavaşlama işareti yapıyor geçtiler. Bende geçtim sağa döndüm. Adamla göz göze geldim. Ardından arkamdan apar topar sirenle önüme kırdılar. Bana küfür ederek neden durmuyorsun dedi. Bende dur veya sağa çek demedin ki dedim. Kemer falan takılı araçtan inmemi istedi. Üstüm arandı ehliyet verdim. Ruhsat veya izin belgeme bakmadı bile. Bana okuldan gelmiyorsun yalan söyleme dedi. Ardından bende haklıyken bile özür dilerim bana yürü git tabiriyle gitmemi istedi. Acaba ehliyetsiz olduğumdan mı şüphelendi? 19 yaşındayım. Dur ihtarına uymamaktan yazar mı? Plakaya sonunda durdum yani. Yazsa yanında olmam gerekmiyor mu?

Denildiği gibi tersinden kalkmıştır. Bir şey olursa da itiraz edersin.
Bu ülkede haklıyken haklı kalmak çok zor.

Ama bu çok saçma bir cümle.
Ben de dur veya sağa çek demedin ki dedim.

Çevirme varsa durursun. Sana bakmayacağız, git diye hareket yapar veya söyler ya da bakar.

Bugün okuldan eve geliyorum. İzin belgem var ruhsat arabada ehliyetimde var. Polis çevirme yapıyor. Yolda sette var önümdekilere yavaşlama işareti yapıyor geçtiler. Bende geçtim sağa döndüm. Adamla göz göze geldim. Ardından arkamdan apar topar sirenle önüme kırdılar. Bana küfür ederek neden durmuyorsun dedi. Bende dur veya sağa çek demedin ki dedim. Kemer falan takılı araçtan inmemi istedi. Üstüm arandı ehliyet verdim. Ruhsat veya izin belgeme bakmadı bile. Bana okuldan gelmiyorsun yalan söyleme dedi. Ardından bende haklıyken bile özür dilerim bana yürü git tabiriyle gitmemi istedi. Acaba ehliyetsiz olduğumdan mı şüphelendi 19 yaşındayım. Dur ihtarına uymamaktan yazar mı? Plakaya sonunda durdum yani. Yazsa yanında olmam gerekmiyor mu?

Aynısı başıma geldi hem dur demedi el etti bana geç diye 16 gün sonra ceza kağıdı geldi dur ihtarına uymadı diye mahkemeye başvurdum 1200 TL para cezası geldi arkamdan ben yavaşladım geç diye el etti geçtim ama yine de ceza kestiler plakaya kesıyorlar.

Yazıp yazmadığını bilemeyiz. Çevirme varsa mutlaka yavaşla. İnşallah yazmazlar. Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim herkese zaten okula gittim belgem torpidoda dedim bakmadı bile. Zaten her türlü cezaya kanıtım var izin belgem olsun vs.
Aslında kendini hemen küçük düşürmemen gerekirdi. Burda itiraz edip izin belgem var diyecektin.
Yazıp yazmadığını bilemeyiz. Çevirme varsa mutlaka yavaşla. İnşallah yazmazlar. Geçmiş olsun.
Zaten duruyorumda kasiste vardı elini asagi yukarı yavaşla işareti yapıyor. Sağa çekte demedi. Hadi dedi camlar açık dur diye bağırabilirdi
Denildiği gibi tersinden kalkmıştır. Bir şey olursa da itiraz edersin.
Bu ülkede haklıyken haklı kalmak çok zor.

Ama bu çok saçma bir cümle.

Çevirme varsa durursun. Sana bakmayacağız, git diye hareket yapar veya söyler ya da bakar.
Ya durursunda adam herkese yavaşla geç diyor bana ekstra bi hareket yapmadı ki onca insan geçti beni kovaladı. Plaka 22 ile başlıyor. Küçükte gösteriyorum bence bahanesi durdurdum durmadın diyedir

Küfür etti demek. Buna hiç hakkı yok. Mesleğini kötüye kullananlar vardır. Küfür edene sen de küfür edeceksin.
Adalet yok...

Yeni konular

Geri
Yukarı