Polis olmak için ne yapılmalı?

Kick Furkanowski

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler diliyorum herkese. Hayalimdeki meslek polis olmak. Acaba polis nasıl olurum ve hakkında her şeyi öğrenmek istiyorum. Aklımda bazı sorular var.
Polis okulu varmış galiba. Bu okula ne zaman gidiliyor ortaokuldan sonramı liseden sonra mı?
Eğer liseden sonraysa illa Anadolu olması gerekli mi yoksa meslek lisesiyle de polis olabilir miyim?
Meslek lisesiyle olunabiliyorsa orada hangi alanı seçmem gerekecek?
Ayrıca çok güçsüzüm. Bu polis olmama engel olur mu ( o zamana kadar evde de çalışabilirim )?
Ek olarak nasıl bir yol izlemeliyim?
Ayrıca parkur eğitimleri veriliyor mu?

Arkadaşlar iyi günler diliyorum herkese. Hayalimdeki meslek polis olmak. Acaba polis nasıl olurum ve hakkında her şeyi öğrenmek istiyorum. Aklımda bazı sorular var.
Polis okulu varmış galiba. Bu okula ne zaman gidiliyor ortaokuldan sonramı liseden sonra mı?
Eğer liseden sonraysa illa Anadolu olması gerekli mi yoksa meslek lisesiyle de polis olabilir miyim?
Ayrıca çok güçsüzüm. Bu polis olmama engel olur mu ( o zamana kadar evde de çalışabilirim )?
Bunun için foruma ihtiyaç yok. Sitesine girersen bütün her şey madde madde yazar. Kilo boy oranına kadar. Biz ne kadar bilgi versek eksik kalabilir. O yüzden bütün soru başlıklarını kendin incelersen senin için daha yararlı olur.

Bunun için foruma ihtiyaç yok. Sitesine girersen bütün her şey yazar. Kilo boy oranına kadar. Biz ne kadar bilgi versek eksik kalabilir. O yüzden bütün soru başlıklarını kendin incelersen senin için daha yararlı olur.

Hocam sitesini bulamadığım için buraya sormak istedim

Polisi bilmiyorum ama muhtemelen denizcilikle aynıdır. Öncelikle üniversitesi için sınavı kazanman gerekiyor. Kazandıktan sonra mülaklatlara girip test ediliyorsun. (ilk gün fiziki yeterlilik sınavı ikinci gün sözlü mülakat üçüncü gün sağlık testi) bu mülaktatlar bitince okuldan 4 sene sonra mezun olup polis oluyosun.

Polis alımlarında adayları çok sıkı bir spor elemesine tabi tutuyorlar.
Parkurdaki aşamaların hepsini hızla yapmanız gerekiyor.
Polis okuluna gitmenizi önermem. Normal okullarda iyi bir eğitim alıp fikrinizin değişmesi ihtimalini de gözönünde buludurmanızı öneririm.

Polis alımlarında adayları çok sıkı bir spor elemesine tabii tutuyorlar.
Parkurdaki aşamaların hepsini hızla yapmanız gerekiyor.
Polis okuluna gitmenizi önermem. Normal okullarda iyi bir eğitim alıp fikrinizin değişmesi ihtimalini de gözönünde buludurmanızı öneririm.

Hocam cidden uzun süre düşündüm. Ancak bana en yatkın olanı bu. Nedeni ise hep meraklı olmam ve neredeyse diğer hiçbir alan da fazla yeteneğimin olmaması diyebilirim

Liseden sonra PMYO sınavına girerek gerekli eğitimler neticesinde polis olabilirsin.
Fakat 2 yıllık herhangi bir ön lisans programından mezun olarak POMEM sınavına girerek de polis olabilirsin. Son olarak 4 yıllık lisans programından mezun olarak PAEM sınavına girerek polis olabilirsin. Ne kadar doğru bilmiyorum ama polis olmak isteyen bir arkadaşım 4 yıllık lisans mezunu olduktan sonra PAEM sınavına girmenin daha avantajlı olduğunu söylemişti. Ayrıca PMYO okuyup sonrasında komiser yardımcısı vs. olmak istersen PAEM sınavına girmen gerekmekte diye biliyorum.

Öncelikle 1.si liseden sonra üniversite. Sınavına gireceksin 250 miydi neydi barajı onu geçtikten sonra pmyo aşamalarına gireceksin kazanırsan 2 sene eğitimden sonra polis olursun.

2.si 2 yıllık üniversite okursun KPSS 65 ya da 70 ile pomem mülakat aşamalarına girip 6 7 aydı en son şu an nedir bilmiyorum eğitim alıp polis olursun.

3.sü 4 yıllık üniversite mezunu olursun KPSS 70 Ti en son alırsın paem mülakatlarına girmeye hak kazanıp belli bir süre eğitim aldıktan sonra komiser yardımcısı olarak işe başlarsın. Bu arada.
4 yıllık hem Pomem'e hem de Paem'e girebilirsin.
Benim tavsiyem üniversite okuyup ondan sonra ne olmak istiyorsan ol. Çünkü yaşayıp gördükten sonra soğuyabilirsin bazı şeylerden.

Öncelikle 1.si liseden sonra üniversite. Sınavına gireceksin 250 miydi neydi barajı onu geçtikten sonra pmyo aşamalarına gireceksin kazanırsan 2 sene eğitimden sonra polis olursun.

2.si 2 yıllık üniversite okursun KPSS 65 ya da 70 ile pomem mülakat aşamalarına girip 6 7 aydı en son şu an nedir bilmiyorum eğitim alıp polis olursun.

3.sü 4 yıllık üniversite mezunu olursun KPSS 70 Ti en son alırsın paem mülakatlarına girmeye hak kazanıp belli bir süre eğitim aldıktan sonra komiser yardımcısı olarak işe başlarsın. Bu arada.
4 yıllık hem Pomem'e hem de Paem'e girebilirsin.
Benim tavsiyem üniversite okuyup ondan sonra ne olmak istiyorsan ol. Çünkü yaşayıp gördükten sonra soğuyabilirsin bazı şeylerden.

Teşekkürler hocam peki nasıl güçlenebilirim 7. sınıfım hani biri beni dövse 10 gün kalkamam en azından az güçlü olmaz istiyorum çünkü okuduğuma göre beden ile ilgili bir sınav varmış

Yeni konular

Geri
Yukarı