Polis olmak

MelihTMF

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar 2001 doğumlu 19 yaşında bir 470 puanı olan fen lisesine giden geç kayıt mağduru olan bir 12.sınıfım Teog'dan zamanında 472 almıştım ortaokulda çok iyiydim ama lise hayatım boyunca notlarım aşırı kötü geldi başarılı olamadım ders yapma isteği de gelmedi ve artık sınava sayılı günler kaldı ve ailem doktor olmamı istiyor ben ise polis olmak istiyorum çünkü genellikle masa başı iş değil, dayım 1992 Şırnak/Silopi şehidi onun fotoğraflarına bakınca falan kendimi öyle düşünüyorum, Vatan'i bir sevgim var ve bu mesleğin en sevdiğim yanı sürekli dışarıdasın, kelle koltukta bir iş deyim yerinde ise ben çok olmak istiyorum çünkü ömrümü geçirebileceğim bir meslek gibi geliyor.
Ayrıca PMYO'dan sonra DGS ile bölüm okuyup komiser yardımcısı olmayı da düşünüyorum sizce 2020 yılında polis olunur mu? İleri de polis olursam çocuğum ve eşim nasıl hayat geçirebilir? Evi geçindirebilir miyim? Maaşı bana yeter mi? İleri de bir çocuğum olursa onunla sırf mesleğim ve kazancımdan dolayı tartışmalar yaşar mıyım? Polisin saygınlığı var mı? Kafamda çok fazla soru var. Polis olan abilerim ve aday kardeşlerimin yardımına ihtiyacım var girmek sorun değil boy kilo endeksi yerinde parkuru yapıyorum rahatça birkaç kere denedim sözlü mülakattan korkmuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gitgelleri olan bir meslek. Aile düzeni zedelenebilir. Bizzat yaşayan biriyle konuşmak daha doğru olur tabii ki. Üretim odaklı bir meslek daha çok yararlı olur diye düşünüyorum. Askerliğini vakti gelince yaparsın ve azda olsa o duyguyu tatmış olursun. Bi de hayal ettiğinle bulduğun bir olmayabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı