Pollux 3 APU strateji oyunlarını kaldırır mı?

SENJUKermus

Decapat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, ben bu bilgisayarı almayı düşünüyorum: Pollux 3APU | Game Garaj
Bütçem az olduğu için işlemciyi Ryzen 3 3200G RAM'ı 16 GB yapacağım.
Bir strateji delisi olarak oynamak istediğim oyunlar: Rome Total War 2, Shogun 2 Total War, Hearts of Iron 4, Civilization 5, Europa Universalis 4 vb. strateji oyunları.
Sizce bu sistem beklentimi karşılar mı?
Cevap için herkese şimdiden teşekkürler.

Bunun kasası daha iyi duruyor hocam.
Gerçi diğeri 40TL ucuza geliyor.

Gerçi diğeri 40TL ucuza geliyor.

Ben de bu sistemi aldım, hatta kasasını incelemiştim. 16 GB Ram yaparsa güzel sistem.

Bahsettiğin oyunların tümünü oynarsın. Sıra tabanlı strateji oyunları işlemciyi fazlaca kullanır. 3400G gibi 4/8 bir işlemcili APU bulursan daha iyi olabilir.

Ayrıca RAM'i 16 GB yapma sebebin ne? Onun yerine işlemciye bas parayı. Şahsen 3200G ile 8 GB'den fazla RAM isteyen oyunları oynayabileceğini sanmıyorum.

İşlemci güçlü de olsa APU'da RAM önemlidir, dahili ekran kartı gücünü RAM'den alıyor sonuçta.

Ayrıca RAM'i 16 GB yapma sebebin ne? Onun yerine işlemciye bas parayı. Şahsen 3200G ile 8 GB'den fazla RAM isteyen oyunları oynayabileceğini sanmıyorum.
Ram'i 8 GB olan APU bir sistemde ekran kartına en az 2 GB vermesi gerekir ki düzgün oyun performansı alsın. Geriye 6 GB ram kalıyor. 6 GB ram bir çok oyunda kasma oluşturur. Bu arada 3200G gayet yeterli. Bilmeden millete boş boş laf atmışsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı