Pollux 3AD alınır mı?

abrahm valentin

Hectopat
Yer
Türkiye, Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 4600H, GTX 1650
Merhabalar. Son zamanlarda PC seçmek için cidden zorlanıyorum 😅 Biliyorum kendim direk sıfırdan toplayabilirim fakat önce böyle hazır sistemlere şans vermek istiyorum.

Pollux 3AD | Game Garaj | Bu PC cidden ucuz. Arkadaşlar ekran kartını RX 570 yapıp belleği 16 yapsam iyi olur diye düşünüyorum fakat 2 şey gözüme batıyor:

1- Güç kaynağı hangi marka bilmiyorum. Güvenilir mi onuda bilmiyorum ve en önemlisi RX 570, R3 1200 AF ve 16 GB belleğe 450w yeter mi onu hiç bilmiyorum.
2- Bildiğim kadarıyla Biostar A320MH anakart 2933 mhz bellek destekliyor fakat bu sistemde bellekler 3000 mhz. Bir sorun çıkartır mı?

Bilgisayarları çok bilmiyorum eğer yanlışım varsa kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Son zamanlarda PC seçmek için cidden zorlanıyorum 😅 biliyorum kendim direk sıfırdan toplayabilirim fakat önce böyle hazır sistemlere şans vermek istiyorum.

Pollux 3AD | Game Garaj | bu PC cidden ucuz. Arkadaşlar ekran kartını RX 570 yapıp belleği 16 yapsam iyi olur diye düşünüyorum fakat 2 şey gözüme batıyor:

1- Güç kaynağı hangi marka bilmiyorum. Güvenilir mi onu da bilmiyorum ve en önemlisi RX 570, R3 1200 AF ve 16 GB belleğe 450W yeter mi onu hiç bilmiyorum.
2- Bildiğim kadarıyla BIOSTAR A320MH anakart 2933 MHz bellek destekliyor fakat bu sistemde bellekler 3000 MHz. Bir sorun çıkartır mı?

2933 MHz kullanırsın sorun olmaz diye biliyorum. Diğer konularda bir bilgim yok yorum yapıp seni yanlış yönlendirmek istemem :D.

O sistemi önermiyorum. Anakartı kötü ( BIOSTAR ). 1200 AF ile RX 570 ilerleyen süreçte ( işlemci yorulduğu zaman ) darboğaz yapacaktır. Ayrıca 450W PSU + A320 çipset anakartlı bir sistem hiç geleceğe dönük değil.

Maksimum bütçenizi belirtin. Daha iyi bir sistem toplayabiliriz.

Merhabalar. Son zamanlarda PC seçmek için cidden zorlanıyorum 😅 Biliyorum kendim direk sıfırdan toplayabilirim fakat önce böyle hazır sistemlere şans vermek istiyorum.

Pollux 3AD | Game Garaj | Bu PC cidden ucuz. Arkadaşlar ekran kartını RX 570 yapıp belleği 16 yapsam iyi olur diye düşünüyorum fakat 2 şey gözüme batıyor:

1- Güç kaynağı hangi marka bilmiyorum. Güvenilir mi onuda bilmiyorum ve en önemlisi RX 570, R3 1200 AF ve 16 GB belleğe 450w yeter mi onu hiç bilmiyorum.
2- Bildiğim kadarıyla Biostar A320MH anakart 2933 mhz bellek destekliyor fakat bu sistemde bellekler 3000 mhz. Bir sorun çıkartır mı?

PCHGaraj kodu ile fiyat 150TL düşüyor alırsanız kodu kullanmayı unutmayın 😀

Bence RAM yükseltme seçeneği mantıklı değil, 1X16GB yerine 1X8GB olandan iki tane alın çift kanal kullanırsınız. Sadece ekran kartını yükseltip alabilirsiniz. Tabi bütçe belirtirsen belki daha iyileri de toplanabilir.

O sistemi önermiyorum. Anakartı kötü ( BIOSTAR ). 1200 AF ile RX 570 ilerleyen süreçte ( işlemci yorulduğu zaman ) darboğaz yapacaktır. Ayrıca 450W PSU + A320 çipset anakartlı bir sistem hiç geleceğe dönük değil.

Maksimum bütçenizi belirtin. Daha iyi bir sistem toplayabiliriz.
Ailemi zorlamak istemediğimden dolayı monitör dahil yaklaşık olarak 5000 ₺

Uzak dur bence kesinlikle alınmaz.
Neden? Düşünceleriniz benim için önemli genellikle böyle forumlardaki insanlara güveniyorum da o yüzden.
Kasa minimum 4K olması lazım aksi takdirde sistem çöp.+500 TL daha ekleyemez misin?
Tabikide. Ailem aslında bana 8000 ₺ lik monster alacaklardı fakat çok zorlamak istemiyorum. Yani 6000₺ belki 6500₺ kadar çıkarım

Geri
Yukarı