Pollux 3T-10 sistemde monitörde çizgiler çıkıyor

1650ci

Femtopat
Yılbaşında Pollux 3 T-10 model bir oyuncu bilgisayarı aldım.
Bakiye, Monitör'e yetmediği için monitörü 2.el aldım. 350 tl'ye.
Ancak monitör ilk hafta sıkıntısız çalışırken, 1.haftadan sonra yatay çizgiler oluştu. Şu 3 4 gündür ise oyunlarda monitörde tamamen görüntü gidiyor, görüntü olsa bile çok dağınık bir görüntü geliyordu.
Bir de birisi odada ışık açında veyahut kapatınca monitör görüntüsü gidip geliyordu.
Bugün monitörü aldığım yere götürdüm. Adam bana sorunun ekran kartında olduğunu söyledi. Daha sonra başka bir bilgisayarda (VGA girişli bir bilgisayarda, benim ekran kartım HDMI girişli, monitör VGA girişli.) monitörü test etti 2 dk civarı bir sürede. Herhangi bir sıkıntı olmadı. Daha sonra ben kasamı evden alıp getirdim adamın yanına, aldı arkaya bilgisayarı monitör takmadan açtı orada 20 dk çalıştırdı sonra sıkıntı yok bu bilgisayarda diye eve gönderdi bizi. Eve geldik, taktım monitörü çok güzel çalıştı 4 5 dakika. Sonra tekrardan meşhur çizgielr oluşmaya başladı. Tekrar gittim, ekran kartımın yandığını söyledi. Ekran kartı yanmış olsa görüntü gelsin?

Laf sizde arkadaşlar. Ne yapmalıyım?

Odanın ışığını açınca gidip gelme olayı kafa karıştırıyor, televizyonunuzda HDMI girişi var ise aynı durum orada da olacak mı bir dener misiniz ? Çünkü gelip gitme olayı kasadan mı monitörden mi kaynaklı tahmin yürütemedim.

Odanın ışığını açınca gidip gelme olayı kafa karıştırıyor, televizyonunuzda HDMI girişi var ise aynı durum orada da olacak mı bir dener misiniz ? Çünkü gelip gitme olayı kasadan mı monitörden mi kaynaklı tahmin yürütemedim.
Hemen deniyorum eğer giriş varsa.
Şuanda Televizyonun bağlantı noktaları arkasında olduğu için bağlantıyı deniyemeceyeğim. babam gelsin öyle denerim.
Ekran kartı yanmış olabilirmi? Öyle bir şans varmı? Bilgisayar açılıyor, fanlar dönüyor, görüntü geliyor. Ve Şimdiye kadar bilgisayar kendini kapatmadı sıcaklık yüzünden. Sıcaklık Hep 30-50 Derece arasında dolaştı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı