Poloniex'den para nasıl çekilir?

Şimdi benim 0.05 ETH birikti ve otomatik olarak Poloniex hesabıma aktarıldı. Sanırım önce BTC'ye çevirip sonra TL'ye çevirmem gerek. Bunu nasıl yapacağım? Poloniex'den hiçbir şey anlamadım.

Poloniex'de Exchange bölümünden ETH satıp BTC almanız lazım ama satım kısmı ile ilgili tecrübem olmadığından yardımcı olamıyorum. Youtube'da çok iyi anlatan arkadaşlar var belki Poloniex hakkında birkaç videodan yardım alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Poloniex'de Exchange bölümünden ETH satıp BTC almanız lazım ama satım kısmı ile ilgili tecrübem olmadığından yardımcı olamıyorum. Youtube'da çok iyi anlatan arkadaşlar var belki Poloniex hakkında birkaç videodan yardım alabilirsiniz.
Sell ETH kısmından mı yapacağız? Fiyatı neye göre belirlemem gerekiyor? Otomatik olarak BTC karşılığını yazıyor sanırım ama otomatik değere göre yapmak zarar mı ettirir?

Şuan bir şekilde BTC'ye çevirdim. Şimdi bir Türk sitesinden satmam gerekiyor sanırım. Tavsiye ettiğiniz bir site var mı? Bu işlemi withdraw şeklinde yapacağım değil mi?

Withdraw kısmında yapılacak, evet. Türk siteleri olarak da en çok adı geçenler BTCTurk, Koinim, Paribu oluyor. Yine de seçeceğiniz siteyi kullanmadan önce hafiften başka yerlerden araştırmayı unutmayın (y)

Withdraw kısmında yapılacak, evet. Türk siteleri olarak da en çok adı geçenler BTCTurk, Koinim, Paribu oluyor. Yine de seçeceğiniz siteyi kullanmadan önce hafiften başka yerlerden araştırmayı unutmayın (y)
Şuan Paribu hesabıma aktardım BTC'leri. Sanırım yansıması biraz uzun sürüyor. Bekliyorum hala. Biraz tırsmadım da değil.:)

Bu sabah itibariyle 0.05 eth oldu ve parayı oradan oraya taşıya taşıya paribu'ya getirebildim. :D Şu an net kârım 60 TL ve iş günü içinde para yatacak. Şimdilik hem kendi sağlığım için hem de kartın sağlığı için bu işe ara veriyorum.(Yaz günü hamam gibi oda da oturmak bitiriyor adamı) Ancak paraya sıkışırsam bir miktar para kazanabileceğim bir yöntemi de öğrenmiş ve deneyimlemiş oldum. :D Yardımcı olan herkese de teşekkür ederim.
Ben de aynı şekilde 3 günde 0.05 ETH yapıp Paribu üzerinden parayı çektim. Yaklaşık 68 TL bir değeri vardı ancak şansıma Bitcoin' in düşmesiyle 61 TL oldu. Ben de beklemek istemedim ve çektim parayı. Hiçbir şey yapmadan günlük 20 TL gayet iyi bir para bence.:D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı