Polosmart Phoenix pgm05 mikrofon ses artırma

ByBurak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sağdan gelen ses soldan gelen ses mevzusunu hallettim. İsteyene bu konuda da yardımcı olabilirim fakat mikrofonu sadece bende mi böyle alan diğer arkadaşlarda da böyle mi? Ses kaydedicisinden sesimi kaydediyorum ve hiç sesimi çıkarmıyorum. Kaydı dinlediğimde uğultu gibi bir ses geliyor ve sağ alttaki ses ayarlarında nefesimi bile vermememe rağmen mikrofon barı biraz dolu gözüküyor. Acaba alan arkadaşlar ses kaydedicisinden kaydedip sonucu iletebilirler mi buraya? Bir de attığım fotodaki yere girip sizinki de benimki gibi mi bakar mısınız?

Ekran Görüntüsü (44)_LI.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Voicemeeter tarzı profesyonel yayıncıların dahi kullandığı harici mikrofon ayarlama programları kullanabilirsiniz. Bu tarz programlarda arkadaki uğultuyu azaltabilir, mikrofon etkinleşme eşiğini yükseltebilir, eko ve bass tarzı mikrofon ayarlarınızı yapabilirsiniz. Ayrıca kendi sesinizi de yükseltip alçaltabilirsiniz. Bakmanızı öneririm.

Voicemeeter tarzı profesyonel yayıncıların dahi kullandığı harici mikrofon ayarlama programları kullanabilirsiniz. Bu tarz programlarda arkadaki uğultuyu azaltabilir, mikrofon etkinleşme eşiğini yükseltebilir, eko ve bass tarzı mikrofon ayarlarınızı yapabilirsiniz. Ayrıca kendi sesinizi de yükseltip alçaltabilirsiniz. Bakmanızı öneririm.
Peki hiç ses çıkarmama rağmen attığım fotodaki gibi olması normal mi?

Benim kullandığım kulaklığın kendi uygulaması var ve mikrofon sesini 9.04 db ayarlamama rağmen bazen kafasına göre 25 db civarlarına çıktığı olabiliyor. Bu da sizin yaşadığınız problem gibi arkadan gelen cızırtı veya konuşmamama rağmen o barın aktif olarak gözükmesine sebep oluyor. Yani normal bir durum fakat çözemeyeceğiniz bir sorun değil.

Benim kullandığım kulaklığın kendi uygulaması var ve mikrofon sesini 9.04 db ayarlamama rağmen bazen kafasına göre 25 db civarlarına çıktığı olabiliyor. Bu da sizin yaşadığınız problem gibi arkadan gelen cızırtı veya konuşmamama rağmen o barın aktif olarak gözükmesine sebep oluyor. Yani normal bir durum fakat çözemeyeceğiniz bir sorun değil.
Rica etsem sesinizi kaydeder misiniz hiç sesinizi çıkarmadan? Kaydı dinlediğinizde uğultu gelecek mi iletir misiniz bana?

Farkı da bu şekilde anlayabilirsiniz.
Rica etsem sesinizi kaydeder misiniz hiç sesinizi çıkarmadan? Kaydı dinlediğinizde uğultu gelecek mi iletir misiniz bana?
Tabiki de iki farklı desibelin farkını göstereyim.

Dosya Ekleri

• resim_2021-01-14_014341.png
    resim_2021-01-14_014341.png
    441,8 KB · Görüntüleme: 66
  • resim_2021-01-14_014358.png
    resim_2021-01-14_014358.png
    441,3 KB · Görüntüleme: 54

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (44).png
    Ekran Görüntüsü (44).png
    477,5 KB · Görüntüleme: 50
  • Ekran Görüntüsü (45).png
    Ekran Görüntüsü (45).png
    478,6 KB · Görüntüleme: 48
Farkı da bu şekilde anlayabilirsiniz.

Tabiki de iki farklı desibelin farkını göstereyim.
İki kayıtı da dinledim, buraya yükleyemiyorum fakat kendim anlatmam gerekirse 9.04 dbde nerdeyse hiçbir cızırtı duymuyorum fakat benim kullandığım kulaklık zaten mikrofon kalitesiyle baya önplana çıkıyor sizin kulaklığınızın mikrofonu aynı desibel düzeyinde aynı performansı vermeyebilir. Kendi mikrofonunuz için en iyi ayarı kendiniz bulmanız gerekiyor. 23 db'yi dinlediğimde ise sesim rahatsız edici seviyede yüksek ve az da olsa cızırtı ve sürekli aktif olarak kalan bir mikrofon duydum.
Desibeli de o kadar düşürdüğümüzde sesimiz hiç hiç çıkmaz
Dediğim gibi bu durum mikrofondan mikrofona değişiklik gösterir benim için en iyi desibel ayarı 9.04 iken size göre en iyisi 20 belki 30 desibeldir, bunu siz kendiniz bulacaksınız. Her mikrofon aynı kalitede olmadığı gibi aynı ses düzeyini de sağlamıyor maalesef.

İki kayıtı da dinledim, buraya yükleyemiyorum fakat kendim anlatmam gerekirse 9.04 dbde nerdeyse hiçbir cızırtı duymuyorum fakat benim kullandığım kulaklık zaten mikrofon kalitesiyle baya önplana çıkıyor sizin kulaklığınızın mikrofonu aynı desibel düzeyinde aynı performansı vermeyebilir. Kendi mikrofonunuz için en iyi ayarı kendiniz bulmanız gerekiyor. 23 db'yi dinlediğimde ise sesim rahatsız edici seviyede yüksek ve az da olsa cızırtı ve sürekli aktif olarak kalan bir mikrofon duydum.

Dediğim gibi bu durum mikrofondan mikrofona değişiklik gösterir benim için en iyi desibel ayarı 9.04 iken size göre en iyisi 20 belki 30 desibeldir, bunu siz kendiniz bulacaksınız. Her mikrofon aynı kalitede olmadığı gibi aynı ses düzeyini de sağlamıyor maalesef.
Ha o zaman sorun mikrofonda diyorsunuz veya kalitesinde demek istiyorsunuz. Sesimi 20 dB ye getirdiğimde arkadaki cızırtı azdı ama sesimde duyulacak kadar çok değildi. 33 dB' e (son ayar) getirdiğimde ise "vınnnnnn" benzeri bir ses geliyor ama konuştuğumda da sesim duyuluyor. Yani sesimin gitmesi için (mikrofonun amacı bu zaten :D) 33 e getirmem lazım. Cızırtısı da mecbur mu :(

Cızırtı olayını ilk yanıtta da önerdiğim gibi harici uygulamalar ile kısabilirsiniz. İnternetten Voicemeeter Banana programının nasıl kullanacağına bakabilirsiniz. İşinize çok yarayacağına eminim.

Yeni konular

Geri
Yukarı