Polygold PG-959 K9 klavye nasıl temizlenir?

Tuşları çıkarın hocam, tuşları yıkayın, sonra bir fırça ile (ben diş fırçası kullanmıştım) sonrasında eskisine göre baya temiz olmuştu.

Öncelikle merhaba,

Polygold Pg-959 K9 isimli klavyemi en güzel nasıl temizlerim? İçini tuşlarını altını üstünü her yerini parlak yapmak istiyorum önerilerinizi bekliyorum.
mebran büyük ihtimalle tuşların hepsi kasaya çentikli bir şekilde yapışık ben sizin yerinizde olsam önce kasayı sökerdim zaten tuşlar ön kasada kalıyor genelde oradan çıkarması daha kolay olur tırnakları iterek rahatça zorlamadan çıkarabilirsiniz

Klavyen mekanik hisli membran bir klavye. Tuşlarını özel tuş sökme aparatlarıyla sökmen senin için iyi olacaktır zarar vermemek açısından. Ayrıca önce kıl tüğ gibi şeyleri fırça ile temizledikten sonra saç kurutma makinesiyle soğuk modda biraz tazyikli hava üflet. Sonra da hafifi nemli bir bezle klavye kasasını silebilirsin. Kulak temizleme çubuğu ile de bezle giremediğin yerlere ulaşabilirsin. Tuşları da ılık suda ve birbirine fazla çarptırmadan ve çizmeden yıkamanı ve kurulamanı öneririm. Bazen boyaları çizilip ışık sızdırabiliyor ve çirkin duruyor.

Açıkçası durum biraz da sizin profesyonelliğinize ve yeteneklerinize bağlı. Ben eski Everest KB517U klavyemin tüm tuşlarını çıkarıp arkadan vidalarını da söküp tüm elektronik devreleri çıkartmıştım. Ardından plastik kısmı lavaboda yıkamış, pırıl pırıl etmiş ve her şeyi eksiksiz şekilde yerine takıp kullanmıştım.

Klavyen mekanik hisli membran bir klavye. Tuşlarını özel tuş sökme aparatlarıyla sökmen senin için iyi olacaktır zarar vermemek açısından. Ayrıca önce kıl tüğ gibi şeyleri fırça ile temizledikten sonra saç kurutma makinesiyle soğuk modda biraz tazyikli hava üflet. Sonra da hafifi nemli bir bezle klavye kasasını silebilirsin. Kulak temizleme çubuğu ile de bezle giremediğin yerlere ulaşabilirsin. Tuşları da ılık suda ve birbirine fazla çarptırmadan ve çizmeden yıkamanı ve kurulamanı öneririm. Bazen boyaları çizilip ışık sızdırabiliyor ve çirkin duruyor.

Anladım hocam temizlemeye başlayayim.

Geri
Yukarı