Polypad T7 Dokunmatik ve sensör

Can ULUTAS

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Polypad T7 tabletimin şifresini unutmustum tableti kurcalarken reset dugmesı varmıs onu fark ettım. Modemlerdeki gibi fabrika ayarlarına donecegını umarak o butonla resetleme ıslemı yaptım ve sonrasında dokunmatık calısmadı sensorde ters algılamaya basladı ( asagı tutarken goruntu yukarıya dogru konum aldı ) . Sonrasında kendı yazılımını pc den sorunsuz sekilde yüklesesem de dokunmatık duzelmedı.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Can ULUTAS , arkadaşım tuş kombinasyonlarını kullanarak hard format at cihaza sonra tekrar yaz. Birlikte çözelim sıkıntını.

Tuş kombinasyonlarında komut yok diyor recovery menusune tablete fare baglayarak girebiliyorum fakat ordan wipe data komutuylada bir şey elde edemedim, bu arada teşekkürler yardımın için.

Şu an tam olarak sıkıntı nedir cihazda yazar mısın?

Cihazda sıkıntı sudur : Dokunmatik hiç çalışmıyor , sensör her taraftan ters algılıyor (Asagı tutarsın yukarı yan tutarsın dıger yana gıbı) ses kısma tusu normalde ses acma tusu özellikler (S3 gibi cihazlardaki sol dokunmatik tuş) görevi görüyor , fare klavye falan baglandıgında kullanılabiliyor androidden yana bı sıkıntım yok. (Tabi soyledıgım sıkıntılar androidle alakalı degilse)

Dokunmatiğinin çalışmaması %90 donanımsal fakat sensörlerin çalışıp ters çalışması yazılımsal olabilir. Cihazın ayarlar kısmını karıştırıp kalibrasyon ayarları var mı bi bak varsa sensörleri oradan düzeltebilirsin ama dokunmatik problemin için servis yolu gözüküyor.

Dokunmatik yolununda yazılımsal oldugunu dusunuyorum bilgin var sanırsam daha acıklayıcı konusayım sana cıhazın dokunmatigi bu işlemler oncesı saglamdı dedigim gibi reset işlemi yaptım modemlerdeki gibi o sıkıntı yaptı .

Dokunmatik yolununda yazılımsal oldugunu dusunuyorum bilgin var sanırsam daha acıklayıcı konusayım sana cıhazın dokunmatigi bu işlemler oncesı saglamdı dedigim gibi reset işlemi yaptım modemlerdeki gibi o sıkıntı yaptı .
Wipe data komutuyla tekrar bi dene olmazsa aynı tuştan reset at reset tuşuna 10 saniye falan basılı tut baştan kur cihazı eğer dokunmatik ine çalışmaz ise bilgisayardan yazılım atmayı denersin .

Peki , deneyeceğim teşekkürler.

Wipe data komutuyla tekrar bi dene olmazsa aynı tuştan reset at reset tuşuna 10 saniye falan basılı tut baştan kur cihazı eğer dokunmatik ine çalışmaz ise bilgisayardan yazılım atmayı denersin .
Kalibrasyon yok cihazda.

Arkadaştan başka yardımcı olabilecek kimse yok mu ?

Sana servisten baskasi yardim edemez . Konuya yazmamalarinin sebebi benim olabilecek ihtimalleri soylemem. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı