Pop!_OS Boot ederken "finished Update utmp about System runlevel changes." kısmında takılıyor

Öncesinde elle kurduğun sürücüyü kaldırman gerekirdi. Elle kurulum yaptıysan, görüntü yöneticisini kapatıp, sudo sh NVIDIA*.run komutuyla kurmuşsundur. Yine aynı dosyayı kullanarak sudo sh NVIDIA*.run --uninstall komutuyla sürücüyü kaldırman gerekirdi (tabii görüntü yöneticisini kapatman lazım). Sonra sistemi yeniden başlatıp, depodaki sürücüyü kurabilirsin.

Neyse ya uğraşmayayım şimdi daha çok bozulur işin içinden çıkamayız. 😀

Çalışıyorsa dokunmayacaksın. Kurduğun paketleri kaldırmayı unutma.

Kod:
sudo apt purge --autoremove nvidia-diver-390 nvidia-dkms-390

Çalışıyorsa dokunmayacaksın. Kurduğun paketleri kaldırmayı unutma.

Kod:
sudo apt purge --autoremove nvidia-diver-390 nvidia-dkms-390

Sabah bilgisayarı açtığımda bozulmuştu tekrar 😀. Tekrardan kendi bildiğim şekilde kurdum çalıştı, daha da dokunmam. Bu arada konu ile alakasız ama temel seviyede Linux'u öğrenmem için önerebileceğiniz kaynak var mı? Yeni geçtiğim için bazı sorunlarda bön bön bakıyorum. 😀 Kendim birkaç kaynaktan bakıyorum ama sizden de duymak isterim.

Sabah bilgisayarı açtığımda bozulmuştu tekrar 😀. Tekrardan kendi bildiğim şekilde kurdum çalıştı, daha da dokunmam.

Bu depodaki paketi kurmaya çalıştığın için olmuştur büyük ihtimalle. Depodaki paket kurulurken, elle kurduğun dosyalar üzerine bir şey yazmış olabilir. Seni uyarmıştım ama gözden kaçtı sanırım.

Bu arada konu ile alakasız ama temel seviyede Linux'u öğrenmem için önerebileceğiniz kaynak var mı?

PopOS, Ubuntu tabanlı. Bu sebeple başlangıç için şu bağlantıyı inceleyebilirsin. Acemiler İçin İlk Durak

Bir de bu forumun hazırladığı dergiler var. Bazı bilgiler güncel olmasa da, genel kültür için okumanı öneririm. Ubuntu Türkiye E-Dergisi (SUDO)

Yeni konular

Geri
Yukarı