Pop!_OS mi, Linux Mint mi?

darudevy

Hectopat
Makaleler
2
Her defasında arasında kaldığım iki dağıtım. İkisini de rahat bir şekilde kullanabiliyorum ve Linux bilgim var ama hangisini seçeceğime henüz karar veremedim. Sizce hangisini seçmeliyim? Günlük işletim sistemi olarak kullanacağım. Windows'a elveda.
Sistemim:
  • RX 5600XT.
  • Ryzen 5 2600X.
  • 16 GB 3200MHz RAM.

Her defasında arasında kaldığım iki dağıtım. İkisini de rahat bir şekilde kullanabiliyorum ve Linux bilgim var ama hangisini seçeceğime henüz karar veremedim. Sizce hangisini seçmeliyim? Günlük işletim sistemi olarak kullanacağım. Windows'a elveda.
Sistemim:
  • RX 5600XT.
  • Ryzen 5 2600X.
  • 16 GB 3200MHz RAM.
Hocam son açtığımız konulardan sonra herkes Windows'a tekmeyi koyuyor ben de geliyorum yanınıza zaten. 😀

Hocalarım az kaynak kullanımıyla Linux Mint Xfce önerdi göz atmanızı tavsiye ederim.

Sistemim:
  • RX 5600XT.
  • Ryzen 5 2600X.
  • 16 GB 3200MHz RAM.
AMD her distroda oyun için iyi, herhangi bir distro olur ve yeni başlıyorsunuz. Mint olabilir.
Hocam son açtığımız konulardan sonra herkes Windows'a tekmeyi koyuyor ben de geliyorum yanınıza zaten. 😀

Hocalarım az kaynak kullanımıyla Linux Mint Xfce önerdi göz atmanızı tavsiye ederim.
Pop da olur ama AMD çok verimli Linux'te.

Pop!_OS bence, Mint aşırı gereksiz şeyler ile dolu.

Mint paketleri yeni olsa çok kullanışlı olurdu aslında

Microsoft'un saçma kurallarından bıktım, biraz Linux taraflarında gezineyim.

AMD her distroda oyun için iyi, herhangi bir distro olur ve yeni başlıyorsunuz. Mint olabilir.

Pop da olur ama AMD çok verimli Linux'te.

Hocam Linux'a yeni başlayan birisi değilim, zamanında birçok Linux distrosu denedim. Ama bu iki dağıtım arasında kaldım.

Geri
Yukarı