Pop!_OS Truckers MP desteklemiyor

picarean

Hectopat
Yer
İzmir
Merhaba, bilgiayarıma Pop!_OS! Kurdum ve arayüzünü çok beğendim fakat Euro Truck Simulator 2'nin multiplayer modu Truckers MP'yi kullanamıyorum, desteklemiyor. İnternette bazı programlarla yapılabileceğini duydum denedim fakat yapamadım. Ne yapmalıyım sizce?

i3-10100F
Gigabyte GTX1660.
16 GB RAM.
480GB M.2 SSD.

ETS2, native Linux uygulaması olan bir oyun. Eğer ayarlamazsanız Linux sürümünü kurar. Truckers MP için Windows sürümü gerekli. Steam kütüphanenizden oyunun üzerine gelip sağ tık yapıp "Özellikler" tuşuna bastıktan sonra "Uyumluluk" kısmındaki tiki açıp Proton sürümlerinden güncel olanı seçin. Oyun yeniden indirilecek ancak bu sefer Windows sürümü kurulduğu için oynayabilmeniz lazım. Performans farkı yok, DXVK neredeyse kusursuz çalışıyor.

ETS 2, native Linux uygulaması olan bir oyun. Eğer ayarlamazsanız Linux sürümünü kurar. Truckers MP için Windows sürümü gerekli. Steam kütüphanenizden oyunun üzerine gelip sağ tık yapıp "özellikler" tuşuna bastıktan sonra "uyumluluk" kısmındaki tiki açıp proton sürümlerinden güncel olanı seçin. Oyun yeniden indirilecek ancak bu sefer Windows sürümü kurulduğu için oynayabilmeniz lazım. Performans farkı yok, dxvk neredeyse kusursuz çalışıyor.

ETS 2 düzgün çalışıyor zaten, Truckers MP'yi başka bir yöntemle çalıştırabilir miyim diye sordum. Neden haha attınız onu anlayamadım.

ETS 2 düzgün çalışıyor zaten, Truckers MP'yi başka bir yöntemle çalıştırabilir miyim diye sordum. Neden haha attınız onu anlayamadım.
Anlamamakta ısrar ettiğiniz şey Truckers MP'nin oyunun Windows sürümü için yazıldığı, Steam'ın varsayılan olarak Linux sürümünü kurduğu. Özellikle belirtmediğiniz için farazi konuşmak zorunda kalıyorum, alaylı bir şekilde sormak zorunda kalıyorum. Özellikle anlatmama rağmen, sorunuzun cevabı alıntıladığınız yazıda var iken hala sormanız çok hicvedilesi.

Anlamamakta ısrar ettiğiniz şey Truckers MP'nin oyunun Windows sürümü için yazıldığı, Steam'ın varsayılan olarak Linux sürümünü kurduğu. Özellikle belirtmediğiniz için farazi konuşmak zorunda kalıyorum, alaylı bir şekilde sormak zorunda kalıyorum. Özellikle anlatmama rağmen, sorunuzun cevabı alıntıladığınız yazıda var iken hala sormanız çok hicvedilesi.

GitHub üzerinde Truckersmp-cli ile Linux üzerinde de çalıştırılabileceği yazıyor fakat ben bunu çalıştıramadım o yüzden soru sordum, yoksa ben de biliyorum Truckers MP'nin sadece Windows desteklediğini, alaylı bir şekilde sormak zorunda kalmanıza gerek yok.

GitHub üzerinde Truckersmp-cli ile Linux üzerinde de çalıştırılabileceği yazıyor fakat ben bunu çalıştıramadım o yüzden soru sordum, yoksa ben de biliyorum Truckers MP'nin sadece Windows desteklediğini, alaylı bir şekilde sormak zorunda kalmanıza gerek yok.
Link atarsanız inceleyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı