POP_OS! Kurulumundan sonra bash ekranında kalması

Focal Fossa

Hectopat
Makaleler
3
Diskte 100GB gibi bir boyutta boş alan ayırmıştım ve Pop!_OS sistemini buraya kurmuştum fakat açıldıktan sonra bash ekranı açılıyordu ve sadece sınırlı komutlarla işlem yapılıyordu. Herhangi bir servis başlatamıyordum. Sanıyorum sistem açılmıyordu. Diski tamamen silip tekrar yüklemiştim fakat yine aynı ekran açılmıştı. Bu kurulumda NVIDIA ISO indirmiştim. Diğer ISO ile de zamanında başka bir hata almıştım fakat hatırlamıyorum hatayı. Birazdan tekrar kuracağım fakat yine aynı sorun oluşmasından endişe ettiğimden dolayı sizlere sorup öneri almak istedim.

Diskte 100GB gibi bir boyutta boş alan ayırmıştım ve Pop!_OS sistemini buraya kurmuştum fakat açıldıktan sonra bash ekranı açılıyordu ve sadece sınırlı komutlarla işlem yapılıyordu. Herhangi bir servis başlatamıyordum. Sanıyorum sistem açılmıyordu. Diski tamamen silip tekrar yüklemiştim fakat yine aynı ekran açılmıştı. Bu kurulumda NVIDIA ISO indirmiştim. Diğer ISO ile de zamanında başka bir hata almıştım fakat hatırlamıyorum hatayı. Birazdan tekrar kuracağım fakat yine aynı sorun oluşmasından endişe ettiğimden dolayı sizlere sorup öneri almak istedim.
DD ile yazdır.

Dosya Ekleri

• E228FA55-5BFF-4260-A26E-337DFCC027F0.jpeg
    E228FA55-5BFF-4260-A26E-337DFCC027F0.jpeg
    207 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
En sağlıklı USB kurulum medyası hazırlama aracı Win32 Disk Imager. Onunla bir daha deneyin.
Ayrıca sha256 kontrolü de yapın. Win32 Disk Imager'da sha256 kontrol edebiliyorsun. Sitede ki değerler ile karşılaştır.

Doğruysa Win32 Disk Imager ile yazdır. Yanlış ise maalesef tekrar indirmelisin. Çünkü bozuk indirmiş.

Eksik moduller var diyor, bunun anlamı ya ISO dosyası bozuk ya USB'ye yanlış yazılmış ya da son ihtimal ISO dosyası sizin makineye uygun değil.

En sağlıklı USB kurulum medyası hazırlama aracı Win32 Disk Imager. Onunla bir daha deneyin.
Ayrıca sha256 kontrolü de yapın. Win32 Disk Imager'da sha256 kontrol edebiliyorsun. Sitede ki değerler ile karşılaştır.

Doğruysa Win32 Disk Imager ile yazdır. Yanlış ise maalesef tekrar indirmelisin. Çünkü bozuk indirmiş.
Şu an Arch kurulu hocam, win32 ile değil de buradaki imager ile yazdırmayı deneyeceğim birazdan.

Dual boot mu yapmaya çalışıyorsun? Ayrı bir FAT32 bölümü oluşturup (100MB yeterli) BOOT(ESP) bayrağı verip boot partition olarak orayı seçebilir misin? Böyle kurarsan sorun çıkmayacaktır.
Dual boot da single boot da aynı hatayı verdi hocam. ISO veya yazma işlemi hatalı galiba.

Eksik moduller var diyor, bunun anlamı ya ISO dosyası bozuk ya USB'ye yanlış yazılmış ya da son ihtimal ISO dosyası sizin makineye uygun değil.
Hocam benim sisteme Nvidia ISO'su uyumlu değil galiba dediğiniz gibi. Kendi önerdiği imager ile deneyeceğim birazdan. O da olmazsa Nvidia değil de normal ISO ile denerim. Artık o da olmazsa vazgeçeceğim PopOS'tan.

@deleted Hocamı da etiketleyelim. @350070 'ın da dediği gibi İSO sağlam mı test ediniz.
Şu an iniyor, test edeceğim inince.

Dün bazı sebeplerden dolayı internete giremedim, geç cevap yazdığım için özür dilerim kusuruma bakmayın :)
Anlık olarak başarılı bir kurulum gerçekleştirmiş bulunmaktayım. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. ISO'yu sha256 ile doğruladıktan sonra PopOS kurulum usb'si başlatılıyormuş, yükleyici açılınca dil ve klavye seçim ekranından sonra sol alttan "try demo mode" seçilip tekrardan yükleyici başlatılıyormuş. Açıldıktan sonra da kurulum gerçekleştirip bilgisayarı yeniden başlatınca başarılı bir şekilde kurulum gerçekleşiyormuş. Başarısız olmasının nedeni "try demo mode"a tıklamamakmış, sitesinde öyle yazıyor. Her gün 1 yeni bilgi :) Şu an sistem açık ve akıcı bir şekilde çalışıyor. Denemek isteyenlere de önerebilirim. Oyun için ve dual gpu'lar için güzel bir dağıtım olmuş. İmkanım olsaydı buradaki laptoplardan birini almak isterdim. Kendi bilgisayarlarında daha iyi çalışıyordur PopOS ama şu an da pek fena sayılmaz.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2020-09-21 17-16-33.png
    Ekran Görüntüsü - 2020-09-21 17-16-33.png
    23,1 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı