SSD Üreticileri ve Yazılımları

hakan yaeger

Megapat
Makaleler
21
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu konuda popüler SSD markalarının yazılımlarını paylaşacağım. Bu paylaştığım yazılımlar sayesinde SSD'nizin sağlık durumunu gözleyebilir, Firmware güncellemelerini yapabilirsiniz. CrystalDiskInfo gibi yazılımlardan sadece sağlık yüzdesini referans almak yerine SSD'nizin durumunu kendi yazılımlarındaki S.M.A.R.T verilerinden kontrol etmek daha sağlıklı, bu yüzden SSD kullanıcılarına yardımcı olması açısından böyle bir konu hazırlamak istedim. Technopat YouTube kanalında da bununla ilgili bir video var;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Samsung: Samsung Magician

Crucial: Crucial Storage Executive

Kingston: Kingston SSD Manager

WD: WD SSD Dashboard

SanDisk: SanDisk SSD Dashboard
SanDisk SSD Dashboard yükleyici'ye tıkladığınızda otomatik olarak indirme işlemi başlayacaktır.

Adata: Adata SSD Toolbox

Patriot: Phison SSD Toolbox
Sayfada aşağı inin, "Toolbox" yazısına tıklayın, otomatik olarak indirme işlemi başlayacaktır.

Kioxia: Kioxia SSD Utility
(Sanırım Toshiba SSD'ler için de kullanılabiliyor bu yazılım)

Corsair: Corsair SSD Toolbox

Gigabyte: Gigabyte SSD Toolbox

SeaGate: SeaTools

Apacer: Apacer SSD Utility

Team: SSD S.M.A.R.T Tool

PNY: PNY SSD Toolbox

SATA ve M.2 SSD'ler için ayrı Toolbox bulunuyor, hangi SSD'yi kullanıyorsanız ona uygununu indirebilirisiniz.

OCZ: OCZ SSD Utility

HP S700 için;

Transcend - SSD Scope

İlgilendiği ve yardımcı olduğu için @MisakiTaro hocama özellikle teşekkür ederim.

Olabildiğince tüm markaların yazılımlarını eklemeye çalıştım, arada unuttuklarım olabilir. Belirtirseniz düzenlerim. Umarım yardımcı olmuştur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oo, eski profil fotoğrafına dönmüşüz. :D

Apacer'ınkini unutmuşsun.

Tamamdır, ekledim. Teşekkür ederim. Yılbaşı olayı bitti artık eskisine döneyim dedim :D

James Donkey nerede? :D
Yok. Hi-Level'ın falan da yok galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı